Eugen David

Frankya, fosta mea rulota!

2 postări în acest subiect de discuţie despre Frankya, fosta mea rulota!

Frankya, fosta mea rulota!

Eugen David

Intamplator, uitandu-ma astazi pe "jumatate.ro", vad ceva cunoscut, mai precis o rulota!

Vad suportul de biciclete cu 3 punti  cumparat de mine din Germania si apoi montat pe rulota, suportul suplimentar de nr, in care montasem un nr privat "DEVYS" ce-l am acum montat intr-un alt suport deasupra intrarii in "foisorul" meu de acasa!

Abia la vederea acelui suport mi-a cazut fisa ca este fosta si prima mea rulota! Am vazut si numarul este acelasi, HD-08-XAI, noul propietar pastrand nr si dupa "schimbarea de propietar"!

A fost adusa de mine din Germania, intamplator tractata cu un "Daihatsu Ferosa" proprietatea actualului proprietar al rulotei!
Eu cumparasem un BMW, si nu avea carlig pe cand Ferosa lui avea, asa ca le-am schimbat pana acasa!

Tot intamplator i-am vandut lui rulota la schimb tot pe un BMW + DIFERENTA!

Daca urmariti imaginile se vede roata de rezerva montata de  mine pe peretele frontal, acoperita de o husa "VW"!

Am mai spus/scris pe undeva caci mi-a placut mult de ea, dar nu puteam suporta ca nu avea geam in fata, acesta fiind si motivul montarii rotii de rezerva acolo! Mai schimba aspectul!

Este un model de Frankya din '87, de numai 850 kg MMA-ul, cu 2 spatii de odihna, baie, fara dus, in rest cu de toate!
Chiar foarte inchegata si zdravan construita! Pacat ca n-am mai vazut si modele mai recente de la Frankya!

Franc frankia 420

Apropo, noul proprietar o vinde, dupa cum se vede!

Anunturi Franc frankia 420 RuloteAnunturi Franc frankia 420 RuloteAnunturi Franc frankia 420 RuloteAnunturi Franc frankia 420 RuloteAnunturi Franc frankia 420 Rulotede9bd3148c430f8fae64aadea6c4371f.jpg

Apropo, acesta-i "numarul" despre care vorbeam!

12336163_958079140911805_962805735_n.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

Apropo, acesta-i "numarul" despre care vorbeam!

12336163_958079140911805_962805735_n.jpg

în urmă cu 5 ore, Adrian V. a scris:

Chiar sunt curios cum mergea rulota asta cu 3(TREI!)  biciclete pe suportul ala .
3 biciclete x 15Kg(minim!) fiecare = 45Kg 

45Kg , pe spate , in consola , la o rulota de 800Kg , da un balans de te scoate de pe sosea.
Nu vreau sa fi fost in pielea soferului . Pe bune ! tamp

Am vazut si cu 4, nu doar cu 3 punti!

Cert ca la vremea cand o detineam o trageam cu un Golf 3, 1, 9 TDi de 90CP doar, numai ca n-am pus niciodata decat 2 biciclete pe suport!

Puntea din spate "n-am ocupat-o" niciodata! Asa l-am gasit in Germania, asa l-am cumparat la 40 de euro!

Tot am vrut sa sectionez ultima punte dar am vandut-o pe nepragatite, si asa este si acuma!

Are antibalans modelul vechi, dar zau n-am simtit-o "sa se balangane" urat dupa mine!

Atunci cand am adus-o cu Daihatsu Ferosa prietenului nu avea suportul, normal nici biciclete  pe ea, in schimb destul de incarcata la interior!

Odata adusa si inmatriculata, drumuri asa de lungi iar n-am facut! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.