Mircea

TANTAVA 2 - 4 OCT. 2015 Lansare Rulota de vis

27 postări în acest subiect de discuţie despre TANTAVA 2 - 4 OCT. 2015 Lansare Rulota de vis

TANTAVA 2 - 4 OCT. 2015 Lansare Rulota de vis

Mircea

Dragi colegi rulotisti,
Eu si sotia mea Nik, avem placerea si bucuria de a va anunta :
L
ansarea la …drum a rulotei noastre de vis,   eveniment  care va  avea loc la data de sambata 3 oct. 2015, incepand cu orele 12;00
Masa, felicitarile si dansul, vor fi organizate  la TANTAVA(GR), intr-un cadru cat se poate de natural, in locatia bine stiuta. 

Se acorda: Invitatie speciala si rezervare in locatii VIP celor peste  30 de colegi care m-au felicitat pe Forum, dar sunt bineveniti  si peluzistii care au urmarit topicul : Rulota mea  de vis si sfaturi utile pentru rulotisti in devenire si care considera ca ceea ce s-a scris le este de folos si vor sa vada si sa invete, pe viu cum se spune, de la colegii lor, rulotisti  cu mai multa experienta.

Acest eveniment se doreste a fi unul cu totul deosebit (cireasa de pe tortul intalnirilor de weekend din acest an) si  sunt convins ca se va bucura de un mare succes.
Nu ratati ocazia de a ne cunoaste mai bine si retineti ca, doar prezenta voastra da valoare actiunii.

Ma adresez acum copiilor vostri :  
- plangeti copii sa va duca tatii la TANTAVA ;
- trageti cu ambele maini de fusta mamii;
- scoteti parintii din casa, afara va fi soare;
- va asteapta surprize, cadouri, distractie mare!
Programul este urmatorul :
1.  Primirea invitatilor si ocuparea pozitiilor de campare, incepand de vineri si continuand si sambata dimineata .
2.  Sambata, incepand cu ora 12:00 , prezentarea oficiala a invitatilor , socializare si discutii libere in timp ce se face vizionarea rulotei de vis. Un pahar cu wiziki, vin, bere, sau apa minerala,  o aluna si-o maslina, vor intretine o atmosfera calda, cordiala,   si principiala a discutiilor.
3.  Incapand cu ora 15:00, are loc deschiderea oficiala a campionatului zonal de Petanque. Pentru cine nu cunoaste acest joc de societate  care are recunoastere europeana, sugeram sa se documenteze pe Google asupra regulilor de joc, pentru a face fata concursului.
Se vor acorda si premii !!
Se vor organiza si alte jocuri si intreceri : concurs de pescuit, concurs de Darts , jocuri de inteligenta si indemanare, joc de table, remy, sah, badminton la care sunt invitati sa participe cat mai multi colegi. Copii vor primi cadouri si dulciuri .
4.  Dupa ora 17:00 se va aprinde focul de tabara. Gratarele vor lucra la foc continuu, iar micii si alte delicatese culinare ne vor gadila placut narile si papilele gustative. Se vor organiza si concursuri gen : delicatesa casei – secretul gospodinei , unde sotiile invitatilor pot sa rupa gura targului cu bunatati facute dupa retete secrete numai de ele stiute. Sunt acceptate si sponsorizari gen : ia o gura din tuica mea veche din beci, sau: sa gustati si din saramura mea de peste.
5.  Urmeaza un spectacolul muzical  de exceptie, la care sunt invitati doi dintre cei mai buni artisti contemporani in viata, unul fiind absolvent al Conservatorului de muzica G.Enescu - Iasi.  Ei vor delecta asistenta cu melodii vechi si noi in acompaniament de flaut si chitara, pana la lasarea intunericului . A fost invitat si Andre Rieu cu orchestra, tinand cont ca rulota de vis a fost cumparata de la o ruda indepartata de-a lui,  dar are spectacol in Maastricht  si nu a putut onora invitatia.
6.  Seara se incheie pe ritmurile melodiei si a frumoaselor ei versuri :
Noapte buna soare sfant,
Pana maine, noapte buna,  
Maine iar vom fi impreuna,
Tu sa razi si eu sa cant.
7.  Duminica dimineata, program de voie. Discutii pe teme gen: cu ce mai dotez rulota personala , cum repar frigiderul, unde pun rulota la iernat, planuri de viitor, etc. Va fi o experienta de neuitat.
8.  Evenimentul va lua sfarsit  dupa masa de pranz, cand invitatii se vor pregati pentru plecarea acasa. Urmeaza postarea pozelor si filmuletelor  pe Forum, sa vada, si cei care nu au putut veni, ce-au pierdut.
9.  Daca aveti nelamuriri, puteti intreba pe Forum, in privat, sau la telefon.

