Mihai D

Avondale 380 Mayfair 1995

26 postări în acest subiect de discuţie despre Avondale 380 Mayfair 1995

Avondale 380 Mayfair 1995

Mihai D

Bună seara 

Cum spuneam și în topicul deprezentare, am achiziționat un Avondale Mayfair 380. Am avut ceva bănuți și pentru ca dispăreau văzând cu ochii, am zis ca nu mai zăbovesc și prima care o fi mai curata, o iau.

Și am luat-o, insa nu sunt sigur ca e cea mai buna alegere: bateria este moarta, frana de mana nu tine, televizorul nu prinde nimic, lampa din exterio de deasupra ușii nu se aprinde etc. Dacă o recunoaște cineva din poze, este cumpărată din Buftea, poate a văzut-o și poate a vazut și alte vicii.

Numai bine, Mihai.

71166186_8_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-_rev001.jpg

04062009(002).jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

71166186_1_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-ilfov_rev001.jpg

71166186_2_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-fotografii_rev001.jpg

71166186_3_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-rulote-remorci_rev001.jpg

71166186_4_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-auto-moto-si-ambarcatiuni_rev001.jpg

71166186_5_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-bucuresti-ilfov_rev001.jpg

71166186_6_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-_rev001.jpg

71166186_7_1000x700_rulota-avondale-1996-inmatriculata-_rev001.jpg

1.jpg

2.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Felicitari si sa o stapaniti cu placere, bucurandu-va la fiecare iesire ! superok

P.S. Bateria moarta, televizorul care nu prinde nimic sau lampa care nu se aprinde, nu sunt probleme care sa te framante...Citeste topicurile si le vei gasi usor rezolvarea nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Ca bine zici, mai ales acum de sărbători. Mulțumesc și numai bine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dura

Sa o stapaniti sanatosi , arata destul de bine iar imbunatatirile si eventuale reparatii le rezolvi tu cu putin ajutor de la colegi de pe forum. Multa bafta la citit subiectele care te intereseaza la rezolvat defectiunile.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Important este sa nu aiba infiltratii si sa functioneze elementele de baza ( apa, frigiderul , aragazul, incalzirea, boilerul). Restul se repara/regleaza/schimba becuri etc. Sa te bucuri de ea si nu ezita sa intrebi daca nu gasesti raspunsuri in topicurile dedicate reparatiilor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Răbdare, colegul. Ia-o ușurel. Nimic nu e atât de grav, încât să nu se poată rezolva. Ai colegi minunați în jurul tău. Întreabă-i și vei găsi răspuns la toate problemele tale. Crede-mă. Încearcă! Vei reuși!

PS. Îți spun din experiența mea. Vei vedea ce colegi deosebiți ai. Ai nimerit bine pe acest forum. Bucură-te! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Multumesc mult tuturor. Deocamdata trebuie sa-i scot certificatul de autenticitate si apoi sa o inmatriculez.

Boilerul functioneaza (pe gaz, din pacate am observat ulterior ca nu are optiunea si de 220v), incalzirea functioneaza, si trumaventul; cuptorul, grilul, aragazul toate in regula; pompa de apa in regula, inclusiv cea de la buda. Deci, per total, mai multe bune decat rele. Cand o veni caldura ne ocupam de restul problemelor, deocamdata sta in curte sub prelata, golita de lichide, cu canapelele ridicate, dulapuri deschise, etc.

Off topic: pe 5 ian am programare la autenticitate la RAR, daca vremea va fi la fel de capricioasa, aveti idee daca se leaga cineva de cauciucuri (politie, ARR, cei de la RAR)- am doar de vara. As putea sa astept pana se imbuneaza vremea, dar stiu ca este un termen in care sa o inmatriculezi, dupa ce ai cumparat-o.

Multumesc si numai bine,

Mihai

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Sa o stapanesti sanatos si sa ai numai satisfactii maxime cu ea !!

Sarbatori Fericite !!  :SantaClaus-Beer: 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Din cate stiu eu, la rulota nu e problema ca sunt de vara sau de iarna...Singura conditie ar fi sa corespunda dimensiunile cu ce scrie in actul de identitate.../.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vali Savoiu

Sa o stapaniti sanatosi!

Nu este un termen limita la inmatriculare, ai 30 de zile la dispozitie de la data cumpararii sa o declari la sectia financiara, in caz contrar se plateste o amenda ceva de genul 25-30 de lei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Drumea

Sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe iesiri! Arata foarte bine....mai ales ca englezoaicele sunt renumite pentru problema cu infiltratiile.

