Razvan Marinescu

Achzitie rulota Hobby Deluxe 440-an fabr 2000

6 postări în acest subiect de discuţie despre Achzitie rulota Hobby Deluxe 440-an fabr 2000

Achzitie rulota Hobby Deluxe 440-an fabr 2000

Razvan Marinescu

Dragi colegi, deschid acest topic in vederea argumentelor pro si contra acestui tip/model de rulota.
Ca rulota de familie sa zic ca imi place (ce am vazut in poze :) ) , acum..fiind un novice in ale rulotelor cer  pareri pro si contra . Daca cineva este posesor de Hobby si imi poate da ceva relatii legat de problemele specifice, costuri de intretinere si altele, mai putin dotari care stiu ca sunt optionale si fiecare investeste cit vrea si cit poate in ea, probleme aparute /ascune (surprize mai putin placute ) de care s-a lovit pe parcurs rog a ma lamuri si pe mine :ascratch:

Cu respect 

Razvan M

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Achim

Pentru o familie cu cel mult doi copii este indeajuns de mare, iar Hobby e marca buna. Jeep-ul o sa faca fata cu usurinta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Am stat de vorba cu multi cunoscatori de rulote din Olanda si pot scrie ca nu au fost doi care sa claseze o marca pe primul loc.
Fiecare avea o preferinta a sa si consider ca si noi si altii, ne putem da cu parerea fara a pune un model pe primul loc.

Singurul clasament care consider ca poate fi, din punctul meu de vedere, este al acelora care construiesc rulote si pot declara ca cele nemtesti sunt mereu pe prima pozitie, printre care si modelul Hobby.

Am scris aceste randuri in speranta ca @Razvan78 sa nu fie dezamagit de alegerea facuta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvan Marinescu

Multumesc
Asa cum am spus m-am uitat doar la ceva poze si mi-a placut interiorul....Nu am achizitionat rulota , inca sunt in cautari..de asta prefer sa intreb .
Multumesc de sfaturi .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Razvan78, mergi la Sectiunea Prezentare generala, Rulota mea, si citeste subiectul Rulota mea de vis si sfaturi pentru rulotisti in devenire. Acolo, vei gasi raspunsuri la multe din intrebarile pe care acum ti le pui. Succes!superokhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TEODOR

Dragul meu coleg Razvan 78, eu cred ca cea mai buna rulota este aia pe care o ai , indiferent de firma. Cred ca aproape toti ne-am luat rulote SH , pentru ca e greu in Romania sa achizitionezi una noua, iar ca la orice lucru luat la mana a doua e greu sa ai bafta sa nu aiba nici-o problema. Important este sa aiba cat mai putine, iar dupa ce te vei informa iti vei da seama ca orice se poate remedia. Pana la urma chiar si aceste remedieri fac parte din frumusetea vietii de  rulotist.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.