Marian Enache

Prezentare membru

6 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare membru

Prezentare membru

Marian Enache

Salutari turor forumistilor

Suntem o familie din Brasov cu varsta de 57 respectiv 47( sotia) ani  foarte comunicativi si spunem noi foarte sociabili care am decis din 2012 sa achizitionam o rulota ptr a incerca un altfel de mod de petrecere a timpului liber si mai ales a concediilor.( iunie s septembrie)Dupa toate  actiunile  care  au preceda informarea ,  alegerea, achizitionarea si invatarea teoretica a deprinderilor  de rulotisti am plecat ( cu mare emotie ptr ca nu am mai avut ocazia sa conduc masina cu remorca avand carnet cat B ) la  mare in CampingNavodari unde am aprofundat prin practica deprinderile studiate doar teoretic Am avut parte inca din primele ore de campare de o furtuna cu ploaie grozava asa ca am considerat ca am avut parte si de un real botez  ca RULOTIST .In cele 7 zile de campare  , cu ajutorul unor rulotisti vecini foarte amabili m-am specializat, spun eu ,  aproape total in utilizarea rulotei .
In sept 2013 , considerandu-ma RULOTIST cu acte in regula , am plecat intr-o vacanta de 12 zile direct in HALKIDIKI Grecia ( 1250 km dus)Am petrecut 12 zile grozave si am reusit sa-mi si conving sotia 100% asupra faptului ca , concediul cu rulota in aer liber , pe malul apei este cum nu se poate mai frumos si deconectant . Apoi au urmat vacantele din iunie respectiv septembrie din  2014  ( Lefkada respectiv Halkidiki Grecia ) si cea din iunie iulie 2015 in Croatia (Coasta Dalmatiei -vezi forum ) Tin sa mentionez ca suntem mari amatori de litoral(apa si soare) si mai ales mari amatori de litoralul Grecesc unde mergem sistematic de foarte  multi ani . Noi sigur  nu vom utiliza rulota in perioada noiembrie -martie a anului fiind locuitori de zona muntoasa ( Brasov ) si pot spune satui de vreme rece  si mai ales umezeala .
Speram ca pe viitor , prin acest forum sa putem sa ne integram cat mai bine in aceasta familie ( mereu in crestere  ) si de asemenea sa ne gasim/facem amici si ulterior prieteni cu care sa putem petrece macar cateva zile libere  /an dar mai ales sa gasim parteneri/familii cu care sa ne cuplam in organizarea unor trasee de  vacante comune  ( Grecia, Croatia , Italia , Muntenegru Turcia , Ungaria , Austria Germania poate chiar si Albania   )

Fam Cristina si Marian Enache
 Brasov     tel +40773 950 604
email marianenache21@yahoo.com

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

Bun venit alaturi de noi!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

Bun venit pe Forum! Asteptam, cu interes, sa ne impartasesti cat mai multe impresii din iesirile tale.nayhi

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Foarte frumasa prezentarea!

Iesiri cat mai frumoase !

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.