Radulea

Garda la sol

30 postări în acest subiect de discuţie despre Garda la sol

Garda la sol

Radulea

Mulțumesc tuturor pentru sugestii. La iarna am sa cumpăr o rulota mai mare despre care am tot discutat in alt topic. In funcție de cât de "înclinată" va fi situația am sa si iau măsuri. Soluția cu placa pe care se poate prinde cârligul la diferite înălțimi mi se pare cea mai potrivită. Am sa caut oricum un astfel de adaptor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian A
La 14.09.2016 la 21:00, Andrei Urucu a scris:

Uite am gasit varianta despre care incercam sa-ti povestesc -asa am avut eu pe masina - ( scuze poza este doar pt a vedea modelul ) Prinderea este asemanatoare cu ce ai tu-2 suruburi . dupa asta trebuie sa cauti o placa ca cea din a doua si a treia poza ..

 

Mult noroc @Radulea

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

 

Buna,

 

Stie cineva unde gasesc de cumparat flanse de tipul celor din poza?    Pentru a nu lovi rulota cu partea din spate de pamant pe drumurile cu denivelari trebuie sa cobor bila carligului de remorcare cu 7-10 cm.  

 Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu
La 10/5/2017 la 17:28, Cristian A a scris:

 

Buna,

 

Stie cineva unde gasesc de cumparat flanse de tipul celor din poza?    Pentru a nu lovi rulota cu partea din spate de pamant pe drumurile cu denivelari trebuie sa cobor bila carligului de remorcare cu 7-10 cm.  

 Multumesc.

Daca nu vrei sa o confectionezi , eu am cumparat-o de pe ebay uk .. dar cred ca o sa gasesti si cu "free delivery " pentru Romania 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Mersi, am cautat cu toate combinatiile de cuvinte: towbar, adjustable, flange, etc si n-am gasit. Are vre-o denumire specifica anume?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea Rentea

Stiu ca e vechi topicul dar am si eu aceeasi problema la cupla mea.

Cautand pe net am gasit asta si mi se pare ok

https://www.ebay.co.uk/itm/ADJUSTABLE-TOW-HITCH-DROP-PLATE-For-Land-Rover-4-x-4-Trucks-Towing-Towbar/182027331035?epid=1638064477&hash=item2a61aca5db:g:mZEAAOSw~OVWxLBA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.