Din fotografii nu se observa ca ar avea mari probleme, acum ramane sa o verifici din ''bara in bara'' cum se spune.

Incearca sa-ti rezolvi singur probleme de iluminat ( care ar trebui sa fie pe LED ) in toata rulota....bateria se schimba si nu-i un capat de tara. TV-ul nu prinde mai nimic daca incerci sa mergi pe o antena cu semnal analog...iar lumina de afara este foarte importanta din punctul meu de vedere ( trebuie sa ai lumina buna cand stai la un ''spritz'' xll ) si ar trebui sa pui niste LED-uri mai puternice.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Sa o stapaniti sanatosi! Este o rulota frumoasa si se pare ca a fost si intretinuta.Daca s-ar face un sondaj ai vedea ca mai toti avem mici probleme la ele, dar astea se rezolva in timp , iar din aceste rezolvari iti vor aduce si satisfactii. Tuturor ne place sa buchisim cate ceva pe la ele si vei vedea ca aceste buchiseli dau dependenta.in legatura cu lampa de exterior iti dau un sfat, mai intai incearca sa schimbi becul.xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Sa o stapaniti cu drag,  iesiri frumoase si succes in rezolvarea problemelor aparute!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Felicitari pentru achizitie si cat mai multe iesiri.Problemele minore nu le lua in seama.Lampa poate are un bec ars, televizorul daca nu este cu antena satelit nu o sa prinda nimic iar boilerul nu este ceva rau ca este doar pe gaz..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Cateva poze cu ansamblul complet: auto tragator + rulota.

Masina este un Hyundai Santa Fe  2003,  2.0 CRDI,  4x4 permanent cu cutie de transfer 60/40 (fata/spate), sarcina maxima remorcabila cu sistem de franare 2000kg, MMA 2380kg, deci poate tracta cu B-ul fara complicatii legale pana la 1120kg MMA. 

Rulota are MMA 850, cu greutate proprie 820kg - fals daca ma intrebati pe mine, cei de la RAR cred ca nu au gasit specificatiile modelului acesta si au bagat din burta. MMA 850 kg ii cred pe cuvant, pentru ca am gasit placuta stantata pe rulota, dar masa proprie nu cred ca depaseste 650kg. 

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Salutare si La multi ani!

Din pacate, din cauza vremii, am ratat programarea la RAR. De fapt mi-a fost frica sa ies cu ea la ce zapada era afara; neavand experienta cu tractatul, am zis ca mai bine astept vreme mai buna.

Intre timp am dus un TV din casa in rulota, sa vad daca antena functioneaza (TV-ul ei nu prindea nici un post). Ei bine, se pare ca antena functioneaza, iar TV-ul cu tuner digital receptioneaza 5 posturi: Antena 3, TVR1, TVR2, TVR3, TVR HD. Asadar, una din probleme s-a taiat de pe lista, sau s-a adaugat?! Deci trebuie alt TV sau un tuner digital.

Acumulatorului i s-a refacut nivelul cu apa distilata si a fost pus pe redresor. Din pacate tensiunea scade la 12.25V la 24 de ore de la indepartarea incarcatorului, deci nu mai este la capacitatea lui nominala, insa il voi pune pe un redresor mai destept cu functie de desulfatare, poate isi mai revine. 

Cam atat deocamdata; astept zile cu vreme mai buna, sa-i pot face o verificare "bara/bara" si sa-i reglez sabotii si/sau frana de mana - care nu tine din pacate.

Toate cele bune.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Salut @Mihai D ! In legatura cu antena si TV-ul... :ascratch:

Cu cei ai, prinzi posturile astea in Bucuresti si pe o raza de 30-40 km (depinde si ce castig de decibeli are antena ta, dar si de configuratia terenului)...Problema se pune atunci cand esti la munte, sau intre niste dealuri, sau departe de un releu de emisie, atunci nu mai prinzi nimic, decat poate ceva transmis analogic, un TVR 2 cu "purici" de exemplu...Am avut aceiasi configuratie pana in toamna trecuta cand am trecut la asa ceva...nay

Modificat de Daniel-P

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D
38 minute în urmă, Adrian V. a scris:

Daca nu ai frana de mana functionala 100% eu zic sa nu mai pierzi timpul cu drumul pana la RAR.
La o rulota nu au multe de verificat , dar alea care sunt sa fie OK , adica : serie caroserie , lumini spate ( eventual fata ) , frana de serviciu ,  frana de urgenta/stationare , dimensiune anvelope , culoare exterioara.

Adrian, nu ma duc, ne auzim la un tel si poate iti fac o vizita cu atelajul. Dar deocamdata mi-e urat de vremea asta.

