Adrian D.

Prezentare Adrian D.

31 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare Adrian D.

Prezentare Adrian D.

Adrian D.

Salutare tuturor,

Ma numesc Adrian D. , am 45 de ani, am 1 nevasta , 2 copii , si sunt aici din pasiune pentru rulote si sa prospectez posibilitatea de a vizita Romania cu rulota.

Detin un 2010 Ford F150 360HP, un 2014 Ford Edge 300HP , si un 2005 Ford Freestar 200HP.

La capitolul rulote avem un Trailer  Jay Flight by Jayco 29 BHS cu lungimea de 11m.

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

:)(D

Bun venit alaturi de noi!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.

Multumesc de primire. :)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Enache Lucian

Bine ai venit pe forum.)|/

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ivanescu

Bine ai venit printre noi nay

Si totusi 11m de rulota )|( pe drumurile noastre tamp

Distribuie această postare


Link către postare
TEODOR

Bine ai venit printre noi!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Gogonea Razvan

Bine ai venit! 

Poate postezi foto cu rulotasuperok

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

:)(D   nay

Distribuie această postare


Link către postare
Costica V.

Bine ai venit in mijlocul nostru!    :)(D    nay

Distribuie această postare


Link către postare
Bogdan Ploiesteanu

bun-venit:)(D PUNE SI TU O POZA  TRAILERUL!

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

Bun venit in comunitate si sa bem, in cinstea ta, cate un suc preparat cu sirop de artarxllhi

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.

bun-venit:)(D PUNE SI TU O POZA  TRAILERUL!

2015-08-07_20.03.56.thumb.jpg.ef1262805d2015-08-07_20.04.43.thumb.jpg.4c5dd2cdd4ford_F150.thumb.jpg.16770eb1fe2b04ac0281

 

Mai multe poze o sa pun la descrierea rulota mea  Jay Flight

Distribuie această postare


Link către postare
Bogdan Ploiesteanu

Foarte frumoasa....cam cit costa un second hand.

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.

Multumesc mult.

Pai in cazul meu  Rulota Jay Flight 29 + Generator / Inverter  3000 W  Inverter Generator

+  Asigurare si asistenta tehnica pe North America = $20 000  CDN

adica 14 000 + 2000 + 4000

De obicei eu ma uit aici   Travel Trailers For Sale

Dar ca sa raspund exact la intrebare, ceva 10 ani vechime poate fi intre 10 si 20 mii de dollari, conteaza la pret dimensiunea, starea de uzura, si ca de obicei firma producatoare.

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit Adrian!

 Totul e mare in cazul tau:)!

 Nu e greu de manevrat, condus asemenea utilaje?biggrin

 Trebe mult spatiu de manevra)|(, daca ai gresit drumul cum o mai intorci ?askc

 Sau locul de campare e bine stiut inainte de plecare.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Eu ma gandesc ca totul e mare la ei, dar apar si cazuri exceptionale cand trebuie s-o intorci in drumbiggrin!

Ex: o iesite la munte unde ca sa ajungi la un loc mai frumos langa un lac, trebuie sa te strecori pe drumuri mai inguste!Nu o fi spatiu mare si acolo!

Zic si eu!? Nu stiu!

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.
On 01.09.2015, 18:12:56, Drinovan Ovidiu a scris:

Eu ma gandesc ca totul e mare la ei, dar apar si cazuri exceptionale cand trebuie s-o intorci in drumbiggrin!

Ex: o iesite la munte unde ca sa ajungi la un loc mai frumos langa un lac, trebuie sa te strecori pe drumuri mai inguste!Nu o fi spatiu mare si acolo!

Zic si eu!? Nu stiu!

