Licuta

1 Mai 2015 zona Moldovei

9 postări în acest subiect de discuţie despre 1 Mai 2015 zona Moldovei

1 Mai 2015 zona Moldovei

Licuta

Daca sunt rulotisti din zona moldovei Neamt, Bacau, Iasi si cunosc un loc unde putem petrece 1 Mai langa o apa si padure astept propuneri din partea voastra.Cei din Sud sau organizat destul de bine si ar pacat sa ratam weekendul . )|/ happy weekend |}) rtr grrt

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Licuta

Se pare ca in Moldova se lucreaza de 1Mai!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mariusb11

Salut, si eu caut un loc asemanator in jurul Bacaului. Incerc sa mai adun cateva rulote, la Oniscani nu se mai poate asa ca probabil miercuri dau o fuga pe malul lacului la Racaciuni sa vad daca gasesc un loc de campare fara probleme. Eu sunt amator de off si nu mai mult de 5 echipaje. Daca ai ceva propuneri poate petrecem impreuna de joi pana duminica. Caut un loc unde se poate pune si o barca pe apa intrucat se pare ca vremea va fi excelenta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mariusb11

Nu am avut rabdare si am dat de azi o tura lacului de la Racaciuni, inca nu am gasit ceva sa-mi placa. Mai caut si maine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Licuta

Am vorbit ieri cu viceprimarul de la Racaciuni si zice ca nu se poate face accesul cu auto pe lac deoarece este blocat barajul, poate stii tu alta trecere.Si eu as vrea off camping.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mariusb11

Nu stiu la ce baraj se refera, cel peste care se trece cu masina (traverseaza apa e ok). Poate ca nu se poate intra pe langa baraj la apa, in cazul asta DA am gasit bariere, dar am gasit si un loc unde nu era bariera si am ajuns la apa insa nu m-a atras deloc locul. Aseara am fost si la doi pasi de Bacau pe Bistrita un loc tare frumos dar pentru a sta peste noapte trebuiesc 3-4 rulote. Am sa sun astazi si pa la cateva pensiuni din zona lacului Bicaz sa vad daca primesc si rulote.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mariusb11

Eu am luat decizia de a merge la Izvorul Alb-Bicaz (nu cred sa apara o schimbare), campare off. Licuta, daca iti surade, te astept si cine mai doreste sa vina este asteptat cu mare placere.

Am sa fiu acolo de maine pe la ora 17 pana duminica.

Daca se mai anunta cineva aduc si generator (numai pentru mine nu e nevoie, conectarea absolut gratuita).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Licuta

Eu am luat decizia de a merge la Izvorul Alb-Bicaz (nu cred sa apara o schimbare), campare off. Licuta, daca iti surade, te astept si cine mai doreste sa vina este asteptat cu mare placere.

Am sa fiu acolo de maine pe la ora 17 pana duminica.

Daca se mai anunta cineva aduc si generator (numai pentru mine nu e nevoie, conectarea absolut gratuita).

Salut

Inainte de a merge la Izvorul Alb trebuie sa iti spun ca drumul este destul de anevoios.

Este un drum forestier si risti sa faci rulota bucati.

Eu am fost acolo dar , cu cortul.

Cred ca vremea nu prea ne lasa sa ne desfasuram.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mariusb11

Ma duc usor, nu ma alearga nimeni, mai ales ca o sa fiu si cam incarcat. Daca te hotaresti sa vii sunt acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.