Vizitator

Rusalii 2015, Techirghiol

17 postări în acest subiect de discuţie despre Rusalii 2015, Techirghiol

Rusalii 2015, Techirghiol

Vizitator

Nu mai este mult pana la sarbatoarea Rusaliilor , cand vom avea iarasi long weekend (pe 1Iunie este zi libera ) .

Imi propusesem initial sa merg la campingul de la Oniscani , unde aveam varianta pescuitului , dar dom padrone Nada a spus ca nu mai vrea sa primesca rulote  :))))(

Mai existau variantele Cotofenesti - dar este deja rezervat pentru acea perioada , si Ciofrangeni  la Dragos - dar preturile lui sunt cam mari iar campingul este putin cam inghesuit .

M-am gandit la varianta Techirghiol (camping Otilia), unde avem tot ce ne trebuie (apa, curent , dus solar, spalator de vase, loc de deversat WC-ul), la un pret imbatabil pentru perioada asta,   adica 25 RON/echipaj/zi. superok

Dat fiind faptul ca in curtea aceea nu intra mai mult de 10 rulote , va rog sa va anuntati din timp prezenta.

Multumesc !  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Am vorbit cu Serban , proprietarul locatiei , si in toata acesta saptamana va fi acolo cu o echipa de muncitori pentru a cosmetiza si pentru a pune in functie toate utilitatile locatiei in asa fel incat de Rusalii sa putem avea tot confortul.

Desemenea ne-a pregatit niste lemne de foc pentru gratar , ceaun , sau un mic foc de tabara .

Casutele sunt deja ocupate , asa  ca mai sunt locuri doar pentru rulote  )|/ si eventual corturi (daca sunt amatori)  ttr

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gigi Borteanu

Doru spunea ceva de Valea Doftanei si daca se hotaraste mergem cu el acolo.

Poate mai vine cineva!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Fiecare este liber sa aleaga unde merge pentru a petrece sarbatoarea Rusaliilor.

Deschideti un alt topic , si acolo propuneti locatia la care va ganditi voi , altfel riscam sa nu ne mai intelegem pe aici .

Voi schimba titlul acestui topic .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Pana in prezent si-au anuntat prezenta 5 familii ; 2 familii vor ocupa casutele , iar alte 3 vor veni cu "casuta" in spate  )|/

In continuare ramane rugamintea ca cei interesati sa-si anunte prezenta aici pe forum sau la telefon .

Multumesc !  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel G

hi Vom veni si noi sambata pe 30 dimineata; incercam sa plecam cat mai devreme  )|/    xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Vremea pentru Techirghiol ar fi cam asa  /ll  /l: /ll

fdrddc.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Se pare ca vremea vrea sa tina cu noi  /ll

De la ceva sanse de ploaie s-a ajuns la vreme insorita pentru toata peroada cat vom sta acolo.

Am intrat pe utima "linie dreapta" si vreau sa stiu daca mai sunt doritori .

Multumesc !  :-)

Vremea la Techirghiol de Rusalii

6hjecw.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai PATRULETE

Salut, voi veni si eu pe 29 seara  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sandudobrescu

Salut ,

Venim si noi de vineri pe seara , asta daca mai este loc.

O sa plecam din Pitesti pe la ora 17:00.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Sandu , esti trecut pe "lista invitatilor" asa ca poti veni fara probleme .

Ai numarul meu in semnatura si te rog cand te apropii de Bucuresti sa dai un semn ca poate mergem impreuna. Daca nu mergem impreuna , macar sa-l ai ca sa iti explic cum sa ajungi la locatie .

Bafta , si sa ne vedem cu bine !  xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Din pacate pentru unii  si din fericire pentru altii , s-a eliberat o casuta si este disponibila la inchiriat pentru perioada Rusaliilor .

Pretul este de 65RON/noapte/3persoane sau 80RON/noapte/4persoane .

Daca sunt amatori ii rog sa ma contacteze. Primul venit - primul servit.  biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Eu si cu Mihai Patrulete o sa plecam maine in jur de ora 18.00 din Bucuresti.

Oricine dorste sa ni se alature este bine-venit.

Pe colegul Sandu Dobrescu il astept cu un telefon , poate ne grupam undeva pe autostrada daca diferenta de timp intre noi nu este prea mare .

Ionel Generalu o sa ni se alature sambata de dimineata la prima ora ; o sa-l astept cu "antitartrul" pe masa si pe stomacul gol. Asa ca Ionele , nu te lasa asteptat prea mult. nay

Altfel , ne gasesti "varza"  wx

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Ramane sa pun ceva poze .

Pana in prezent nu am avut prea mult timp  :* , dar promit ca ma voi ocupa.

Deasemenea ma voi ocupa sa fac o pagina de Facebook pentru aceasta locatie , pentru a face putina promovare locatiei . Cei care vor sa afle mai multe detalii sunt rugati sa viziteze topicul de prezentare a acestui camping.

Revenind la iesire , a fost una linistita , vremea a tinut cu noi si pe langa ceva plaja am facut si baie in mare. Am plecat cu parere de rau ca nu am mai stat inca vreo 2-3zile, dar cel mai probabil eu unul voi reveni in acest an.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai PATRULETE

Salut, este o locatie super, merita promovata. Cu siguranta vom reveni acolo. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Salut, este o locatie super, merita promovata. Cu siguranta vom reveni acolo. hi

Pai, atunci promoveaz-o.

Mai intai aici, ca o fi lumea curioasa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.