Da Ovidiu, totul e mare si e gandit la o scara si mai mare decat rulota mea, exista rulote care sunt trase cu Cap tractor de TIR, alea sunt lungi de 16 M ( aia e cea mai mare pe care am vazut-o eu pe drumuri pe aici ), are trei osii si probabil cantareste 5-6 tone. Aleau au si un mic garaj in spate unde sa pui ATV, motociclete etc. Nu stiu daca o sa gasesc vreo poza pe net cu asa ceva dar cine stie. Acum cu intorsul in drum si campatul, de obicei nu mergem cu ele in salbaticie ca daca nu e amenajat nu prea ai cum sa ajungi nici cu Hummerul acolo. Locurile de campare sunt amenajate si impartite pe categorii de marime a rulotei. Cand faci rezervare spui si ce fel de Trailer ai sau Motorhome. De exemplu eu am fost aici si locul e destul de misto si foarte bine organizat. 2015 Cyclone 4200 Toy Hauler Fifth Wheel by Heartland RV.

Ca idee asa cam cat de mici sunt unele locuri pe aici :)

uite ca am gasit unu mia mic ... are doar 13m

Drumheller RV Campground

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

 Da, am inteles si multumesc Adrian D.pentru exempificare ! Asa cu parcare in campinguri este ok!

  Ma gandesc, daca nu e prea mult sa ai asa ceva, cand poti gasi la bani mai putini cazare si daca nu e greu sa conduci ditamai TIR-ul dintr-un loc in altul /.;
  E adevarat ca sunt frumoase, sunt ca o casa luxoasa pe roti, dar sa stai doar cateva saptamini pe an in astfel de rulote mi se pare mult! Acuma depinde de fiecare ce isi doreste o casa de vacanta sau o casa in care sa locuieasca mai tot timpul in functie de imprejurari(job, lipsa unei alte locuinte).

Distribuie această postare


Link către postare
TEODOR

bun-venit       Si eu care credeam ca am rulota mare!!!:ascratch:

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.
On 17.11.2015, 22:57:23, Drinovan Ovidiu a scris:

 Da, am inteles si multumesc Adrian D.pentru exempificare ! Asa cu parcare in campinguri este ok!

  Ma gandesc, daca nu e prea mult sa ai asa ceva, cand poti gasi la bani mai putini cazare si daca nu e greu sa conduci ditamai TIR-ul dintr-un loc in altul /.;
  E adevarat ca sunt frumoase, sunt ca o casa luxoasa pe roti, dar sa stai doar cateva saptamini pe an in astfel de rulote mi se pare mult! Acuma depinde de fiecare ce isi doreste o casa de vacanta sau o casa in care sa locuieasca mai tot timpul in functie de imprejurari(job, lipsa unei alte locuinte).

Exista unele persoane care sunt contractori si fac diverse joburi pe termen scurt in diferite locatii. E mai usor si mai ieftin sa mergi sa stai o luna intr-un camping cu rulota si apoi sa-ti iei casa la spinare si sa mergi acasa.Asta e una. Dar daca ai familie mare si ai nevoie de spatiu mare iei una mare in care pot dormi 7 sa zicem. De exemplu la anu vreau sa plec la Disneyland cu rulota. O sa am libertatea sa opresc unde vreau eu si sa vad ce vreu fara sa fiu legat de cazare sau un program turistic, iar frumusetea de a sta in natura nu se compara cu nici un hotel dintr-un oras.Iar pentru casele de vacanta... intram in alt capitol cu casele mobile
Park Models & Park Trailers

Si mai sunt casele semimobile, dar pe alea trebui sa angajezi o companie sa le mute.

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

 E adevarat ca cu cat sunt mai multi cu atat trebuie o rulota mai mare, iar numarul de locuri disponibile depinde si de masina ce se foloseste la tractarea ei, asta in cazul in care nu se mai vine si cu o alta masina./.;

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.

Corect, in rulota mea dormim 9 persoane si daca vrem sa mergem 9, musai trebuie 2 masini. In camion la mine sunt 6 locuri (cu centuri de siguranta ), deci alti 3 trebuie sa vina cu altceva, este ilegal sa ii transporti in rulota. dar de obicei asta se intampla odata pe an cand mergem impreuna la Zilele Pionierilor Romani din Alberta.

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Acum treaba e clara!

   Va dorsc, cat mai multe calatori frumoase, impreuna cu familia si prietenii !

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.

Multumesc mult, asteptam cu interes sa treaca iarna (cam 5 luni pe la noi) :)

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.