Comitetul de organizare a actiunii este condus de colegul nostru Adrian V.-administrator Forum

Va asteptam, pe toti, cu drag!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mircea

@Adrian V. Vremea tine cu noi .
Daca si colegii vor avea placerea de a petrece impreuna o seara de neuitat, e clar ca pariul e ca si pierdut. Cred  tu ai deja niste semnale, atata timp cat vorbesti despre posibilitatea  schimbarii locatiei.biggrin  Eu am inceput sa ma antrenez serios la petanque. Am ambitia sa castig campionatul.
Si artistii fac repetii intense pentru spectacol. Am inteles ca vor fi si jocuri de lumini . Super! superokhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Am vorbit cu sotia si sansele sunt in proportie de 90 % sa venim si noi, fetita mea vrea sa vina si ea insa ma intreaba daca mai vin ceva copii si nu stiu ce sa raspund, poate ma ajuta colegi care vin la aceasta intalnire.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Stimati si distinsi Domni,

Impreuna cu domna si juniorul vrem sa venim la acest eveniment. Sosirea noastra la locatie va fi vineri dupa ora 18.00.

Sambata este ziua finului nostru (10 anisori) si va trebui sa fugim (in jurlul pranzului). Sper sa nu fie cu mare suparare.

Va rog sa-mi spuneti daca este o problema!

Multumesc anticipat pentru raspuns (oricare ar fi acela).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Se pare ca usor usor se aduna ceva rulote si ceva copii iar sansele deja ajung la 99%superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Multumesc pentru intelegere!

Trebuie sa ne respectam si obligatiile de "parinti spirituali"!

Ne vedem la locatie vineri!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iulian G.

Eu din pacate ma lupt cu autoritățile ca sa inscriu rulota. Nu am facut cvc cu olandezul de la care am luat-o si acum astept sa mi-l trimita prin posta completat  de el. Zeci de hartii iti trebuiesc. Nu este suficient faptul  că  pe certificatul  de  înmatriculare olandez pentru export e numele meu trecut. Faza tare e ca joi sunt programat la RAR, iar numarul olandez a expirat.
Ramane sa ne întâlnim la următoarea iesire. Distracție plăcută va doresc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Eu zic sa-i luati pe fini cu voi ca sa pierd pariul cu @mircea :)(D

Din pacate, petrecerea lor este programata de ceva vreme.

De la anul si ei vor deveni rulotisti si cu siguranta vor fi prezenti la iesiri!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iulian G.

Tocmai  asta e. Am fost azi la politie in Tunari si vroiau contractul de  vânzare cumpărare.
I-am dat mail olandezului dar dureaza ceva pana imi parvine contractul. Cred ca ma duc la RAR cu numerele olandeze expirate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gogonea Razvan

Ma bucur pentru voi (chiar va invidiez) , sper sa aveti parte de vreme buna!:smileys-camping:/l:

Beti si pentru mine un paharel de vin ....iar eu pentru voi o vodca .

Toate bune!hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@George '70 , uite cum sta treaba.  NU  sunt de acord sa facem juma-juma vinul lui Adrian.
Dar, daca vii la Tantava, va fi la bataie  si o sticla de wiziki, un bax de bere, vinul meu, vinul lui Adrian, o aluna, o maslina, si un mic mare.
Toti copiii prezenti vor primit cadouri si dulciuri. Daca nu vii , ratezi un spectacol de exceptie, lasere si discoteca de 5 stele a lui Adi, focul de tabara. Si ce este cel mai important, ratezei placerea de a vedea  rulota de vis a familiei mele si bucuria de a te intalni cu mine. Tu alegi!)|( hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Bine ai revenit @George '70 ! Ce bucurie sa te (re)vad alaturi de noi.

