Alex Stancu

Doresc sa cumpar Frankia S495 1996

4 postări în acest subiect de discuţie despre Doresc sa cumpar Frankia S495 1996

Doresc sa cumpar Frankia S495 1996

Alex Stancu

Salut oameni buni,

 

Stie cineva  ceva despre rulotele Frankia? Din ce am putut citi pe net, am aflat ca sunt produse in Doiciland, dar au o traditie de prin 1970 pe constructia de autorulote, nu am prea gasit referinte despre rulote.

 

Am gasit de cumparat o rulota Frankia S495 din 1996,  5 locuri, wc cu eliminare exterioara, dus, truma, cort, inca nu am ajuns la un consens privitor la pret(in jur de 2000 eu, cred, desi este cam dubios pretul cerut), dar nu gasesc nimic pro si contra puncte pentru a putea lua o decizie.

 

Stie cineva lucruri despre modelul acesta de rulota?

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.
52 minute în urmă, Alex Stancu a scris:

Doiciland

Ce tara este asta?

Probabil ai vrut sa faci referire la Deutschland biggrin

 

Modelul de rulota Frankia nu prea este cunoscut si nu am auzit pe nimeni sa detina.

Sunt atatea modele de rulote si nu cred ca trebuie sa te axezi doar pe unul singur, parerea mea.

Este bine sa atasezi si o imagine, sau adresa (link) unde poate fi vazuta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alex Stancu

Salut,

Frankia

 

Ceea ce este si mai dubios este faptul ca vânzătorul in România cere 2200 E,  când aceeași rulota in Doiciland(gluma), este afisata la un pret mai mult de dublu .

 

Încă nu am luat nicio hotarâre privind nicio rulota, cercetez...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Mie nu mi se pare dubios ca pretul din Romania este mai mic decat cel din Germania. De multe ori am vazut rulote sau autorulote in Romania (mult) mai ieftine decat in Germania sau Olanda. In plus, cheltuielile de vizionare si achizitie sunt mult mai scazute. 
La rulote nu conteaza atat de mult anul de fabricatie cat starea acesteia. Am vazut rulote tinerele, sub 10 ani, in stare mai proasta decat altele mult mai batrane. Conteaza foarte mult cum a fost exploatata si mai ales cum a fost pastrata de proprietarii anteriori.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.