8 minute în urmă, Daniel-P a scris:

Salut @Mihai D ! In legatura cu antena si TV-ul... :ascratch:

Cu cei ai, prinzi posturile astea in Bucuresti si pe o raza de 30-40 km (depinde si ce castig de decibeli are antena ta, dar si de configuratia terenului)...Problema se pune atunci cand esti la munte, sau intre niste dealuri, sau departe de un releu de emisie, atunci nu mai prinzi nimic, decat poate ceva transmis analogic, un TVR 2 cu "purici" de exemplu...Am avut aceiasi configuratie pana in toamna trecuta cand am trecut la asa ceva...nay

Deci doar tunerul digital nu face mare lucru. Oricum, investitia nu este mare si merita pentru sederi mai lungi. Multam, s-a bagat la favorite.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

@Mihai D, pentru a putea primi ajutor pe masura intrebarilor tale, te invit sa deschizi topicuri separate, de genul: Nu-mi merge frana de mana, Nu-mi merge antena TV... etc. Stii de ce? Pentru ca nu toti citesc continuarea, dupa ce au postat, sau dupa ce au vazut topicul de prezentare, si nu vei primi informatiile care te-ar putea ajuta. 

Se rezolva si TV-ul, si frana, asa cum zicea Gabriel mai sus, daca n-are infiltratii, restul sunt povesti! Cu cat mesteresti mai mult pe la ea cu atat te apuca mai mult dragul de ea, de iesit, de impartasit cunostinte, de dobandit in prima faza (daca nu ai deja) cunostinte despre mecanica, tamplarie, electrica, electronica, fizica (nu cuantica), chimie, si mai stiu eu ce. Cred ca rulotistii sunt printre cei mai destepti oameni. Cu exceptii!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Ai perfecta dreptate, asa voi face.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Mihai, nu te mai agita cu televizorul analogic pentru ca nu ai nici o sansa sa receptionezi ceva terestru cu el. Au fost oprite toate transmisiile analogice din UIF fiind inlocuite de MUX-uri digitale DVB-T2. Inca nu transmit toate, ci doar MUX1 national. Ramasese ca pana in decembrie 2016 sa mai emita doar cateva analogice in FIF. Sigura modalitate de a mai utiliza acel TV la rulota este sa-ti pui la un receiver DVB-T2 folosindu-l doar ca monitor. Iti recomand totusi pentru rulota un televizor LED pe 12 V ce are DVB-T2, DVB-C si eventual DVB-S. Ai avantajul la el ca receptionezi programe HD, iar cand nu esti in calatorii, sa-l pui sotiei in bucatarie. :)Televizorul CRT poti sa-l utilizezi doar acasa conectat la operatorul tau de cablu...

PS

Lucrez in domeniu... In atasament gasesti toate MUX-urile digitale, repartizarea lor pe tara precum si frecventele pe care emit.

http://www.ancom.org.ro/televiziune-digitala-terestra_5334 

Caiet_de_sarcini_DVBT_MARTIE_2015_REV_calendar_REV.pdf

Caiet-sarcini-dvbt-2013.pdf

Modificat de Cristian Ionita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Pentru raspusuri la aceasta intrebare, poate ca ar trebui sa deschidem un topic separat, unde sa-si exprime fiecare parerea despre utilitatea sau inutilitatea unui TV la rulota...:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Cand pleci pentru o perioada mai indelungata este chiar necesar un televizor. Pentru 3 zile este moft, asta daca nu ai niste prichindei cu tine... :) Cred ca ce era de comentat pe acest subiect a fost spus. Discutia era despre "dotarea" rulotei prietenului nostru cu ceva inutilizabil, adica televizorul mostenit la cumparare.

Modificat de Cristian Ionita

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai D

Eu unul vreau sa-l fac pescar si pe fimiu, in felul asta sansele sa plec de acasa cresc semnificativ (zici ca vrea fitu` la peste, si cand vrea copilul....nu stam la discutii).  

Copilul nu poate sa stea in permanenta pe malul baltii sau la gratar, deci trebuie si un TV.  Asta pana prinde microbul ca lumea, pentru ca altfel, exista reversul medaliei si pe la pranz te trezesti ca s-a plictisit si vrea acasa. Atunci ce faci? Ca bona cu tine nu o iei.....doar daca vrei sa iti faci singur programare la dentist.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Domnilor, omul avea o problema cu televizorul mostenit de la vanzator si am incercat sa-i explic motivul pentru care nu poate sa-l folosesca. Sunt convins ca omul a inteles si atat. Era absurd sa deschid un topic nou pentru ai explica asta si nedrept sa-i trimit in privat fara sa afle si restul forumistilor. Cred a nu am fost off-topic. Nu trebuie sa ma executati pentru asta. Promit ca am sa ignor discutii pe asemenea teme...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Din pacate nu am apucat sa ma bucur de ea si imi doresc sa gasesc pe cineva care sa o faca...
       
