Stefan P

Baile Herculane- Revelion

56 postări în acest subiect de discuţie despre Baile Herculane- Revelion

Baile Herculane- Revelion

Florin Smolnicki
On 1/4/2016 at 23:45, Stefan P a scris:

Si asta a fost peripetia mea, cum v-am povestit asa-i, si va rog a ma ierta!

Iertare daca am plictisit pe careva, dar am incercat sa pun aproape tot, cu deamanuntul! Pentru unii poate le prinde bine!

Ștefane, ești un erou! Pe așa o vreme să faci o astfel de ieșire, ce să spun? Ești mare! Mare de tot!
Cum poți spune că ai putea plictisi pe cineva? Am citit cu mare atenție ce ai scris hi. Ai văzut că mulți dintre colegi au tot așteptat să pui poze și să ne dai amănunte. 
Mulțumim frumos! Tot respectul!
E minunat ceea ce ne-ai povestit! Mulți au stat cu sufletul la gură în așteptarea relatării tale. Pe bune!
Ce frumos ar fi dacă și alți colegi ar povesti despre experiențele lor cu rulota! Astfel, încet, încet, România ar fi ca un puzzle minunat căruia i se descoperă, cunosc și își găsesc locul,  tot mai multe piese.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan P

Multumesc mult pentru apreciere! M-as fi bucurat daca ar mai fi fost cineva, era alta atmosfera. Dar a fost bine si asa!

Intradevar avem o tara foarte frumoasa. O sa incerc sa mai pun niste foto si sa mai postez cate ceva din amintirile mele cu rulota.Am avut multe experiente frumoase, asa plecand de unul singur, dar au iesit super!

Butelia am tinut-o in compartimentul ei, am invelito cu un izopren care il folosesc la cort si am aruncat si o patura pe ea acoperind si ceasul. A mers super, nu am ce sa reprosez!

Teodor, astept poze, chiar te rog, sunt interesat sa vad ce minunatii mai ascunde Romanica noastra draga!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihnea Stoenescu

Ai dreptate @TEODOR, Orsova este ACUM in jud. Mehedinti, mai spre granita cu jud. Caras Severin . Iti inteleg mandria de mehedintean; nu am intentionat ca eu, banateanul, sa o lezez cumva prin "expansiune" interjudeteana frauduloasa biggrin. Sa nu uitam totusi ca, in acele vremuri, impartirea ad-tiva era pe regiuni (asa am invatat eu la scoala in Resita) si Orsova facea parte din regiunea Banat, nu din regiunea Oltenia. Asa era ATUNCI. Am sa caut si eu prin lada cu amintiri dupa eventuale poze facute de tata in aceste excursii (vaporul oferea si o croaziera pe Dunare, datea o tura si pe la "cazane" inainte de a ajunge pe insula). Nu-mi amintesc daca exista intr-adevar (aparatul era ceva cu burduf, accidental se mai voalau filmele); sunt multi ani de atunci (1957 - 1963)...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Doamne fereste! @Mihnea Stoenescu departe de mine astfel de mandrii, imi place toata Romania, dar daca amun oras de suflet, acela este Timisoara, unde am facut o parte de studii si de care ma leaga multe amintiri frumoase.Am corectat numai pentru precizia informatiilor, altfel , tot respecul si afectiunea mea pentru Banat!hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Fratilor cum e vremea prin zona ? Ce ar merge o baie fierbine la Herculane  la cadite  pe zapada asta!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asa ma mananca calcaiele de un weekwnd!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Acum e mai cald decat in noaptea de revelion .Azi a fost soare , dar tot este frig.Oricum in cadite e super cred si pe vremea asta .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.