Florin Drumea

Iesire la Salina in perioada 01 - 10 Aprilie

45 postări în acest subiect de discuţie despre Iesire la Salina in perioada 01 - 10 Aprilie

Iesire la Salina in perioada 01 - 10 Aprilie

Florin Drumea

In perioada specificata as dori sa merg la o salina pentru tratament. In timpul saptamanii voi fi decat eu cu printisorul, asa ca daca mai sunt doritori...astept propuneri de locatii.()|

Modificat de Florin Drumea

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan Ionut

Ideea ta este super.

Care salina Tg. Ocna ?

Modificat de Radu B.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Salina Braila ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Sau Prahova.

Ca este mai aproape de Bucuresti.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Slanic Prahova sau Tg. Ocna, hotaram impreuna. Eu merg sigur si la oricare din aceste doua locatii daca juniorul nu este racit. superok

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Florin te-ai interesat unde poti sa campezi la Tg.Ocna?

Modificat de Radu B.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Am citit pe aici pe forum, ar fi in incinta strandului...undeva la 30 de lei pe zi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Interesant,  conditile de camping cum sunt ?
Gasesc pe net sa vad si eu? Ce strand este?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Pai... Targu Ocna este in jud. Bacau :ascratch:. Insemna ca vrei la Rm. Valcea (practic Ocnele Mari este "lipita" de oras). Ar fi utila o informatie privitoare la faptul ; daca camparea este disponibila (deschisa) in perioada aleasa (adica daca strandul o fii deschis atat de timpuriu).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Tg Ocna a propus colegul nostru @Bogdan Ionut, eu unul as opta intre Ocnele Mari si Slanic Prahova. 

Asta nu inseamna ca daca ne strangem mai multi si se doreste in alta parte nu merg....

Este vorba de o saptamana, nu merg doar pe weekend.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ionut

Am inteles!:ascratch:

Modificat de MARIUSGEORGE

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Cred ca este ce-a mai buna solutie @Adrian V..

Te rog sa postezi tu tarife si facilitati pentru cei care doresc sa mearga cu mine in perioada specificata.

 

:-)

 

moderat Adrian V.

La prezentari campinguri sunt trecute toate datele necesare . Folositi functia de "Cautare" a forumului .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Da, este si asta o solutie super buna.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Pacat caci pentru voi este departe Salina Turda iar pentru mine cele propuse de voi!

Salina Turda chiar nu are termen de comparatie!

Oricum distractie maxima va doresc! superok

 

Salina turda

 

 

 

 

Modificat de MARIUSGEORGE
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Sunt perfect de acord, dar am mentionat ca doresc sa ajung la salina strict pentru tratament.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Este frumoasa si spectaculoasa la ce s-a construit si investit . Am fost de doua ori dar ca spatiu este mica si te plictisesti repede fata de celelalte care au trasee de escalada super tari si tiroliene atat pentru copii cat si pentru adulti, locuri mari de joaca pentru copii, mese de tenis, plimbari cu masinute cu pedale, biciclete, tenis cu piciorul si multe sali imense; chiar si mancare la impinge tava .

Modificat de Radu B.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

La Praid este o salina foarte frumoasa si spatioasa. Copiii au ce face in cele 3-4 ore de tratament. (leagane, tobogane, mese tenis, badminton, etc).Eu o sa merg cu fetele undeva la jumatatea lunii aprilie. Nu stiu exact data.

E plin de pensiuni care au curti mari si unde poate fi pusa rulota. Eu anul trecut am stat intr-o gradina, am avut curent 220v, apa si a fost super. Omul spunea ca vrea sa amenajeze gradina ca pe un camping. Nu stiu ce a mai facut:   Pensiunea Molnar.

 Pentru cei interesati, discutam detalii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Buna seara. Noi am campat in camping Vasskert cat timp am fost la Praid (2 saptamani). Campingul este ffff linitit si foarte curat, copii se pot juca in voie, dotari de top. Recomand cu incredere!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Cacica-Suceava-Bucovina?

 

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dan Armeanu

Eu o sa merg in perioada 08 - 17.04.2016 la salina Praid, pentru 10 zile de tratament cu fata cea mica de 4 ani. Daca e cineva interesat, astept companie cu drag.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P
On Sunday, February 14, 2016 at 8:23, Florin Drumea a scris:

Sunt perfect de acord, dar am mentionat ca doresc sa ajung la salina strict pentru tratament.

 

La salina Turda te asigur ca faci tratament. Este cea mai naturala din tara si chiar din Europa daca nu ma insel.

Deci,  daca vrei tratament opteaza pe Turda.

Daca vrei distractie si minim tratament celelalte.

La Turda aerosolii sunt cam 90 si ceva la suta naturali fata de celelalte.

Intr-o salina unde se consuma alimente si altele....se depun pe peretii salinei un strat de bacteriii.....si cu siguranta nu mai pot fi atat de naturali acei aerosoli...

De aceea in salina Turda este interzis si nu sunt astfel de localuri, buticuri, restaurante, etc.pentru a pastra cat mai curat aerosolii!

Si daca tot de duci si stai vreo 2-3 ore in salina este indicat sa nu consumi alimente si bauturi daca vrei sa faci tratament adevarat.

Si asta e la mintea.... ca daca de exemplu vrei sa faci un tratament pentru gat. Intri in salina si dupa 15 minute de stat si de inspirat aerosolii bei o apa sau o bere...mananci ceva, normal ca tot ce sa depus pe sistemul vocal se spala si cam degeaba mai stai, nu prea apuca sa-si faca efectul.

Eu am foat 2 ani la rand cate vreo 8-10 zile dupa ce am facut punctie la sinusuri, am avut ceva probleme cu vasele nazale si cu gatul. Pot spune ca am simtit imbunatatiri. Si datorita unei dr.care era de garda si mi-a recomandat ca pentru a-si face efectul sa nu consum nimic cat stau acolo. Am inceput sa stau treptat de la o ora pe zi si am rezistat cel mul 5 ore.

Undeva mai sus de salina Turda sunt sigur si lacuri cu sare unde daca te bagi te tine sarea deasupra, si grija mare ca te intoarce ca pe un ou!

Distractie placuta!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Cel mai probabil voi ajunge in camping la Cotofenesti si voi merge la salina Slanic Prahova.

Ma gasiti acolo incepand din data de 03.04.

 

Sa ne vedem cu bine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Salutare,

Dupa evenimentul de la sfarsitul lunii mai, dupa intalnirea rulotistilor, vom merge la salina Ocnele mari. Ne-am bucura daca am mai avea compania altor colegi. 

Totodata va rog sa-mi spuneti daca in vecinatatea salinei exista posibilitatea camparii.

Multumesc,

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Datorita problemelor la serviciu, am amanat iesirea cu o saptamana...mai bine spus voi pleca in data de 10.04 si voi sta pana in data de 17.04.

Voi merge la Salina Praid si va rog sa ma ajutati cu un loc de campare in zona...daca cunoasteti.

 

Multumesc!

Modificat de Florin Drumea

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.