S. Simion

Concediu Cercul Polar de Nord | Aurora Boreală văzută din rulotă | Februarie 2016

29 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu Cercul Polar de Nord | Aurora Boreală văzută din rulotă | Februarie 2016

Concediu Cercul Polar de Nord | Aurora Boreală văzută din rulotă | Februarie 2016

Sorin  Leitoiu

Felicitari ! Cuvintele sunt de prisos, nu pot face decat asahihihihi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan P

Super super colegu!

Bravo tie si felicitari!

Ma tenteaza si pe mine rau!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

Frumoasa aventura dar pe AURORA aia n-ai prins-o in poza sa vada si ochii noștrii ca doar la asta face referire titlul topicului in afara de plimbareala prin țara lui Gerila (Uarata-i iarna asta)hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
S. Simion

Gaz am luat de la suedezi. Cu siguranţă că a fost gaz cu conţinut mare de propan, dacă nu cumva 100% propan, pentru că mi-au mers toate în rulotă, chiar şi la temperaturi foarte scăzute. Consumul a fost însă mare, deşi centrala termică a mers şi pe gaz, şi pe curent, simultan. La plecarea din Suedia am umplut din nou butelia şi m-a ţinut până în Ungaria. 

 

Aurora boreală am apucat s-o vedem vreo 5 minute într-o noapte şi încă pe atât în alta. Pozele făcute, însă, n-au prea ieşit, aşa că nu am ce posta. Rămân cu satisfacţia de a fi văzut pe viu chestia asta, fără norocul de a face şi poze.

 

Dintr-o anume perspectivă, e urâtă iarna în ţara lui Gerilă, cum zicea un coleg. Din altă perspectivă, însă, are şi campingul iarna farmecul lui. Pentru cine-l poate gusta. De acord, nu place tuturor. Nici eu nu ştiam dac-o să îmi placă sau nu, dar mi-a plăcut şi-o să mai ies iarna cu rulota. Nu în zona arctică a Europei, asta e clar. A fost stres mare (prea mare pentru un concediu), a durat mult (doar cinci zile am putut sta dincolo de Cercul Polar, apoi a trebuit să facem cale întoarsă) şi a costat, de asemenea, mult. Îmi va trebui cel puţin şase luni să ne revenim, financiar vorbind.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.