Razvan Marinescu

Weekend la Corbu (in camping )

21 postări în acest subiect de discuţie despre Weekend la Corbu (in camping )

Weekend la Corbu (in camping )

Razvan Marinescu

Dragi colegi,  

 In perioada 22 -24 Iulie intentionez sa ajung la Corbu in camping "La malul marii ".

Voi fi acolo pentru 2-3 zile., impreuna cu famila.  

Daca mai sunt doritori atasez  linkul cu datele de contact ptr rezervari camping: 

Malul Marii

  Am inteles ca este destul de full si anul acesta hi. Asa ca e bine sa fie facute rezervari din timp..

 Momentan sunt la tura (pe mare ) sper sa ajung si in timp :laughing:... dar -speranta moare ultima.

superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cornel Mihailescu

Salut @Razvan Marinescuhi
Am fost si eu la acel camping. Este destul de ok .Are dotarile care sant specificate in site-ul pus de tine.
Marea e cam la 300 m . Iar la vreo 3-400 m este un market de unde iti poti cumpara una- alta.
Drumul de acces este un pic greut pe un camp sa zic asa vreo 1-1, 5 km. Umbra lipseste cu desavarsire.:ascratch:
Atentie mare la tantari.( e jaler de pe la ora 20 pana pe la 22.( eu am folosit un spray Autan. tamp
Pentru cine isi doreste liniste la malul marii este ok.

2016-06-24 10.01.18.jpg

2016-06-24 10.01.43.jpg

2016-06-24 14.45.55.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Te salut Cornel ,

si eu sunt interesat de camping dar de unde se ia apa menajera e aproape? Este in camping privat păzit cu gard si mai ales prețul care este?Dă-ne ceva detalii Cornel! Altfel vorbind noi mergem pe clisura Dunării zilele astea si mai vedem ! Distracție plăcuta sa aveți si ce pune in ceaun !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

@CORNEL MIHAESCU, multumesc ptr informatii si poze!

Sunt din Constanta , am mai fost la acest camping de cateva ori . Stiu si plusurile si minusurile acestui camping , dar mi-a ramas la suflet :) .

Cat de tintari nu ma pling , am gasit solutia perfecta sa nu imi mai dea batai de cap : Dispozitivele ThermaCELL .

   Chestia asta mica (aparatul acesta ) este super, un pic cam scump, dar isi merita  banii.. 

  De ce iubesc acest camping : datorita lui am luat hoatrirea sa imi iau rulota, plaja este salbatica -nu se mai intra cu masini si alte atelaje , este civilizat zic eu , linistea e la ea acasa, curatenie si in primul rind nu dispar lucruri din rulota cit esti plecat..

  Stiu ca suna ciudat sa fii din Constanta si sa mergi la Corbu, dar e singura plaja unde nu este plin de figuranti si jmecheri de bani gata . 

  Inca o data multumesc mult pentru poze si informatii!. 

în urmă cu 6 ore, Ciurea Sorin a scris:

Te salut Cornel ,

si eu sunt interesat de camping dar de unde se ia apa menajera e aproape? Este in camping privat păzit cu gard si mai ales prețul care este?Dă-ne ceva detalii Cornel! Altfel vorbind noi mergem pe clisura Dunării zilele astea si mai vedem ! Distracție plăcuta sa aveți si ce pune in ceaun !

@Ciurea Sorin sunt prize si robineti de apa pentru fiecare parcela in parte .

Atentie -NU este umbra ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Salutare domnilorhi
@Ciurea Sorinnay, cum a spus mai sus si colegul nostru Razvan apa este la , , botul calului " au ei furtun de vreo 10-15 m doar trebuie sa pui furtunul in orificiul rulotei de alimentare. Pe de alta parte campingul este dotat cu dusuri, wc-uri si spalator de vase. 
In ceea ce priveste masinile de pe plaja l-as contrazice un pic pe @Razvan Marinescu. Eu am fost de joi pana duminica ( 23-26 iunie ) si de vineri seara s-a cam umplut plaja de masini...corturi etc.. Insa linistiti si fara zgomote .:clapping:
Pretul a fost de 50 lei pentru rulota cu 3 persoane ( pentru fiecare persoana in plus se plateste 10 lei pe zi ). In acest pret este inclus TOTUL. ( apa, curent 220 v, etc)
Intrarea in camping se face pe baza de cartela magnetica atat cu masina cat si la intrarea dinspre plaja.superok Campingul este imprejmuit cu gard . Nu este pazit de persoane anume insa au camere de supraveghere.Noi ...sincer am lasat rulota chiar cu usa deschisa cand am mers la plaja. Cat despre caldura in interior ( eu nu am AC ) cu geamurile deschise si cu ajutorul brizei marii este confortabil.

Modificat de Cornel Mihailescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
21 minutes ago, Cornel Mihailescu said:

Salutare domnilorhi
@Ciurea Sorinnay, cum a spus mai sus si colegul nostru Razvan apa este la , , botul calului " au ei furtun de vreo 10-15 m doar trebuie sa pui furtunul in orificiul rulotei de alimentare. Pe de alta parte campingul este dotat cu dusuri, wc-uri si spalator de vase. 
In ceea ce priveste masinile de pe plaja l-as contrazice un pic pe @Razvan Marinescu. Eu am fost de joi pana duminica ( 23-26 iunie ) si de vineri seara s-a cam umplut plaja de masini...corturi etc.. Insa linistiti si fara zgomote .:clapping:
Pretul a fost de 50 lei pentru rulota cu 3 persoane ( pentru fiecare persoana in plus se plateste 10 lei pe zi ). In acest pret este inclus TOTUL. ( apa, curent 220 v, etc)
Intrarea in camping se face pe baza de cartela magnetica atat cu masina cat si la intrarea dinspre plaja.superok Campingul este imprejmuit cu gard . Nu este pazit de persoane anume insa au camere de supraveghere.Noi ...sincer am lasat rulota chiar cu usa deschisa cand am mers la plaja. Cat despre caldura in interior ( eu nu am AC ) cu geamurile deschise si cu ajutorul brizei marii este confortabil.

