Vizitator rica

Sa comentam anunturile de pe net...

69 postări în acest subiect de discuţie despre Sa comentam anunturile de pe net...

Sa comentam anunturile de pe net...


Vizitator rica

Dupa forma in jur de '90 cred eu ca ar fi anul.

Golful cred ca are 1.9 TDI de a avut curaj sa o lege dupa el, dar si asa e cam mare si la cum arata rotile a cam tras de hardughie.

Acum de reparat nu poti cere ceva perfect la un SH.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator rica

Uauuu  wow are 1960 MMA golful ala, asa ca la 1200 MMA rulota se cam incadreaza in limita de jumate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

  "Rasfoind" pe site-urile de vanzari am descoperit un anunt al unei persoane "de bun simt", vanzator de rulote si piese, deasemenea preturi decente ale pieselor si rulotelor comercializate, (problema pentru unii dintre noi ; este maghiar din COVASNA, eu unul nu am nimic impotrva lor, dovada produsele cumparate de la el, este o lista mai lunga ), vedeti preturile lui: bunaoara pretul unui vent la 12 v (eu l-am achizitionat de la el pentru a-l avea de rezerva, la pretul asta-mi permit, 100 de lei  + un regulator de turatii la vent, ce mi-a fost ars, cu 20 lei total 120 lei, de aici de pe forum l-am luat cu 50 de euro si sa si defectat regulatorul, doar la probe nu in folosinta, iar pentru un alt regulator se pretinde 80 de lei).

Dar nu va speriati, am intalnit pe un alt forum vent la 12v, caci despre asta vorbim, la 70 de euro fix.

Acum are ventul la 12v la 130 lei, priviti: Ventilator Truma

  :-)

Sa-mi mai spuna mie cineva ca ungurii nu sunt ma domni, decat o anumita specie de romani!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

  :*

Nu mi-ai dat nimic pe degeaba, dimpotriva ti-am platit mai mult decat mi-ai cerut ! Asa ca berea ar fi trebuit s-o oferi cel putin ca bonus nu preturi fixe !

Efectiv eu am comentat un anunt de pe net, pentru a fi folosinta si altor colegi "nu aiurea cum spui tu "ci conform topicului creat pe forum, acum ca de unde cumpara fiecare este problema lui !

Stai linistit am cumparat si de la  Exis , am cumparat si de la tine si inca de la multi altii, depinde ce ce am dorit si gasit la momentul respectiv, dar uite ca mai rasar vanzatori in Ro, nu stiu de unde si cu cat le cumpara, nu-i treaba mea, dar este treaba mea cu cat si de unde le cumpar eu si cred ca si al altora !

Nu consider ca este pierdere de timp, dimpotriva !

Nu m-am plans de ce am cumparat de la tine dar am tot dreptul sa-mi spun parerea, s-a defectat regulatorul de turatii este ghinionul meu, (ars, sti bine cand l-am cumparat, nu aveam cand sa-l folosesc eram plecat , a venit vara , cand am venit in iulie acasa si l-am probat, sa-i arat si sotiei, poc si fum), nu ti-am cerut altul, am spus ca ai putea sa-mi oferi o reducere (bonus) de pret pentru un altul dar n-ai spus nimic, ( la tine costa 80 de lei) in schimb te-ai ofensat spunandu-mi ca poate nu am stiut sa-l montez (vezi Doamne ce lucrare, sa intregesc un circuit de 3 fire si 3 culori ).

Apropo, numai ca nu mi-au cazut "ochii-n gura cand am gasit anuntul cu 100 de lei ventul la 12 v inclusiv regulator de turatii iar cand am sunat si mi-a spus regulator separat 20 de lei , inchipuieti uimirea mea!

Stai linistit gasisem la 100 doar regulatorul la Piatra Neamt dar l-a lasat la 70 intr-un final, noroc ca nu am luat.

Daca tu urmaresti sa faci un profit mai mult decat normal de pe urma unor piese (obiecte) vandute , de ce noi cumparatorii nu am putea face si noi ceva in urma achizitionarii pieselor la un pret mai bun, mai atractiv ?

Este un vechi proverb romanesc care spune : "A fi om e lucru mare

                                                                    A fi domn e o-ntamplare

                                                                    A fi prost nu-i prea mirare!"

Ei bine eu prost sau prostit nu-mi doresc a fi, desii se mai intampla uneori sa fiu prostit !

Asa ca nu consider ca fac ceva rau si pierd timpul aiurea! Asta din punctul meu de vedere !

Nu intotdeauna ele coincid !

