Mariusb11

Prezentare

19 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare

Prezentare

Mariusb11

Buna ziua, ma numesc Marius si sunt posesorul unei rulote de doi ani (acum este la vanzare din lipsa de timp pentru iesiri). Suntem o familie de trei plus o catelusa.

Bun gasit tuturor si vacante placute!

Distribuie această postare


Link către postare

Adiciordas

Bun venit pe forum! wcm

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit !  wcm

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

bun-venit

Bun venit alaturi de noi!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Gogonea Razvan
bun-venit , pacat ca nu ai timp de rulotit. )|/

Distribuie această postare


Link către postare
Eugen David

bun-venit

                    nay

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

salut, Marius , as fi interesat sa cumpar o rulota Hobby. Unde ai scos tu rulota la vanzare si de unde esti ?

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin S

Salut , bun venit pe forum si pacat ca nu ai timp sa rulotesti . Incearca totusi sa faci cateva iesiri cu rulota si poate nu o mai vinzi.

Numai bine ...

Distribuie această postare


Link către postare
Mariusb11

Va multumesc pentru primire, nu mai am timp pentru ca sunt plecat din tara vreo doi ani. Acum sunt in tara pentru doua saptamani si o sa fac o iesire de 1mai.

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

Marius, spuneai ca vrei sa vinzi rulota. Ti-am spus ca sunt interesat sa cumpar, asa ca lasa un nr. de telefon sa te pot suna.

Distribuie această postare


Link către postare
Mariusb11

Mircea, ai mp.

Nu am facut public aici pentru ca nu cunosc bine regulile.

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

E OK. Cred ca poti posta anuntul si pe Forumul nostru la sectiunea de vanzari rulote. hi

Distribuie această postare


Link către postare
Mariusb11

Multumesc tuturor de primire, astazi m-am intristat citind un topic legat de numele real. TRIST!

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

Multumesc tuturor de primire, astazi m-am intristat citind un topic legat de numele real. TRIST!

Detaliaza sa stim si noi.

Poate este ceva ce trebuie modificat.

Daca se face referire la Regulile din forum, te invit sa deschizi topic in sectiunea Sugestii pentru forum

Distribuie această postare


Link către postare
Mariusb11

TOLERANTA INAINTE DE TOATE!

Trebuie si noi astia mai "batranei" sa acceptam prezentul, suntem intr-un mediu virtual si folosim nume virtuale. Si mie imi este mai usor sa ma adresez cu "Salut Adrian" decat cu "Salut zgj6" insa asta nu ma opreste sa port un dialog sau sa ies la o bere cu el/ea. Cred ca regulamentul este mai mult decat clar si perfect cerand nu obligand un nume cat mai real, dupa care vine optiunea fiecaruia eu am ales si chiar asa ma numesc Marius,   altul este zgj6 care e problema ce legatura are cu rulotismul? Referitor la poza: "nu conteaza cum am parul ci cat si cum gandesc". Sa nu uitam ceva extrem de real, aceste lucruri apartin preponderent generatiei mai tinere deci celor pe care noi i-am format si educat, asa ca daca ii dorim langa noi trebuie sa ii primim asa cum i-am educat.

P.S. Unul din motivele pentru care m-am indepartat de forumul de "dincolo" (denumirea nu-mi apartine) este ca mi s-a cerut copie de pe C.I. Sa nu ajungem aici.

TOLERANTA INAINTE DE TOATE!

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

Sunt, intru totul, de acord cu Adrian. Sa ne imaginam ca stam pe scaun, nu in fata calculatorului, ci la o masa rotunda si pe cap avem o masca cu imaginea unui maimutoi. Ne prezentam colegilor cu numele de ...(Ka)x2 , sa spunem, si tot cu numele asta ni se adreseaza toti.E clar ca ceea ce vad ceilalti nu are nici o legatura cu persoana noastra, dar oare nu este si o lipsa de respect de sine si fata de cei cu care dorim sa discutam? Inscrierea pe acest Forum este o actiune voluntara si dorinta moderatorilor de a forma o comunitate unita, bazata pe reguli simple de bun simt si respect reciproc este fireasca.Acesta este motivul pentru care cei care comenteaza pe Forum trebuie sa-si arate fata si identitatea.Poate asa, nu-si vor etala instincte primare. ptg  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Mariusb11

@Mircea ai perfecta dreptate in mediul real "cand suntem la o masa si nu in fata calculatorului" cum bine spui, sunt convins ca o sa ne dam mana si o sa ne prezentam  numele reale Mircea-Marius. Aici este un mediu virtual, nu te pot obliga si nu gasesc normal sa fac asta ca tu sa treci numele real poate nici nu ne numim Mircea, Marius, etc. Oricum daca vrem sa filozofam: nu sunt numele noastre (optiunea personala) ci alese de parinti nostri. Ma uit la o poza mea din C.I. sincer nu-spune nimic dar absolut nimic legat de rulotism, mai degraba ca am mai chelit, imbatranit s-au ingrasat; probabil ca, da, daca eram la matrimoniale dupa exemplul lui @Adrian ar fi trebuit poza inainte de toate. Eu personal am pus numele real Marius si nu am pus poza, de ce nu putem sa comunicam, care sa fie problema?  Sa o luam altfel: daca ma duc la politie nu se poate fara o identificare clara respectiv nume si foto; daca ma duc la spital imi trebuie doar numele, ei oricum ma trateaza; daca ma duc intre prieteni imi trebuie o porecla/pseudonim sau poate nici atat, oricum voi fi bine primit!

PS stiu ca sunt off- topic, asa ca orice mustrare primesc mi-o merit.

Distribuie această postare


Link către postare
Mircea

@Marius, este adevarat ca suntem intr-un mediu virtual, numai ca postarile noastre sunt cat se poate de de reale si ne reprezinta pe noi asa cum santem in realitate : mai buni sau mai rai, mai bine crescuti sau nu, mai educati sau nu, mai concilianti sau mai egoisti si caracterizarile pot continua.

  Cum crezi ca te voi privi atunci cand voi sta cu tine la masa si imi vei spune : ca nu te cheama Marius ci Mihai, ca regreti ca m-ai jignit in toate felurile pe Forum, ca iti ceri iertare ca ai fost nepoliticos, egoist, rau intentionat si nesimtit. Suntem o comunitate si vine vremea cand iesim din lumea virtuala si ne intalnim, ca doar pentru asta am devenit rulotisti. nay

  Iti spun eu : nu vei veni niciodata sa stai cu mine la masa. Vei sta vesnic ascuns in mediul virtual, sub alt nume, si cu masca pe fata si iti vei bate joc in continuare de o comunitate care te-a primit cu bratele deschise.

  Ori, aceasta atitudine nu poate fi tolerata si bine fac moderatorii cand solitita prenumele si poza.

  Daca voi privi la poza ta, probabil voi remarca si chelia si batrinetea si burta mare . Toate acestea poarta distinctia varstei pe care ai atins-o si pe care multi semeni de-ai nostri n-au avut aceasta sansa.

  PS. Nu esti off topic. Acest subiect este pentru prezentare si tocmai ai facut-o.

        Sa stii ca urmaresc cu mult interes ceea ce postezi ; mai invat cate ceva si de la tine.  :-)  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Mariusb11

Eu am trecut la peluzisti !

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.