Filip D.

Rulotă și înmatriculare până în 2000 de euro

4 postări în acest subiect de discuţie despre Rulotă și înmatriculare până în 2000 de euro

Rulotă și înmatriculare până în 2000 de euro

Filip D.

Dragi colegi,  

 

De ceva vreme urmăresc site-urile românești de rulote, în căutarea unei rulote care fie să aibă două zone de dormit - preferabil -, fie să aibă două paturi mari și să se încadreze în parametrii descriși în titlu. 

 

Urmează două întrebări:

 

1. Ce știți/ce părere aveți despre piața de rulote din Arad? Am găsit, pe site-ul buletinulauto , numeroase modele, aproape toate englezești, la prețuri între 1000 - 2000 și ceva. Sunt conștient că trebuie să le văd la fața locului, dar, repet, mi-ar prinde bine o părere. 

 

Am citit, în câteva post-uri de pe acest forum, părerea lui Viorel despre cele englezești - nu-i plac; cred că nu am săpat destul pentru a găsi argumente, deci, Viorel, dacă ești pe recepție, mi-ar prinde bine. 

 

2. Printre rulotele englezești din Arad am găsit și o rulotă... franțuzească... 

rulotă franțuzească. Ce ziceți?

 

Mulțumesc tuturor, în avans, pentru răspunsuri și răbdare. Weekend plăcut în continuare!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Sunt pe receptie, asa ca iti scriu doua randuri biggrin

 

Nu vei gasi o rulota englezeasca la acesti bani (cumparare+inmatriculare), care sa nu aiba infiltratii. Este posibil sa ma insel, dar asta este convingerea mea.

Rulotele din Anglia, care sa fie ok din multe puncte de vedere, trebuie sa fie dupa anii 2000, iar suma pe care doresti sa o investesti nu cred ca este suficienta.

 

Orienteaza-te catre rulote germane, chiar si frantuzesti, nu iti complica viata la suma de bani de care dispui.

Cred ca ai citit prin forum despre faptul ca multi au avut probleme cu aceste modele englezesti.

 

Sa nu te grabesti niciodata, fiindca o data o cumperi si nu neglija sa ceri ajutorul unui coleg din localitatea unde vei gasi o rulota, prin rugamintea de a o vedea cu tine sau fara.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Filip D.

Viorel, muțumesc - ai țintit exact unde trebuie: mi se părea, și mie, cel puțin interesant că au asemenea prețuri și sunt, toate, „fără mirosuri sau infiltrații”; pe de altă parte, ai citit printre rânduri, în sensul că da, mi-ar plăcea, ca unui copil,  să am o rulota de mâine :laughing:. Apelul la răbdare rămâne valabil. 

 

Duminică plăcută! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Si mie imi plac rulotele englezesti,   ca suma de bani ne apropiem. Eu am vazut cateva rulote prin tara  in aceasta suma de bani, dar erau jalnice. Asa ca avand drum  spre Olanda, am decis sa cumpar de acolo, zis si facut :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.