                                        :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Va salut dragi rulotisti, ma bucur ca exista acest forum si ca putem impartasi anumite subiecte destinate si incepatorilor, precum si celor dornici de achizitia unei rulote, precum sunt eu )(|

Incep prin a va cere parerea despre aceasta rulota de pe net, care imi place ca si forma si indeplineste cateva din cerintele mele:

Rulota Jubilee

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

:*

Sentimentele sunt reciproce !

Eu nici macar nu te-am pomenit in postarea in care comentam un anunt .

Te-ai simtit cumva "aparte" , lezate interesele, de ai simtit nevoia sa intrvii? Ca sa ce ?

Eu vad si citesc de multe ori ca tu le stii pe toate in materie de rulote si nu numai si de aceia ma asteptam sa spui ceva despre anunt, nu "sa sari la gatul meu".

CE REDUCERI mi-ai facut tu mie? Cand pentru vent ai cerut 50 de euro, 50 ti-am platit ? Usa de vizitare care mi-ai dat-o cu yala fara cheie, miai dat o alta yala de alt model, una din bucatile sinei de la baza rulotei indoit/strivit canalul pe circa 20 cm (atunci nu m-am uitat sa vad era invelita, acasa am vazut, iti pot pune o poza de exemplficare, dar si la asta poti spune ca am indoit-o eu s-a ca n-am montat-o intr-un atelier de specialitate), ca la a doua comanda ti-am dat mai mult decat ai pretins, (oricum nu a fost decat de 150 de lei) si tot tu mai vorbesti de omenie ?

Cu celalat domn totul a inceput in afara forumului, nu-i treaba ta si nu discut!

Repet , nu ti-am cerut niciodata garantie, de altfel, nici nu aveam cui ! Nu se da la piese sh, dar un pic de omenie este alceva ! Imi rezerv dreptul de a selecta persoana de la care cumpar.

Si din nou ma repet ca vad ca nu intelegi bine: ventul functioneaza si acum, s-a ars comanda/regulatorul ce era taiat cablul intre el si motoras (cablu cu 3 fire de 3 culori), da dupa 5 luni in care a functionat doar de proba da cateva ori. Oare concepi tu in mintea ta ca le leaga cineva altfel decat fiecare fir la coluoarea lui?

Acum am pus altul si mai am un vent de rezerva, nu se stie niciodata!

Gresesti ca spui ca sunt vesnic nemultumit, doar in anumite cazuri, si tu esti unul dinte ele, nu toata lumea o spune, stiu ai fi preferat sa tac, ramane un mare semn de intrebare vis a vis de serviciile unora dinte noi.

Poi cum sa tac cand vad ca ti se ofera un pret pe un covor, pretul pe OLX, Tocmai fiind de 100 lei si tu nu esti de acord sub 120, si mai avea si ceva gauri, poi tu taci , vorba lui Tanase ?

                                                                                                                  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Pare ok rulota, ai luat legatura cu vanzatorul?, o mai are?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Am sunat dar are telefonul inchis, o sa mai incerc maine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Andrei_81, uite acum 20.39 am sunat eu si am vobit cu vanzatorul, ii spuneam ca este interesat de ea cineva si am vazut discutia pe un forum, dar rulota este vanduta, spune ca nu avut timp sa stearga anuntul.

Poti incerca sa suni si tu, chiar a raspuns foarte repede !

                                                                                  :*

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Am dat si eu de el, pacat ca a vandut-o, imi placea foarte tare, mai ales ideea de dus separat...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Banuiam eu ca este vanduta, rulote ca aceea si la banii aia se vand repede, asta este, mai cauti, gasesti pana la urma.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Nu dispera, rulote mai sunt si se mai aduc inca multe.

Un picut de rabdare si toata ziua pe anunturi dupa ele, stii in permanenta ce apare nou, si suni.

Daca intri si cauti mai rar , toate anunturile le consideri de actualitate, dar nu este asa.

Se obisnuieste sa nu se cam scoata anunturile, este o practica pentru un alt "produs" nou a-l vanzatorului!

Oricum multa bafta ! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Cand esti hotarat sa cumperi o rulota care iti place foarte mult te sfatuiesc sa mergi cu cineva care stie sa o verifice , daca cumperi o rulota care are infiltratii te costa sa o repari cam cat ai dat pe ea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei_81

Asa am sa fac Mihai, de cateva zile tot rasfoiesc forumul si asta e primul sfat pt cei avizati sa-si ia prima rulota.

Apropo, aceste infiltratii cum se pot vedea/observa?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Tanase

Da, unul care cunoaste isi da seama si iti spune daca rulota merita sa o cumperi, nu te grabi si urmareste rulote mai aproape de tine, in Bucuresti, in Ilfov si judetele apropiate, pentru ca daca mergi sa faci cateva vizionari in tara si rulotele nu sunt ok, cand tragi linie observi ca te-a costat cateva sute de euro distractia.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.