Sambata am obligatii ( o nunta si un botez ), dar fac tot posibilul sa trec duminica sa va vad !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Stimati Domni,

Noi (adica echipajul Marinescu) vom ajunge putin mai tarziu maine.

Sa aduc ceva in mod special?

Stie cineva cum este drumul spre Buftea (de la Ploiesti)?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Rulota o tin in localitatea Zahanaua din Prahova. Sunt 60Km pana la locatia dumneavoastra folosind drumul prin Buftea. Rutele propuse sunt ceva mai lungi si nici nu scap de minunata centura a Bucurestiului.

Multumesc pentru sugestii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Multumesc frumos pentru instructiuni.

PS:Sacul de carbuni era deja in rulota!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

neattza!

@Adrian, mi-ai luat o piatra de pe suflet. Deci, nu mai depindem de : alintatu, mofturosu, negociatorul, cel intr-o ureche, antibiotistul, si multe alte epitete pe care i le poti pune lui ..... Cred ca acum i-a mai scazut din tupeubiggrinbiggrinbiggrinhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@George'70, acum ca nu mai poti inclina balanta, doresc sa stii ca ma bucur nespus ca participi la acest eveniment si astept cu nerabdare sa ne intalnim maine, la Tantava sa te cunosc personal.nayhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Mai baieti, daca Tantava asta era mai aproape SIGUR eram si eu prezant, era un moment grozav sa ne fi cunoscut

personal, fata in fata!  tamp

Asa ca astept alta ocazie. Sunt convins ca va iesi o intalnire pe cinste. 

Va urez din toata inima, distractie maxima.  xll

Toate cele bune si sa auzim numai de bine!   

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

neattza! Normal ca venim!  Mai am putin de incarcat si dau bice la cai! superokhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marinescu Ion

Stimati(e) Domni(e),

Revin cu impresiile mele dupa scurta intalnire de la Tantava.

- Locatia: SUPER! Felicitari proprietarului!

- Participantii:.......n-am cuvinte! DEOSEBITI!!!! Desi a fost prima oara cand ne intalneam, am avut senzatia ca ne cunosteam de o viata!

- Regrete: ca am ratat focul de tabara, recitalul si jocul de Petanque.

Felicitari Domnului MIrcea si distinsei doamne pentru achizitia facuta! Intradevar este rulota de vis!

Daca nu deranjam, am dori sa participam si la alte manifestari de acest gen.

Multumesc inca odata pentru primire!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Intradevar o iesire superba alaturi de oameni superbi.Multumesc si eu foarte mult proprietarului locatiei si apoi tuturor colegilor care au participat la aceasta intalnire pentru frumoasa primire facuta.
Prea multe cuvinte sunt de prisos asa ca voi pune cateva poze care dovedesc tot ce a fost acolo...Nu pot sa nu il felicit pe Adrian pentru implicatia de care a dat dovada si totodata domnului Mircea si sotiei pentru cantarile minunate, va multumesc inca odata tuturor si abia astept o noua iesire....:-)

:smileys-camping:IMG_1539.thumb.JPG.c8eb5ff0a7e5596dacb07IMG_1547.thumb.JPG.360a2ba8961c91cd01be8

