Daniel P

Valea Cerbului 27.11 - 06.12.2015

35 postări în acest subiect de discuţie despre Valea Cerbului 27.11 - 06.12.2015

Valea Cerbului 27.11 - 06.12.2015

Vizitator

La Busteni nu este zapada.Drumul de la Ploiesti este foarte bun.

Modificat de CIPROSCA

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Dragi colegi

A trecut si Ziua Nationala si probabil ultima ieseala pe 2015, asa cum trece repede tot ce e frumos. Cred ca a fost cea mai distractiva si mai reusita intalnire la care am participat, chiar daca ne-am strans pana la urma numai 5 echipaje...Daca aveam noroc si de putina zapada, totul ar fi fost perfect...Am cunoscut cu aceasta ocazie oameni minunati, carora vreau sa le multumesc pentru participare, pentru implicare, pentru distractie, pentru tot... oameni alaturi de care voi face tot posibilul sa mai particip la astfel de intalniri, pentru ca stiu ca distractia este garantata 100 %...Vreau sa impart si cu voi aceasta bucurie, postand cateva imagini ( sau poate cam multe, cerand scuze anticipat moderatorilor)   :-)

 

IMG_0129.JPG

IMG_20151201_132630.jpg

IMG_0010.JPG

IMG_20151130_154431.jpg

IMG_0015.JPG

IMG_0011.JPG

IMG_0115.JPG

IMG_0122.JPG

IMG_0076.JPG

Si alte cateva...superok

IMG_0060.JPG

IMG_0085.JPG

IMG_0090.JPG

IMG_20151201_102819.jpg

IMG_20151201_153310.jpg

IMG_20151201_125604.jpg

IMG_20151201_161708.jpg

IMG_20151201_161730.jpg

IMG_0127.JPG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Felicitari si hi!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Drinovan Ovidiu

Frumoasa iesire!/.;

 Ce ma distreaza pe mine e faptul ca la locatie ii zice Valea cerbului, dar mai degraba pot spune ca e Valea ursului!

Asta vara am fost si eu si am ramas uimit de privelistea ce o ofera Caraimanul mai ales dimineata cand il lumineaza soarele.

Bineinteles, m-am acomodat repede cu ursuleti din zona, avand ocazria sa-i vad de aproape, unul trecand la 5 metri de mine in timp ce statem de vorba  cu un vecin/.;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David
On 27.10.2015, 20:59:51, Daniel-P a scris:

Mi-ar face placere, cu cat mai multi, cu atat mai frumos...In februarie am stat o saptamana si pana la urma ne-am adunat 12 echipaje...superok

IMG_20150205_082553.jpg

Hai sa mai pun niste poze, poate va ajuta sa va decideti !     ()|

 

IMG_20150205_082732_1.jpg

IMG_20150207_122436.jpg

IMG_20150206_171852.jpg

IMG_20150205_082214.jpg

.............................................................................................................................................................................................................

Foarte frumos iarna la rulota! Este o experinta deosebita! Felicitari! superok

Apropo, e bine de stiut si pentru noi care n-am trait acesta experinta,  in saptamana petrecuta acolo in timp de iarna cat gaz/GPL a-ti consumat! :ascratch:

Multumesc!

Modificat de Eugen.D

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Depinde foare mult de temperatura de-afara...Noi am prins atunci noaptea si temperaturi de -11 grade si de -7 grade, iar ziua au fost si zile cu soare si mai noroase cu -1 sau + 2 grade...cu Truma non-stop,  noaptea pe 8 si ziua pe 3-4 m-a tinut cam 4 zile o butelie mare care se golea cam 75% din capacitate...
Cred ca daca ar fi temperaturi medii in jur de 0 - 3 grade, o butelie mare te-ar tine 5-6 zile...Oricum eu nu plec niciodata iarna fara 2 butelii mari pline cu GPL, pentru ca nu stii ce geruri poti prinde, mai ales ca acolo pe Valea Cerbului e cam problema cu incarcarea cu GPL...dar in caz de necesitate se poate schimba la Petrom...
In concluzie, cu 2 butelii mari pline, poti sta linistit o saptamana indiferent cat ar fi de frig...superok

On 12/5/2015, 8:43:43, Drinovan Ovidiu a scris:

Frumoasa iesire!/.;

 Ce ma distreaza pe mine e faptul ca la locatie ii zice Valea cerbului, dar mai degraba pot spune ca e Valea ursului!

Asta vara am fost si eu si am ramas uimit de privelistea ce o ofera Caraimanul mai ales dimineata cand il lumineaza soarele.

Bineinteles, m-am acomodat repede cu ursuleti din zona, avand ocazria sa-i vad de aproape, unul trecand la 5 metri de mine in timp ce statem de vorba  cu un vecin/.;

Anul asta au fost cam multi si n-au fost probleme cu ei atata timp cat tomberoanele erau pline si aveau ce manca...Eu m-am dus la sfarsitul sezonului, in septembrie, cand pe toata valea mai erau 7-8 rulote si neavand hrana suficienta au inceput sa umble si printre rulote dupa mancare, asa ca m-am trezit intr-o noapte ca mi-a spart capacul de la butelii...Acum mi-am montat niste senzori de perimetru sa ma trezesc eu inainte sa-mi mai faca ei vreo paguba.../.;

Uite ce-a putut sa faca dintr-o singura lovitura :lovitincap:

IMG_20150903_074208.jpg

IMG_20150903_074146.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sarghie Ionut

Bravo!!!!! Felicitari pentru iesire.Si cand ma gandesc ca si eu trebuia sa fac parte din echipa dar din pacate nu am reusit sa mai ajung din alte motive.Sper cu alta ocazie.Inca o data hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 11 ore, Adrian V. a scris:

Frumoasa iesirea , desi cam "racoroasa" . 
Pai la doua butelii pe saptamana , este cam mare deranjul . Dar , ce mai conteaza? Nu ? biggrin

Adrian, n-au fost chiar 2 butelii pe săptămana...înainte de ultima noapte am schimbat-o pe prima deși mai avea puțin in ea. Dar de teama sa nu m-a lase in frig peste noapte, am înlocuit-o preventiv...deci cam o butelie la 5 zile si 5 nopți la cât a fost de frig ( si nu prea a fost biggrin ) dar am spus, a mers truma non-stop, deși puteam s-o mai opresc ziua...xll

în urmă cu 8 ore, Sarghie ionut a scris:

Bravo!!!!! Felicitari pentru iesire.Si cand ma gandesc ca si eu trebuia sa fac parte din echipa dar din pacate nu am reusit sa mai ajung din alte motive.Sper cu alta ocazie.Inca o data hi

Multumesc, mi-ar face plăcere...xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai PATRULETE

Felicitari pentru iesirea reusita   hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

:-)   Data viitoare sper sa fii alături de noi...xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.