James

KITING si kiterii-rulotisti

3 postări în acest subiect de discuţie despre KITING si kiterii-rulotisti

KITING si kiterii-rulotisti

James

KITING este un sport care pentru mulți s-a transformat intr-un stil de viată strâns legat de camping si rulote.

 

Fie ca vorbim de inter discipline cum ar fi: Kite-Surfing, Kite-Boarding, Snow-Kiting sau Land-Kiting, șansele sunt ca mulți dintre practicanți sa abordeze 2 sau mai multe stiluri, creându-se astfel o comunitate destul de închegată si totodată foarte orientata către camping si rulote.

 

Cred ca unii dintre voi pe acest forum care practicați kiteboarding deja știți despre camping-ul Pirivoli din Năvodari unde mulți kiteri si-au aliniat rulotele pe partea dreapta unul in spatele celuilalt si le au acolo parcate pe tot timpul anului. Prin urmare iată cum kiting si rulotele sunt strâns legate in existenta lor si devine un fenomen tot mai răspândit in rândul kiterilor - așa cum si eu am ajuns acum de curând sa fac tranziția către rulota.  :) 

 

Va invit pe toți kiterii-rulotisti sa prezentați aici păreri, impresii, locuri noi descoperite, experiențe avute in locurile pe unde ajungeți si astfel sa cream un flux mai mare de kiter-rulotisti.

Totodata voi invita si eu kiterii care detin rulote sa intre aici iar in ce privesc subiectele strict legate de rulote cred ca sunt deja destule categorii create in cadrul acestui Forum in care sa putem gasi tot ce ne trebuie.  :)

 

Modificat de James
  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sorin  Leitoiu

:ascratch::ascratch::ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Tibi Borza

Vad ca e putit praf peste acest topic de vreo 2 ani. Inteleg ca nu sunt aceste specimene printre noi (kiteri/rulotisti) sau inca nu au coborat de pe placa/zmeu sa isi dea cu parerea :)

Ma inscriu la initiativa lui James. Sa facem un "spot" de kiteri (si) pe acest forum ;)

 

Tibi
imblanzitor de zmei din 2012/rulotist din 2018 :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.