Traian M

Frigiderul meu pleaca la plimbare

6 postări în acest subiect de discuţie despre Frigiderul meu pleaca la plimbare

Frigiderul meu pleaca la plimbare

Traian M

Frigiderul meu iese circa 5 cm spre exterior dupa un drum mai cu balanganeala. In poza de mai jos am aratat cu o sageata directia in care iese. Mereu tb sa il imping inapoi.

Stie cineva cum e prins, nu am observat nimic in jurul dulapului de care sa ma leg. Nici nu m-am uitat cu mare atentie cei drept.

frigi.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ciurea Sorin
în urmă cu 2 ore, Traian M a scris:

Frigiderul meu iese circa 5 cm spre exterior dupa un drum mai cu balanganeala. In poza de mai jos am aratat cu o sageata directia in care iese. Mereu tb sa il imping inapoi.

Stie cineva cum e prins, nu am observat nimic in jurul dulapului de care sa ma leg. Nici nu m-am uitat cu mare atentie cei drept.

frigi.jpg

Te salut Traian, sunt Sorin din Zalau!

Referitor la ce spui trebuie sa desfaci grilele din exterior de aerisire si poti avea acces la spatele frigiderului unde il poti fixa.

Sa fii atent la grilele din exterior ca au niste suruburi din plastic care se rup ff repede , acestea se rotesc numai intr-o directie si numai 180 grade .

Spor la treaba !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

Am investigat un pic problema.

Frigiderul nu pare a fi legat decat in partea de sus, cat am putut vedea eu cu o lanterna printre el si dulap.

Acolo sus culiseaza pe ceva pana la 5 cm iesire in afara apoi se opreste, nu iese mai mult.

In interior sunt suruburi mici dar nu par a avea ceva a face cu priderea lui de dulap. Banuiesc ca mai degraba prind agregatul lui.

Pe la gura de vizitare din exterior nu pot face nimic.

Am pus niste poze.

Nu cred ca ma apuc sa desfac dulapul, eventual o sa ii pun pe ambele parti niste protectii de copii, o parte pe dulap, o parte pe el, ca sa nu mai plece la plimbare asa usor.

20160507_094706_resized.jpg

20160507_094713_resized.jpg

20160507_094858_resized.jpg

20160507_094917_resized.jpg

20160507_095525_resized.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Salut Traian

 

In poza 2 din postul 4, acolo unde se vede tot interiorul frigiderului. Ai pe stanga 2 gauri ( nu cele unde pui rafturile) mai in fata chiar langa locul unde se inchide usa. In gaurile alea trebuie sa ai suruburi de prindere in mobilier. Cauta acolo. La fel trebuie sa ai si pe dreapta. Nu ai ce sa prinzi prin spate.

Modificat de cornelsavu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Traian M

O sa ma mai uit odata dar parca n-am vazut nimic acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

S-ar putea sa ai capace puse. Acolo trebuie sa fie gauri.

Dupa ce gasesti gaurile,  bagi o sarmulita prin ele si te uiti cu o lanterna printre mobila si frigider si vei vedea sigur si gaurile in mobila in care trebuiau sa intre suruburile.

Olandezii astia sunt dati naibii, umbla peste tot si uita sa mai puna la loc.

Si eu am gasit suruburi nepuse plus o traversa taiata sub rulota ca sa ii incapa roata de rezerva si nu stiam de ce se lasa podeaua.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.