Sorin S

Prima ieseala pe 2016

220 postări în acest subiect de discuţie despre Prima ieseala pe 2016

Prima ieseala pe 2016

Cornel

Mergeti pe deal si puneti niste poze...sa ma oftic...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Costica V.

Andreea, @Andreea P cum/ce sa intamplat cu 2 echipaje??? in doar cateva ore??? :ascratch:
Sa nu ne spui ca i-a papat ursul !  :amuzat::amuzat:
Oricum, va urez distractie maxima la cei ramasi in cursa !! xll 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andreea P
42 minute în urmă, costica V. a scris:

Andreea, @Andreea P cum/ce sa intamplat cu 2 echipaje??? in doar cateva ore??? :ascratch:
Sa nu ne spui ca i-a papat ursul !  :amuzat::amuzat:
Oricum, va urez distractie maxima la cei ramasi in cursa !! xll 

Erau veniti cu o saptamana inainte ca intrau la munca

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Iti multumesc de "informatie", m-am linistit. Acum pot sa ....:sleeping:
Tata ce face? Cum poate sa stea fara NET atatea ore/zile??:ascratch:
Transmite-i (te rog) ca-i simtim lipsa pe Forum !! Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

:5623b787a01a3_nseara: !  Eu din pacate am ajuns acasa intrucat am o petrecere in familie .Cum a fost prima iesire  pe anul acesta ? MINUNAT ! MINUNAT !superoksuperoksuperoksuperokgbb. Poze maine .

Distractie placuta colegilor care au ramas pe baricade , ne bucuram ca am cunoscut oameni minunati  si asteptam nerabdatori urmatoarea intalnire.aw

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mitru Constantin

Ți-a plăcut ieșirea nea Sorine?

Ieri la 12 am ajuns și eu mi-a plăcut la maxim ieșirea ; să vină alta cat de curand .

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Si noi asteptam cu nerabdare pozeeeeeee.tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Acum pentru cunoscatori cateva poze .

20160211_114733.jpg

20160211_114737.jpg

20160212_191830.jpg

20160212_191941.jpg

20160212_192001.jpg

20160211_133701.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Oooo, da super distractie la cate echipaje ati fost.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Frumos... Bravo !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

Foto din prima zi a iesirii in natura. Urmeaza postarile colegilor care vin azi din aventuraaw.

GEDC3945.JPG

GEDC3946.JPG

GEDC3948.JPG

GEDC3955.JPG

GEDC3956.JPG

GEDC3960.JPG

GEDC3946.JPG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Gata ,  am ajuns acasa pe la ora 15.00 si acum vreau sa va povestesc cum a fost pe Valea Cerbului , dar exact cum se vrea.

Am ajuns pe Valea Cerbului la ora 14.00.

Am pus rulota .

Am fost intampinat de dragii si scumpii mei colegi de suferinta.

Am facut de mancare .

Am baut apa plata .

Am reglat antena sa prind cate ceva , cu ajutorul lui @Daniel-P .

Colegii mei au fost foarte primitori.

Nu a venit ursul.

A doua zi a fost frumos .

Iar s-a facut de mancare .

Traiasca @Dan Armeanu de la Sibiu si a lui beutura (Coniac).

Sanatate colegului Doru de la Constanta care a fost , este si ramane inima petrecerii si intalnirii.

Respect celor care au luat parte la aceasta intalnire si celor care au fost cu gandul la noi .

Respect celui care a inventat truma si celui care m-a injurat sa se strice truma si sa stau o noapte la 10 grade .

Daca cineva ne doreste sa vorbim poetic , azi am incercat sa vad cum suna .

Pozele mai tarziu daca nu voi fi banat sau executat .

 

O seara minunata va doresc.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Doar din imagini ne putem imagina de distractie a fost. Cunoscand si organizatorul, Daniel.....nu mai ramane nici un dubiu!
Felicitari tuturor!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Acum cautam pozele prin telefon si cu parere de rau tamp nu stiu ce s-a intamplat cu ele ,  am facut ceva si nu stiu ce . Nu gasesc decat 4 poze si 3 filmulete , cu domnul taietor de lemne cu drujba si cu un coleg care il cauta pe Cristi (acest film se va pune DOAR cu acordul colegului nostru ).

In noaptea fara Truma, am avut -3 grade afara si 14 grade in rulota ajutat de aragaz si de o aeroterma conectata la generator doar pana la 12.00 noaptea cred .

Astea sunt mataniile si blestemele colegului nostru @Adrian V. :laughing: .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Buna seara dragi colegi si bine v-am regasit! /.;

Am ajuns acum o ora acasa de la prima ieseala pe 2016, care din punctul meu de vedere a fost cat se poate de reusita, chiar daca vremea nu a fost asa cum ne doream noi...

