Rotaru Mihai

Mersul cu rulota ca mod de viata

4 postări în acest subiect de discuţie despre Mersul cu rulota ca mod de viata

Mersul cu rulota ca mod de viata

Rotaru Mihai

Doi jurnalisti romani au plecat de un an de acasa si cutreiera cu o autorulota prin Romania si alte tari din Europa, in cautare de subiecte de presa inedite.

In articolul pe care vi-l propun, cei doi jurnalisti povestesc cum au stat doua luni in Grecia, in extrasezon, exclusvi off-camping, in locuri frecventate de rulotisti de diverse nationalitati, in general oameni care cutreiera lumea cu camperul de ani intregi.

In afara de stilul simplu si fascinant al povestirii si fotografiile exceptionale, la finalul articolului veti gasi o lista de locatii off-camping pentru Grecia (doar in extrasezon, cu respectarea unor reguli si cu asumarea unor riscuri minime).

Click pe     Cu rulota in Grecia   

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu Cica

Interesant si tentant!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Asa este, ai zice ca este ceva de film, ceva de poveste!

Frumos!

As zice ca-ti trebuie o mare putere interioara, de ce nu, sa poti face asta?

Sa te rupi , oarecum de realitate, sa-ti schimbi trairi, vise, idealuri! Off Doamne, si totusi este frumos!

superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Si eu cred ca rulotistii , dar si cortistii , sunt deosebiti fata de restul lumii. In primul rand , acestor oameni le place sa stea cat mai mult in mijlocul naturii si asta pentru ca o simt ca pe o bucurie pe care ti-o poate oferi viata . Eu am fost o viata de om cortist , dar varsta nu-mi mai permite sa dorm in cort si de aceea am venit pe acest Forum sa ma documentez cum sa aleg , in cunostinta de cauza , o rulota care sa devina o a doua casa pentru mine. Totodata , doresc sa va cunosc si sa ne imprietenim .

  In alta ordine de idei, o fi frumoasa Grecia  si multe alte locatii care azi sunt mai mult  sau mai putin  sigure , dar eu cred ca in Romanica noastra sunt locuri  care nici nu ne imaginam ca pot exista  pe pamantul acesta . Nu trebuie decat sa le descoperim.

  Si mai trebuie ceva peste toate acestea : un grup de prieteni adevarati cu care sa mergi si sa te simti bine oriunde .Asta e tot !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.