Sorin Roman

Caut ax si rulment pentru rulota mea Dethleffs Aero T

5 postări în acest subiect de discuţie despre Caut ax si rulment pentru rulota mea Dethleffs Aero T

Caut ax si rulment pentru rulota mea Dethleffs Aero T

Sorin Roman

Salut, am ramas in pana cu rulota in Austria. Mi s-a desprins roata, probabil datorita faptului ca s-a rupt rulmentul. Astfel mi s-a distrus si axul  Ax nou nu se gaseste sau e prea scump. Ceva recomandari ? Momentan mi-a fost tractata si parcata intr-un service, dar trebuie sa o iau de acolo.

Stiti sa imi recomandati un parc cu dezmembrari prin Germania,  Austria, Olanda sau Danemarca ? sau ce alte solutii propuneti?

2012-01-01 03.55.02.jpg

2012-01-01 03.55.22.jpg

2012-01-01 03.55.29.jpg

2012-01-01 04.04.54.jpg

2012-01-01 04.05.05.jpg

2012-01-01 04.25.33.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Sabau Petru

Unde esti in Austria?

Este un service in Gmunden  - Linzer strasse 138 - il cauti pe Loredan Dunare  - este un tip ok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Daca esti in zona Wels, exista un roman din Brasov, plecat de 40 de ani din Romania si care are o firma de anvelope.

Am luat legatura cu el (cand am avut nevoie) si este un tip de treaba.

Adresa este 4600 Wels, Salzburger Strasse 240, sau suna la 00436642022015

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin Roman

Intamplarea face ca rulota e in apropiere de Wels , respectiv Gmunden. Domnul din Wels este in concediu. La cei din Gmunden am trimis un e-mail dar nu mi-au raspuns. Maine voi merge pana la ei la firma sa vad daca vor putea sa ma ajute. Din pacate, cred ca voi lasa temporar rulota in Austria pentru ca trebuie sa ma reintorc in tara. As mai putea amana doua-trei zile. Ce solutii intrevedeti? Tractarea pe o platforma pana in tara sau sa caut ax, rulmenti si cele necesare si sa o repar in Austria? Alta intrebare ar fi: mai merita sa o repar? Sunt tare atasat de rulota insa s-ar putea sa coste reparatia cat nu costa toata rulota. E un model vechi din '83. hm... .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Scuze ca adaug un raspuns asa tarziu, dar eu personal, as suna in tara sa vina un prieten, amic sa duc rulota acasa.

De ce? Fiindca stiu care sunt costurile si conditiile executarii unei reparatii "afara".

Sper ca intre timp ai rezolvat si este totul ok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.