Adrian D.

Prezentare Adrian D.

31 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare Adrian D.

Prezentare Adrian D.

Adrian D.
21 minutes ago, Adrian V. said:

Am lucrat si eu un an in Edmonton , din feb 2004 pana in feb 2005.biggrin
WestCan iti spune ceva ? Sau Direct Transport ? :ascratch:

Direct Transport parca am vazut pe aici pe undeva prin West Edmonton... WestCan nu am vazut. Oricum domeniul meu de activitate e IT, Systems Support pentru Alberta Healttcare. Am fost mecanic auto in Romania si de aia le mai am cu masinile :) Eu acum locuiesc undeva cam 220 st NW, si pe vreamea cand ai fost tu aici cred ca nu era nici Anthony Henday... s-a construit enorm doar din 2007 de cand sunt eu aici.

Tu pe cine cunosti in Edmonton? Acum suntem 15000 de romani aici. Ai fost vreodata la Boian?

Modificat de Adrian D.
adding a question

Distribuie această postare


Link către postare

Vizitator

@Adrian D.

Am mutat discutia aici , pentru ca la topicul cu rulota sa ramana doar discutiile referitoare la ea.
Se preteaza mult mai bine sa vorbim aici de Canada si de Edmonton. 

Stiu ca in Edmoton este una dintre cele mai mari comunitati de romani din Canada , iar Boian este  o localitate intemeiata de ai nostri. Cu parere de rau , nu am reusit sa o vizitez cat am stat in Canada.
Pe vremea cand am fost eu acolo , Direct Transport avea un garaj in partea de NE a orasului , iar Westcan undeva in S , la periferie . Nu mai stiu adresele exacte , cum nu imi mai amintesc nici adresa la care am stat .
In Canada am ajuns cu inca alti 10-12romani , majoritatea moldoveni , si am avut contract de munca la Westcan , ca soferi . Cel la care am stat in gazda a fost tot un roman , Nicu Bostan (vezi aici https://www.facebook.com/nicolaebos?fref=ts ), care ajunsese in Canada cu vreo 8-9ani inaintea mea . Am cunoscut-o pe Raluca ( vezi profilul ei pe Facebook https://www.facebook.com/raluca.kaehler?fref=ts ) si i-am cunoscut atat pe preotul de la biserica , cat si pe administratorul nea Mihalache . Au mai fost si altii , dar daca nu am pastrat legatura cu ei nu pot sa ti-i enumar acum.
Imi pusesem pe masina un sticker ca o esarfa cu steagul romaniei , si intr-o zi m-a oprit unul in trafic sa ma intrebe de sanatate , dornic sa mai vorbeasca cu cineva in romaneste.

A fost , s-a dus , si cu asta basta !
Am lasat Canada si am venit inapoi in Romania .

Distribuie această postare


Link către postare
Mihai PATRULETE

()|   Salutare si bine ai venit .

Modificat de Mihai PATRULETE

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian D.
On 2015-11-18, 11:05:40, Adrian V. said:

@Adrian D.

Am mutat discutia aici , pentru ca la topicul cu rulota sa ramana doar discutiile referitoare la ea.
Se preteaza mult mai bine sa vorbim aici de Canada si de Edmonton. 