      Hymer Nova, an 2005, inmatriculata în România, proprietar în acte.
      Echipare ptr offcamping!!
      Panou solar și baterie de 100A
      Cupla rapida de gaz ptr exterior
      Priza exterioara 220v
      Mufa tv externa, ptr cort.
      Mufa rapida externa ptr conectare la rețeau de apa sau bazin suplimentar + mufa si pompa apa externa si pompa apa exterior noua
      Bazin de apa curata la interior cu umplere din exterior BOILER apa calda pe GAZ si curent 220v Roata de rezerva noua, de tip C pe 14 și anvelope ca noi, jante de aliaj Cupla antibalans ca noua.
      Talpi pentru picioarele de calare, noi, nu am apucat sa le montez.
      Cuptor pe gaz si curent 220v
      Frigider mare cu congelator separat.
      Soba Truma cu Trumavent la 12v si încălzire Ultraheat la curent Aragaz și chiuveta.
      Iluminat 12v ambiental cu schimbarea culorilor Trapa mare funcțională, fără fisuri sau alte probleme Trapa în zona patului matrimonial Trapa în baie, cadita dus Geamurile sunt ca noi, plasele de insecte și parasolarele sunt prezente și funcționale.
      Mochete originale foarte curate, ca noi.
      Multiple spații de depozitare, usa de vizitare din exterior ptr spatiul de sub patul matrimonial.
      Vine echipata cu bidon de apa curata suplimentar ptr alimentare din exterior, bazin de ape uzate Rulota se prezintă într-o stare de excepție, foarte spațioasă.
      Tapiteria pentru banchetele din fata este noua, refacuta integral.
       
      Pret: 8000 Eur, usor negociabil.
       



















    • GigiBuciuman
      de GigiBuciuman
      Salutare
      Sunt proaspat proprietar al unei frumoase rulote Burstner 540TK din 2003. A fost lovita de gheata in vara cand au fost furtunile alea "criminale" prin Italia.  
      Abia astept sa inceapa sezonul.

    • Cristian Bednar
      de Cristian Bednar
      Buna ziua,
      Dupa 5 ani frumosi, viata noastra a trecut de la un cuplu cu catel la o familie cu 2 copiii, catel si muuuulte obligatii. Asadar ne vedem nevoiti sa ne despartim de rulota noastra draga care ne-a cazat in multe locuri in perioada frumoasa in care a stat la noi.
       
      Asadar, oferim spre vanzare rulota Knaus Eurostar 400, din 2000, MMA 1700kg, cu urmatoarele dotari (initiale din fabrica):
      cupla anti balans alko 2000
      mufa clasica de 13 pini
      exterior lucios (mi-a placut tare mult asta, probabil a cantarit mult si la decizie)
      doua butelii de gaz mici, ambele in perioada de ‘garantie’
      supoort de biciclete montat in spate
      aragaz, frigider, chiuveta, toate pe drapta cum intri in rulota. Am pe cineva care mi-a subliniat ca este important sa nu am frigiderul cu ventilatia in cort...
      doua banchete cu masa ce se pot transforma in pat in caz de nevoie.
      pat fix in spate cu rafturi deasupra patului (obligatoriu in epoca reviste/tablete/carti la pat)
      toaleta cu dus patrat si chiuveta in dormitor
      dulap de haine
      mouver cu baterie
      boiler de apa calda pe gaz
      instalatie de apa sub presiune
      cort exterior
      portbagaj superior cu scara
      soba truma cu truma vent pe 12v
       
