Laurentiu

Prezentare Pascu Laurentiu

9 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare Pascu Laurentiu

Prezentare Pascu Laurentiu

Laurentiu

Numele meu este Pascu Laurentiu, casatorit de 11 ani, fara copii.

Locuiesc in comuna Cornu, judetul Prahova.

Detin o rulota Chateau Cantara 908, din 1985, pe care sper sa pot sa o tractez cu un Mercedes 190 diesel automatic tot din 1985.

Rulota o am cumparata din anul 2013, insa ca incepator nu am stiut ce sa verific si am luat o "teapa".

Pana in prezent am reparat-o aproape total (mai am doar capacul de acces la butelie de facut din fibra de sticla) si sper ca incepand cu acest an sa o utilizez din plin.

Sper la un concediu prin tara de 10 zile, off camping, rulota fiind dotata in acest sens.

Am reparat la ea de toate, multe lucruri invatandu-le din postarile existente pe forum, altele "pas cu pas" (60% din podea schimbata, montat parchet, cadru lemn fata, interior, punte inaltata, hidroizolatie, vopsire, instalatie electrica, iluminat led, reparatie fata si spate rulota cu fibra de sticla, hota, etc.).

Pe aceasta cale multumesc si forumului pentru multele postari referitoare la problemele intampinate la rulote si rezolvarea lor!

Se pot invata foarte multe.

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit

Bun venit alaturi de noi si se pare ca intri in comunitate cu ceva experienta!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea
bun-venit , Laurentiu ! Ma bucur de fiecare membru care intareste randurile prahovenilor. Imi pare rau ca ai luat tzeapa cu rulota, dar te felicit ca, "pas cu pas", ai pus-o la punct si iti urez iesiri placute. De patul din rulota nu ai spus nimic de rau si poate acum, cand vei iesi in natura, iti vei completa lista de prioritati  :) :) :) Un echipaj complet este format din capitan, ajutor de capitan si doi mateloti. ptg  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Laurentiu

Multumesc tuturor. Domnule Mircea, sper sa vina si matelotii. De 10 ani asteptam. Rulota are un singur post de dormit, insa atunci cand va venii momentul, o vom schimba. Cu permisiunea moderatorilor, voi posta si poze de pe parcursul reparatiei, insa sunt multe. Voi posta inainte - dupa. Sper sa pot fi de ajutor forumului si comunitatii prin ceea ce am putut constata singur reparand. Macar o parere.

Distribuie această postare


Link către postare
Laurentiu

O poza cu mine si sotia mea, Diana.6A48Yiy.jpg. As vrea ca aceasta poza sa apara la profilul meu, insa nu reusesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

Pentru adaugarea unei imagini in avatar, intri in pagina de Profil, dupa care din stanga, selectezi Profil pe forum si alegi fisierul.

Sper sa reusesti.

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Laurentiu

Am tot incercat, dar primesc raspunsul :

        AtaÅŸamentul nu a putut fi salvat. Aceasta se poate întâmpla când încărcarea durează foarte mult sau fiÅŸierul este mai mare decât dimensiunea maximă admisă.

        ConsultaÅ£i administratorul serverului pentru mai multe informaÅ£ii.

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

Am tot incercat, dar primesc raspunsul :

        AtaÅŸamentul nu a putut fi salvat. Aceasta se poate întâmpla când încărcarea durează foarte mult sau fiÅŸierul este mai mare decât dimensiunea maximă admisă.

Este normal, deoarece exista acolo cateva dimensiuni permise.

Incearca si redimensioneaza imaginea cu programul "Paint" din calculator, sau cu oricare program de redimensionare imagini cel poti gasi pe net.

Daca nu te descurci, trimite-mi pe email imaginea si o atasez eu.

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ivanescu
bun-venit Si cu ocazia primelor voastre deplasari cu rulota cu siguranta vor veni si copilasii  f;

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.