Avramita Marian

Detalii service

5 postări în acest subiect de discuţie despre Detalii service

Detalii service

Avramita Marian

Salut!
Ma numar printre rulotisti de putin timp, detin o rulota Hobby si am probleme cu o roata. Incinge si are un zgomot (fier pe fier) am nevoie de un mecanic din Bucuresti.
Va salut cu respect!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Salut si bun venit in forum!

Problema ta este legata  de lipsa ferodourilor pe saboti,  sau de lipsa vasalinei la rulment, existand astfel posibilitatea ca rulmentul practic sa se fi spart.

Nu ai decat sa astepti ss treaca aceasta minivacanta si cu siguranta vei primi informatii de la cei din zona ta,   Bucuresti.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Nu sunt bucurestean si nu te pot indruma la cineva anume, dar pot insa sa te sfatuiesc sa faci urgent un drum la "un doctor de rulote"!

Cel mai probabil la roata cu pricina "s-a dus ferodoul" de pe unul din  saboti, ori poate de pe ambii!

De acolo frecatul "fier pe fier"!

Exact aceiasi problema am intampinat-o si eu anul trecut! Asta si datorita faptului caci rulotele circula destul de putin, raportat la o masina care "o uzezi" zilnic, ma rog in unele cazuri "destul de des"!

Nu am avut sabot dedicat nici ferodou, dar am rezolvat cu un ferodou de "dacie" aplicat pe sabotul cu problema, si este ok!

Drumuri bune sa ai!   superok

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Salut si bine ai venit pe forum!


In legatura cu problema ta, trebuie  urgent (adica fara sa mai circuli cu ea) sa dai jos roata cu problema,
eventual sa o verifici si pe cealalta.Pana nu scoti roata nu poate sa spuna nimeni ce este acolo.
Asa cum au spus si colegii de mai sus, pot sa fie sabotii uzati/terminati, rulmentul spart sau blocat si
freaca fie pe ax, fie in tambur sau janta indoita/lovita si freaca.  :ascratch:
Spor la treaba. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Pot sa te ajut cu problema. Nu te speria prea tare,  pana nu demontezi tamburul. E posibil sa nu fie foarte grav. Orice ar fi, se rezolva. Poti sa vii cu ea in zona fabricii de bere Tuborg?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.