Vizitator

Vreau autorulota, am nevoie de parerile voastre

7 postări în acest subiect de discuţie despre Vreau autorulota, am nevoie de parerile voastre

Vreau autorulota, am nevoie de parerile voastre

Vizitator

Doresc sa cumpar o autorulota. As opta pentru modelul semiintegrat.
Va rog , cateva lucruri : pret, an, dimensiuni, fabricat de........ , carosat de......., cu ce este carosata (lemn sau duraluminiu), etc.
Multumesc anticipat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Gabriel Schuster

Pentru o impresie rapida privind preturile la proprietar, cauta pe "www.ebay.de"    "wohnmobil" si vei vedea ce este de vanzare in Germania. Preturile sunt destul de mari pt o autorulota dupa 2000. Atentie si la costurile din tara, din cate stiu sunt destul de mari.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Laviniu

Eu studiez piata si momentan din diverse motive sunt doar spectator la oferta.
Ce sa-ti spun... de ex... ai pierdut un integrat Fiat complet, foarte complet la un prim pret de strigare de 13950 Euro. Avea totul : de la satelit, AC, rezervor GPL, electric 2 acumulatori. etc............... In rest sunt destule pe la 7000 E, care in poza arata bine. Sunt si in Olanda unde parca, spun parca, nitel is mai ieftine.
Vezi ce norma de poluare au pentru Romania, ca din cate am vazut eu e mai ieftin sa cumperi EURO 1 sau 2 fata de euro 3. Bafta...

P.S.
Mie imi plac mai mult integratele si as inclina catre cele produse de Hymer.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Boboiciov

Salutare!  

E prima mea postare dupa prezentare ; sper ca am nimerit corect topic-ul.

Vreau sa cumpar un camper, autorulota, dupa 1998 si as avea nevoie de cateva pareri cu privire la ce e in momentul de fata pe olx. Buget : intre 4.500 - 15000. Am pus ochii pe vreo 3 buc, dar stiu ca nu pot da link cu anunturile.

 Una la 15000 din 2002, 2, 8cdi, Iveco daily (am sunat si spune ca e recarosata, adica sasiul e de pe  Iveco din 96, pe care s-a pus o cabina de Chausso Welcome 26 din 2002 si motorul cu doar 37 mii km  ) Imi place ca are 7 locuri, spatioasa, motor puternic iveco, panouri fotovoltaice puternice, arata bine si pretul pare rezonabil pt dotari. Mi-e frica insa de treaba cu recarosarea. A mai cumparat cineva asemanator, recarosat ?

Pe data de 8 Aprilie, fix de Pastele Ortodox ajung in Bucuresti sa o vad si mai stau 2, 3 zile. Eu sunt din Timisoara.

Daca ar putea veni un cunoscator cu mine la vizionare, ar fi superb.

Proprietarul are service si se poate intra sub ea. M-ar ajuta si o eventuala recomandare a unui mecanic care sa se uite la ea. 

Asadar, daca ati vrea sa cumparati o autorulota din cele de pe olx, pe care ati lua-o, in bugetul acela ? Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

In aceasta sectiune, poti posta link-uri cu anunturi, NU in sectiunea de mica publicitate...Bafta! :noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Cate persoane vor calatori cu aceasta autorulota? Eu sunt pentru autorulote campervan, adica amenajate in caroserie de van. Spatiul interior este restrans, pot deservi maximum 4 persoane, insa nu prea au moarte. Cele semi integrate sau integrate sunt rulote montate pe un sasiu de autoutilitara. Au nevoie de mai multa atentie, intretinere periodica, dar nu toate beneficiaza de acestea.

Starea tehnica a autovehiculului este importanta, dar se repara relativ ieftin. Iti recomand mare atentie la partea de rulota, imbinarile peretilor, podeaua, fixarea mobilierului, a peretilor baii si mai ales a plafonului. Consider obligatoriu sa mergi cu cineva cu experienta, cineva care a detinut o rulota sau autorulota, eventual care s-a lovit de probleme la acestea. Daca gasesti ceva in Bucuresti sau imprejurimi, te pot ajuta cu drag la inspectia in vederea cumpararii.

Multa bafta!

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Boboiciov

Multumesc Ionut, acum imi dau seama ca te sunasem din alta sursa fara sa vad raspunsul tau aici. In principiu caut ceva mai incapator, chiar 6 persoane. Ramane sa ajungem pe data de 8 in Bucuresti si sa facem cele 2 vizionari despre care am vorbit, sau daca  apar si alte oferte si timpul iti permite, cu atat mai bine. Ne auzim, numai bine ! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.