IMG_1538.thumb.JPG.e36bf163f44d54473d636IMG_1549.thumb.JPG.4aa8f7d5555e8cf3ecd91IMG_1551.thumb.JPG.f719caf33b24aa0d7b8dfIMG_1552.thumb.JPG.f768d7a242bfac1b8f8a2IMG_1553.thumb.JPG.3e71b66a0c96bec5a77b3IMG_1554.thumb.JPG.4e492e9cef8c5fe5ea031IMG_1556.thumb.JPG.ccd0a968bcaae47a6738fIMG_1557.thumb.JPG.ba5652605b132a7165858IMG_1558.thumb.JPG.757eb38ccd80a2993d28bIMG_1559.thumb.JPG.4fc1cd6a7fa26d299cd96IMG_1566.thumb.JPG.89de7ebdbc8249383c117IMG_1564.thumb.JPG.3152b538591e7475bb3c5IMG_1563.thumb.JPG.043cfcf1220f4242477dbIMG_1562.thumb.JPG.0e1832447eac00d7bbe09IMG_1561.thumb.JPG.4d17cacdd4f6e39589356IMG_1560.thumb.JPG.057bfb4642bb57d6735a4IMG_1567.thumb.JPG.5160dd27ab5f2458d5972IMG_1568.thumb.JPG.e21c1e2e14a0eeb7cb5d3IMG_1569.thumb.JPG.657e062c23c09b2d29a8cIMG_1570.thumb.JPG.4e6da3e1054a0c9f6c9b3IMG_1571.thumb.JPG.1afbeca1050f80d508f47IMG_1572.thumb.JPG.07b4d5f3c2c9d001b96caIMG_1578.thumb.JPG.22372b3de40816b0aaf0b

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai PATRULETE

 Dragii noștri prieteni,  am petrecut un week-end minunat alături de voi. Vă mulțumim tuturor pentru atmosfera acestui sfârșit de săptămână. Mulțumim organizatorului, Adrian , avand in vedere ca ne -a reparat Truma.  Ne bucurăm foarte mult pentru că pisica a ajuns pe mâini bune.Am fost plăcut surprinși de duetul Mircea și Nik. 

:defaut_caravane:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Multumim din suflet, in egala masura, organizatorului dar si tuturor colegilor care au putut si au avut placerea sa fie impreuna cu noi la acest eveniment inedit.  Am vizitat toate casutele si tin sa remarc ca toate sunt de vis.  Dorim tuturor colegilor sa se bucure de ele si iesiri cat mai placute,  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Naghi

Va slaut dragi colegi, cu toate ca timpul nostru petrecut alaturi de voi a fost limitat, ne-am bucurat nespus de alegerea facuta, aceea de a-l petrece alaturi de voi, mai ales ca a fost si un eveniment deosebit in cadrul clubului, celebrarea "rulotei de vis" a lui Mircea, ocazie cu care-i doresc traditionalul " vant din spate" si cat mai muuulti km de calatorii frumoase cel putin ca iesirea de la Tantava de care sotia mea a fost extrem de incantata si m-a intrebat "Dar noi de ce n-am mai fost pana acum??? dar si "Cand mai mergem? ca mi-a placut foarte mult aceasta iesire unde am intalnit oameni minunati".

Extraordinara seara de muzica cu prietenii Mircea si a distinsei dumisale sotii Nik ce n-au delectat cu un recital de flaut acompaniata fiind de  Mircea la chitara si voce.

EXTRAORDINAR! in jurul nostru natura, calm si liniste, cu toate ca atmosfera s-a apropiat de cea a celebrului 'Cenaclu Flacara", va multumim dragi prieteni si bun venit printre noi !

Deasemenea tin si eu pe aceasta cale sa multumesc celui care pune suflet si cheltuie enorm de multa energie ca noi sa ne simtim bine si ca locul de campare sa arate cat mai bine.

Multumim Adrian pentru tot ce faci, ai facut, si sigur vei face ca noi, ceilalti sa ne simtim bine si relaxati la iesirile la iarba verde de la Tantava si nu numai.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@George '70, multumim pentru poze. Observam ca ai talent, nu gluma, la aranjat si comentat . Te asteptam la Cheia in acest weekend. Te asigur ca va fi la fel de frumos ca la Tantava.  Marin da micu, tulburelu, iar  eu, te invat sa joci Petanque,  Concertul de seara de la focul de tabara va fi de exceptie, cu piese noi. Hai, nu te lasa rugat, cum ti-e obiceiul. Vorba americanului : move your ass to Cheia,   man! ()| hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.