       Colegu asta cu masina pe plaja o face fiecare pe riscul lui- am mai spus  si repet : este parte din Biosfera . Amenda de intrat cu masina pe plaja este intre 1000 si 2000 RON. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornel Mihailescu

Eu doar am spus ce am vazut pe plaja. Erau exact 28 de masini pe plaja din fata campingului.
Stiind de amenzile in vigoare chiar am fost curios si le-am numarat personal.:ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
în urmă cu 23 ore, Cornel Mihailescu a scris:

Eu doar am spus ce am vazut pe plaja. Erau exact 28 de masini pe plaja din fata campingului.
Stiind de amenzile in vigoare chiar am fost curios si le-am numarat personal.:ascratch:

     Sunt multi nesimtiti colegu. Din pacate chiar si cu riscul amenzilor tot nu se civilizeaza nimeni.. Tara de Bizoni..

     Intra ei cu masinile si pe plajele din Mamaia , Eforie etc... 

     Ma bucur ca printre rulotisti nu avem astfel de exemplare  si putem da dovada de bun simt , un exemplu pozitiv si ptr generatiile viitoare . 

  

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ciurea Sorin

Multumesc de informații Cornel ma gândesc sa stau si eu 3, 4 zile pe litoralul nostru, dar căutam ceva de genul acesta.Nu o sa fie perfect nicăieri in RO.dar măcar in timpul săptămânii sa nu dai de "BIZONI" cum zicea colegul Răzvan .Concedii plăcute si poate nu se știe ne vedem la o apa caldă !:camper:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Asa cum am promis..am primit ceva poze de weekendul trecut de la Corbu -Full  . Din ce spuneau prietenii erau rulote si pe plaja -doar ce trecu-se controlul de la Apele Romane si Biosfera si impartisera felicitari cu premii in roni..tamp13612173_1089703997755199_8338697838223931780_n.jpg

Modificat de Razvan Marinescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Avramita Marian

Salut!

Pe plaja sa mai schimbat ceva, apa marii a fost ok ?

Vrem si noi sa mergem weekendul asta...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu
1 hour ago, Avramita Marian said:

Salut!Pe plaja sa mai schimbat ceva, apa marii a fost ok vrem si noi sa mergem weekendul asta?

Marian..nu sunt acasa, apa am inteles ca este calda..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Avramita Marian

Ok multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

neattza! Aseara am revenit in localitate , dupa un sfirsit de saptamina la Corbu -camping La Malul Marii..

  A fost o iesire frumoasa, campingul super FULL...tamp Am avut noroc si am prins loc de campare spre mare. Caldura mare ziua dar seara super bine, briza marii racorea tot... NU au fost tintari in prima seara , in a doua invetitia si-a scos banii -Thermacell :clapping:i-a tinut departe ...

    Pe plaja , inca mai erau ceva aventurieri cu corturi, cocalari cu masini..si asa mai departe. 

  Minusuri la aceasta iesire in camping:

Apa la robinet -dusuri si alimentare cu apa- usor sarata  ..:ascratch:, drumul de acces -cel de pamint cam deinvelat (am sters cu rulota usor moverul)- la plecare am ales drumul pietruit si a fost mai ok..

Una peste alta a fost Bine ! hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am vazut si eu campingul respectiv, toate bune si frumoase cu o singura conditie, sa gasesti loc de campare pe latura spre mare, nu pe cea dinspre drum.../.;

La fiecare masina care trecea pe drum, se ridica nor de praf...chiar nu inteleg cum puteau sta oamenii aia acolo la cativa metri de drum si mai si plateau pentru asta...tamp 

Felicitari pentru iesire Razvane, bine ca ai gasit loc spre mare si v-ati simtit bine! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel.Gabriela

Noi mergem azi alaturi la off camping

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Am stat si eu 4 zile acolo, e OK daca va descurcati cu apa.../.;

S-aveti vreme frumoasa! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel.Gabriela

Apa o aduc de acasa si cand se termina merg la Corbu :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Laurentiu

Am facut rezervare in acest camping in perioada 06 - 11 august. Dupa ce plec urmeaza trei zile de pescuit la Dunare. Ceva sugestii cu locuri de pescuit la Dunare amplasate pe drumul de intoarcere (Campina) si accesibile cu rulota ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Si noi stam deja de 25 zile la Camping Malul Marii....o pauza de o saptamana si apoi revenim.

Frumos a fost pana acum 1 saptamana, campingul era destul de lejer....corturi putine....apa calda tot timpul ....acum testez stilul scotian. Weekend-ul acesta am vazut plaja aglomerata ca niciodata ...

Este al doilea an in care venim si vom reveni si in prima saptamana din Septembrie.

@Razvan Marinescu, te-am vazut ieri cand erai pe picior de plecare...

Vacanta placuta tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.