Vreau sa le multumesc colegilor care au participat la aceasta intalnire cat si celor care ne-au sustinut, au fost alaturi de noi pe forum si au asteptat cu interes vesti de la noi...:-)

As fi vrut sa postez cate ceva in fiecare seara, dar nu m-a ajutat tehnologia in sensul ca semnal de internet la Digi a fost aproape zero...tamp

Pe scurt, a fost o intalnire frumoasa, care ne-a oferit prilejul de a ne cunoaste personal, de a socializa, de a invata fiecare cate ceva si de a pune la cale pe viitor alte initiative de acest gen...Atasez mai jos cateva imagini care spun mai mult decat as putea exprima eu in cuvinte si las si celorlalti colegi placerea de a face comentarii si de a posta fiecare impresii si alte instantanee.../.;

IMG_0267.JPG

IMG_0272.JPG

IMG_0271.JPG

IMG_0310.JPG

IMG_0324.JPG

IMG_0331.JPG

IMG_0343.JPG

IMG_0352.JPG

IMG_0362.JPG

IMG_0364.JPG

IMG_0369.JPG

IMG_0375.JPG

IMG_0377.JPG

IMG_1326.JPG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Adica ce vrei sa spui ?Daca ai vazut filmuletele care sunt si pe la Radu  si pe la Stefan o sa vezi ca la acel deal - damb sau cum vrei sa-i spui cu plecare de pe loc nici una nu a facut fata . Daca aveau putin avant treceau fara probleme si astea iti pot fi confirmate ca baietii de acolo .

Legat de poezie cred ca primesc capul , restul mai tarziu :laughing:.

Mare rugaminte la Stefan si la Radu sa puna filmariile cu asa zisul off-road superok.

A si inca ceva , sa vad balena aia de Santa Fee ce poate face, daca nu faci nimic cu ea, mergem la Braila. Colegii stiu cum se merge la Braila..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mitru Constantin

Dani ma bucur ca ati ajuns cu bine si imi pare rau ca nu am stat si eu pana astazi sa particip la toata pregatirea care ati facut-o.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

O sa mai avem cu siguranta destule ocazii, sezonul d-abia incepe.../.;

Mi-a parut bine de cunostinta si din partea mea ai tot respectul tinand cont de faptul ca a fost a doua a ta iesire cu rulota si ai facut-o iarna...hi

Modificat de Daniel-P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

@Sorin S  Din cate stiu eu am iesit cu brio din dambul ala de pe locsuperok. Apropo de la mine nu a avut ce sa vada nimeni si nimic eu am doar o filmare cu masina lui Radu, alte filmari nu am. Asa ca rog pe Radu daca vrea sa le posteze si chiar astept sa mi le trimita si personal.

Modificat de Stefan P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Ziua buna dragi colegi!

De jumatate de ora am ajuns acasa din minunatul concediu ”prima ieseala pe 2016”( la mine pot sa spun ca asta a fost a doua iesire pe 2016, prima a fost la Herculane pana pe 3 ianuarie anul curent).La mine s-a mai lungit putin iesirea. Am mai facut o oprire dupa ce am plecat de pe vale ieri, la Sinaia.

Am urcat pana la cabana Dichiu si am vrut sa merg spre Piatra Arsa dar dupa 100m nici gand; drumul plin de zapada, viscolea, nu era nici o urma, era soare  si ningea frumos.

Dar problema mai grea a fost ca dupa ce am trecut de cabana Cuibul cu Dor la urcare ploua, a iesit curcubeul si cel mai rau era ca asfaltul era plin de polei si gheata. Am ajutat pe unii care ramasesera blocati si mi-am continuat drumul pana sus apoi la coborare belea!

Va dati seama, dupa ploaie a venit inghetul si mergeam la vale ca o sanie, dar am ajuns cu bine. De acolo am mers si am lasat rulota la Tancabesti si am mers la Giurgiu langa Dunare la un gratarel si acum iata-ma ajuns acasa!

 

Prima ieseala pe 2016:

O iesire reusita (cel putin pentru mine) !

A fost frumos! Am cunoscut colegi noi, care mai de care m-a impresionat prin felul lui de a fi, de a povesti si de a comunica.

Felicitari colegilor care s-au aventurat si au venit mai de departe si asta inseamna ca au avut sange in instalatie! Bravo lor !

Nu a fost usor si nici aproape sa bati drumul, gen : Sorin-Braila, Dan-Sibiu, Costel-Craiova, Mitica-Constanta, Mugurel-Valcea, si altii! Ati fost niste eroi:clapping:!

Nu vreau sa uit Doru de la Constanta, superok merita toata aprecierea mea, ne-a bucurat si acum ca si la iesirea din 1 decembrie, FELICITARI DORU, stii sa distrezi lumea!

Vremea a fost destul de....soare, nori, zapada, ploaie, inghet, mocirla pe unele locuri;  intr-un cuvant am prins toate anotimpurile.

Nu vreau sa ma lungesc aici prea mult.

Vreau sa multumesc tuturor colegilor care au fost alaturi pe vale cat si celor care au fost cu gandul si alaturi de noi prin intermediul forumului !

A fost o iesire frumoasa cu oameni frumosi si minunati !

Daca am deranjat sau suparat pe careva dintre colegi, pe vale cu ceva, cu vre-o gluma nelalocul ei, sau.....imi cer scuze !

O sa revin cu mai multe povestiri, detalii, poze si altele in topicul destinat ”amintiri din concedii”!

Iesiri frumoase tuturor si cat mai reusite !

Am uitat sa precizez ca am fost cam 30 persoane la numaratoarea mea!:clapping:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.