       
      Imbunatatiri facute de cand am luat rulota:
      toate luminile cu LED
      kit de refresh toaleta C200 (colac, rezervor,  solutii si hartie igienica pt rulote)
      4 prize duble de USB A si C.
      2 plafoniere LED care sa le inlocuiasca pe cele clasice
      sistem masurare apa curata in rezervor cu display
      panou solar 270w cu regulator de incarcare Victron
      inverter UPS 12v/220v de 1200w tot Victron
      DC to DC de 30A tot Victron
      Monitor baterie Votronic
      Sistem ventilatie pentru zona de tehnologie cu senzori de temperatura si ventilatoare ultra silent
      tot sistemul electric al rulotei este refacut la standarde actuale si chiar peste
      acumulator Litiu Ion de 2.5-2.8 kwh
      inlocuit cateva plase de tantari la toate geamurile plus plasa noua la usa tip glisanta
      oale and stuff pt gatit
      gratar
      rezervor apa gri de 40 litri
      detector de gaz 3 in 1
      senzor de CO2 si termometru
      rezervor dedicat de 100 litri apa curata
      Dus suplimentar exterior
      prize suplimentare de 12v pt accesorii
      iluminat de seara/noapte Interior cu dimmer si camera video de mers cu spatele pe care am lasat-o conectata permanent ca sa am echivalentul unei oglinzi retrovizoare. Si am lacuit si refacut usile de la mobilier unde prezentau urme de uzura
      priza rapida pt conexiune gaz exterioara
      remasticarea tuturor geamurilor si inlocuirea celor doua trape 40x40 Heike cu unele noi
      tamburi noi de frana cu placute, anvelope noi Michelin C-uri made in France
      amortizoare noi originale
      marchiza Fiama de 2, 8m
      sistem de apa sub presiune din reteaua exterioara. Nu mai stiu de unde am aflat de el, insa acum ma pot conecta permanent in camping, fara grija nivelului de apa din rezervor
      frigider nou cu compresor, dedicat rulotelor sau barcilor. M-am invartit mult sa gasesc un frigider de 220v si sa il trnsform la 12v, insa nu am reusit sa gasesc niciunul la dimensiunea celui vechi (74 cm inaltime). Toate din comert au 80 cm . 2 ani m-am tot codit din cauza pretului, greu de acceptat sa dau mai mult pe cel din rulota decat pe frigiderul din casa
       
      Toata povestea rulotei si evolutia ei o gasiti in prezentarea ei la 
      Acum, impreuna cu rulota se ofera orice va trebuie pentru ea… de la tacamuri la farfurii, de la scaune si masa la covoare de exterior, de la marchiza Fiama de 2, 8m parca la orice accesoriu va ganditi ca ar putea sa va trebuiasca pentru o iesire perfecta cu rulota.
       
      Rulota poate fi vazuta in Otopeni unde a fost centru de comanda si control pentru spritz si voie buna. Inclusiv frigiderul este plin cu bere de cea mai buna calitate.
       
      Pretul de vanzare este 9.500 de euro pentru colegii de pe forum. In alte parti va fi expusa la 10.000 euro. Motivul vanzarii este cel relatat la inceput, deci nu va asteptati la capcane sau vicii ascunse. Are istoric complet la Corda Campers in Bucuresti.
       
      Caut sa atasez si cateva poze in mesajul urmator.
       
      zi buna tuturor,
      Cristian Bednar
       
       
       
       
       
    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Asa cum am mentionat si in topicul de vanzari auto, incerc sa fac un upgrade asa ca vind atat masina cat si rulota.
       
      Rulota Hobby DeLuxe Excellent Easy 440. A fost folosita pentru vacantele anuale in familie.
      Rulota este ingrijita, tinuta in garaj si service-ata (la Corda Campers, Rulote Romania si Knott) de fiecare data cand a aparut o mica problema.
      Astfel, au fost inlocuite ambele trape cu trape Heki, a fost inlocuit garnisajul pe profilul de aluminiu, tratament antiumezeala sub rulota, refixare elemente mobilier interior, reglare sisteme de inchidere ferestre, curatare soba, inlocuire anvelope (Viking C-uri pentru greutate), inlocuire carenaj ambele roti, inlocuire amortizor frana inertiala, reglare sistem de franare si echilibrare mover etc.

      Rulota este dotata cu:
      - cupla antibalans Winterhoff
      - mover PowerTouch
      - baterie tractiune Rombat Tempest 100 Ah
      - marchiza Fiamma (2 ani)
      - covor terasa
      - cort inchis complet
      - suport 2 biciclete Thule
      - boiler electric
      - 4 scaune pliabile
      - masa pliabila
      - plita electrica exterior
      - mobilier terasa Quechua
      - oglinzi auto Milenco
      - uscator rufe Berger
      - filtru cafea
      - fierbator apa Tefal
      - gratar nefolosit
      - soba Trumatic
      - frigider Electrolux (gaz, 12V, 220 V)
      - diverse produse de intretinere
      - ITP facut in august 2023

      An fabricatie 2002
      Masa maxima autorizata 1250 kg














    • Radu Mihail Georgescu
      de Radu Mihail Georgescu
      Stare buna. Foarte curate. Pretul este pentru amandoua. Cumpărătorul plateste transportul.


  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.