Stiu ca in Edmoton este una dintre cele mai mari comunitati de romani din Canada , iar Boian este  o localitate intemeiata de ai nostri. Cu parere de rau , nu am reusit sa o vizitez cat am stat in Canada.
Pe vremea cand am fost eu acolo , Direct Transport avea un garaj in partea de NE a orasului , iar Westcan undeva in S , la periferie . Nu mai stiu adresele exacte , cum nu imi mai amintesc nici adresa la care am stat .
In Canada am ajuns cu inca alti 10-12romani , majoritatea moldoveni , si am avut contract de munca la Westcan , ca soferi . Cel la care am stat in gazda a fost tot un roman , Nicu Bostan (vezi aici https://www.facebook.com/nicolaebos?fref=ts ), care ajunsese in Canada cu vreo 8-9ani inaintea mea . Am cunoscut-o pe Raluca ( vezi profilul ei pe Facebook https://www.facebook.com/raluca.kaehler?fref=ts ) si i-am cunoscut atat pe preotul de la biserica , cat si pe administratorul nea Mihalache . Au mai fost si altii , dar daca nu am pastrat legatura cu ei nu pot sa ti-i enumar acum.
Imi pusesem pe masina un sticker ca o esarfa cu steagul romaniei , si intr-o zi m-a oprit unul in trafic sa ma intrebe de sanatate , dornic sa mai vorbeasca cu cineva in romaneste.

A fost , s-a dus , si cu asta basta !
Am lasat Canada si am venit inapoi in Romania .

 

14 hours ago, Mihai PATRULETE said:

()|   Salutare si bine ai venit .

Salutare. Multumesc

On 2015-11-18, 11:05:40, Adrian V. said:

@Adrian D.

Am mutat discutia aici , pentru ca la topicul cu rulota sa ramana doar discutiile referitoare la ea.
Se preteaza mult mai bine sa vorbim aici de Canada si de Edmonton. 

Stiu ca in Edmoton este una dintre cele mai mari comunitati de romani din Canada , iar Boian este  o localitate intemeiata de ai nostri. Cu parere de rau , nu am reusit sa o vizitez cat am stat in Canada.
Pe vremea cand am fost eu acolo , Direct Transport avea un garaj in partea de NE a orasului , iar Westcan undeva in S , la periferie . Nu mai stiu adresele exacte , cum nu imi mai amintesc nici adresa la care am stat .
In Canada am ajuns cu inca alti 10-12romani , majoritatea moldoveni , si am avut contract de munca la Westcan , ca soferi . Cel la care am stat in gazda a fost tot un roman , Nicu Bostan (vezi aici https://www.facebook.com/nicolaebos?fref=ts ), care ajunsese in Canada cu vreo 8-9ani inaintea mea . Am cunoscut-o pe Raluca ( vezi profilul ei pe Facebook https://www.facebook.com/raluca.kaehler?fref=ts ) si i-am cunoscut atat pe preotul de la biserica , cat si pe administratorul nea Mihalache . Au mai fost si altii , dar daca nu am pastrat legatura cu ei nu pot sa ti-i enumar acum.
Imi pusesem pe masina un sticker ca o esarfa cu steagul romaniei , si intr-o zi m-a oprit unul in trafic sa ma intrebe de sanatate , dornic sa mai vorbeasca cu cineva in romaneste.

A fost , s-a dus , si cu asta basta !
Am lasat Canada si am venit inapoi in Romania .

Da, pe Nicolae il stiu dn vedere de pe la biserica, pe Raluca la fel ( cred ), Mihalache sau Manolache? mereu ii confund :D... oricum stiu ca Manolache face mancarea pentru Heritage days, pe parintele Bazgan l-ai cunoscut deci... oricum sunt o gramada aici... de exemplu la botez la baiat am avut 120 de invitati in sala mare de la biserica, iar la fatita 130.

In sala aia se fac petrecerile de Valentine, Halloween, Tanks Giving etc. si asa mai socializam si noi cu alti romani.

Iar la masina am pus asta565025e064e68_2015-05-0918.13.25.thumb.j

 

 

urmand sa faca acelasi lucru si la Edge si la F150

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Barac Catalin

Bun venit AdrianD,
Sa stapanesti sanatos tot ce ai ; deja in mintea mea a inceput visul acela frumos(masina mare, rulota mare, drumuri late , paduri cu lacuri , pescuiala)........., dar m-am trezit.

Distribuie această postare


Link către postare
Marius George

bun-venitsi drumuri lungi cu frumoasa ta rulota.

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.