Vizitator

1Mai 2015 , Cheia

2 postări în acest subiect de discuţie despre 1Mai 2015 , Cheia

1Mai 2015 , Cheia

Vizitator

Postare mutata

Acum, vazand un post si un material apartinand lui Adrian V. (tot respectul), am vazut ca are un var de-al sau un teren la Cheia (destinatia unde mergem si noi maine)...cei care ati mai fost, ce ne sfatuiti, unde e campingul respectiv?..stiu ca undeva inainte de intrarea in localitate se adunau multe rulote....Aveti ceva idei, sfaturi ? Mai vine cineva wekendul asta acolo ? Promit sa revin cu poze la intoarcere  Multumiri ! Imi pare bine ca existati si va manifestati !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Silviu CODESCU

)|/....Salut, dragilor, din nou ! Am promis ca revin cu pareri, deci, iata-le:

- Cielo s-a descurcat nesperat de bine raportat la rulota mare (Adria cu mma 1100 kg) ce a avut-o dupa el..atat pe drum cat si acolo am avut raportul masina/rulota cam cel mai dezavantajos..mai era cineva cu Opel Corsa (1.000 cm, 65 CP), insa cu o rulota mult mai mica. Pe A3 am putut sa o tin si intr-a 5-a la 80-83 km/h, ceea ce a fost super, fiind pe GPL, 3 persoane, bagaje multe. Rulota nu a avut frana iar la sosire una din placutele de frana, care era mai dusa, a inceput sa scartaie foarte tare...am menajat-o cat am putut din frana de motor

- la intors am prins vant din fata, deseori nu m-a mai lasat cu a 5-a..consumul mediu GPl 14%, la intors mi s-a consumat gazul si am venit pe benzina....pe serpentine am avut vreo 2 locatii in care am urcat cu a 1-a la 3000 ture, neavand loc unde sa-mi iau demaraj pentru a 2-a....tot pe GPL...de vreo 2 ori mi-a mirosit un pic si a ferodo de ambreiaj, cea mai solicitanata fiind insa plecarea de pe loc, ...in rest, a tras si a mers ok

- oamenii super la Cheia, ne-au ajutat si ne-am imprietenit cu ei, la plecare am impins de toate rulotele si autorulotele intrucat iarba era uda si pamantul moale, toate patinau de fata...Am ratat locatia propusa de Adrian V. si am ajuns la un camping mai incolo...dar super ok..ce a fost rau ca a plouat tot weekendul...

Deci, se poate, cu grija si pricepere, lasat masina sa se asterne in ritmul ei la drum si viteza, nici o neplacere...

Revin si cu foto, astept sa va intalnesc si live !

Toate bune !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.