Eugen David

In afara subiectului cort rulota

2 postări în acest subiect de discuţie despre In afara subiectului cort rulota

In afara subiectului cort rulota

Eugen David

@Viorel Am inteles! Scuze! Stiam dar...tamp

Nu are nimeni in mica publicitate a forumului un asa cort la vanzare si am considerat ca nu fac rau nimanui cu o altfel de informatie!

Pur si simplu incercam sa ajut un coleg!

In schimb tu n-ai pierdut ocazia de a m'apostrofa! Ca si pe multi altii, si tu si alte persoane din staff, ba ca n-au prezentarea la zi,   ba c'au scris cu litrea mica la'nceput de fraza, ba de una, ba de alta!

Ma rog, esti "patron de forum" si nu numai si sti tu de ce si pentru ce?

 

Cei drept puteam sa-i fi trimis pe privat informatia ori chiar in alta parte, (ii spusesem la telefon ca sunt asa corturi de vanzare, el a spus ca n-a gasit).

 

Apropo mai nou "au mai aparut optiuni"! Eu inca n-am "migrat inspre acolo" desii am fost solicitat, dar niciodata nu-i prea  tarziu, tot am vazut ca membrii lor sunt de fapt tot cei care sunt si aici dar si acolo! Nu fac referire la alte forumuri mai vechi unde sunt si eu membru (ma rog, acum banat)!

Cei drept "am migrat" inspre alte forumuri dar de Hyundai, unde stau "mai prost cu informatiile", referitor la rulote unde "le stapanesc binisor" ma descurc, bine a-si putea zice!

Inca n-am avut timpul necesar asa de curiozitate sa compar acivitatea fostilor dar si actualilor colegi pe forumurile respective-n ultima perioada!

Dar n'as crede ca n'are cine s'o faca?

Chiar unii daca aici au cam stat "la fund", acolo sunt foarte activi!

Am urmarit chiar si cateva prezentari si ma-ntrebam eu cum/ce-as fi spus? Aici pe forum si nu numai am cate'o prezentare destul de ampla si explicita! Acolo oare ce-as fi spus? Scuze, ma repet: stiti eu sunt "fostul Devys, actualul Eugen D" in urma interdictiei de a folosii un diminutiv,  de pe Forumul de Rulote, am venit si eu la voi ca de...???

Dar nu mai am despre ce sa vorbesc ce "subiecte sa mai ating" ca sunt deschise toate dar cu alte cuvinte! Din nou sa reluam si dezbatem aceleasi subiecte, chiar nu!!! Eu sunt satul!

Dar poate ca acolo nu ma alegeam din nou cu "o noua avertizare"! Si pentru ce? Chiar pentru nimic! Aceiasi situatie am intalnit-o intr-un alt forum in care mai postasem cateva imagini ale cortului ce-l aveam de vanzare! Normal ca m-am inversunat, i-am adresat moderatorului cateva vorbe grele'n privat si m-a banat 6 luni! "Mare branza"! Mi se rupe!

Culmea cortul l-am vandut de pe un site specializat in vanzari si nu de pe vreunul din forumuri! Deci alternative exista!

Se pare ca acolo au un regulament mai permisiv, nu sunt inca deocamdata atentionati pentru orice! Cine stie pe mai tarziu ce va fi?

 

Da, stiu ca sunt off topik, stiu ca va fi mutata in "discutii off topik" asa cum se obisnuieste aici,  dar nu pot sa nu spun ce gandesc, oricare-ar fi pretul!

Dar poate ca mai trebuie totusi analizate cate ceva din "mentalitatile administratiei"! Zic eu! Si am mai zis-o dar degeaba!tamp

Nu multi o spun ca n-au curajul poate, dar si le convine sa "se complaca'n situatia de fata"! 

Eu nu fac parte insa dintre acele persoane! Ce "am in mata spun in fata"! Nu conteaza ca pierd ori castig, imi este indiferent!

Nici nu "m-a leg" aiurea de colegi dar nici nu tac atunci cand "ma pisca de dos", bunaoara ultimul meu topik, "eu asa ceva n'oi face"!

Acolo chiar am vazut @Viorel ca mi-ai dat like! Oare ma'treb pentru ce?

 

O seara placuta'n continuare va doresc!

S'auzim numai de bine!

Doamne'ajuta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

@Eugen.D eu nu stiu ce sa inteleg de la tine tamp

Stiai ca nu se pun link-uri catre site de anunturi in sectiunea Mica Publicitate, dar totusi ai pus.

Ti-am dat like la postari si se pare ca nu am facut bine.

Te-am introdus in lista de prieteni pe Facebook, fiindca te-ai plans ca nu te-am acceptat.

Incerc sa pastrez un climat normal in forum, ca doar sunt "patron de forum", dar iar nu fac bine.

 

Nu cumva totul se datoreaza modului tau de a privi lucrurile?

 

Ai scris ca te-au banat si altii (oare ce-au avut cu tine!), stiind bine ca te-am banat si eu si ai cerut sa revii alaturi de noi si te-am acceptat, chiar daca m-ai jignit extrem de urat in mesajele trimise pe telefon.

Am stat de vorba la telefon si te-am intrebat cum iti permiti sa jignesti pe cineva pe care-l nu cunosti.

Ti-ai cerut scuze si le-am acceptat.

 

Dar acum, fa-ma sa inteleg, ca poate nu ma duce capul, ce doresti de fapt?!!

Si ca sa intelegi, pana sa scrii ce doresti tu, afla ca eu doresc respect, corectitudine si un climat de bun simt.

 

P.S. ai obiceiul de a posta link-uri catre site-uri de anunturi prin multe postari.

Scrii ca doresti sa ajuti, foarte bine faci, dar oare cel care cauta ceva, nu stie ca exista site-uri de anunturi in internet!!?

 

Si mai este o problema.

Daca cineva citeste un topic peste 2-3 luni, iar adresa cu anuntul pe care o adaugi nu mai este actuala, cum ajuti?

Consider ca este bine sa adaugi si tu si altii, adrese care prezinta un obiect, o tema,  un site pe nisa respectiva, nu ceva care se vinde si care la un moment dat nu va mai fi actual.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.