Vizitator

Tantava, 25apr2015

34 postări în acest subiect de discuţie despre Tantava, 25apr2015

Tantava, 25apr2015

Vizitator

Daca vremea va fi OK la acea data propun sa facem prima iesire - de data asta cu rulotele - la Tantava.

In primul rand il astept pe colegul Ciprian Rosca si bineinteles ca oricine poate participa fara nici un fel de problema.

Pentru cei care nu au mai fost si care nu se descurca sa ajunga acolo dupa indicatiile date la topicul de prezentare, ma pot suna pe numarul din semnatura.

Eu unul voi fi acolo de vineri dupa-amiaza , cel mai probabil in jur de ora 18.00    )|/

Astept "inscrieri"  wcm

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Emil Naghi

Adrian .... o propunere excelenta ideea cu intalnirea inaintea sarbatorii de 1 MAI.

Daca si vremea tine cu noi (sper s-o faca) vrem sa venim, pana la urma, sa ne si cunoastem official.  nay  superok

Asa putem discuta despre organizarea intalnirii de 1 Mai.  :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Venim, ca trebuie sa vad arbustul plantat de Adrian care poarta numele meu.

Oare găsim un preot prin Tantava ca să-l si sfintim? superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Excelenta idee ! Sa speram ca si vremea va fi frumoasa .

Abia astept sa va cunosc ! nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

@Emil

Vecine , tu ca si oricare rulotist membru sau nu al cestui forum , sunteti bineveniti acolo.

Am vazut ca de 1Mai vrei sa mergi la mare , dar pentru mine cele trei notiuni de off-camping , la mare si iesire NU o sa fie compatibile NICIODATA asa ca sansa sa ma vezi pe acolo este mai mica decat zero, sau cel putin nu in viata asta.

@Ciprian

Daca au biserica in sat , cu siguranta au si preot , asa ca nu ar fi mare scofala sa il lum pe PreaSfintia Sa si sa-l aducem la padure sa ne zica "vreo doua " d'alea din Sfanta Evanghelie.  read

Dupa care o sa trecem mai linistiti "la treaba"  eat wx

Pentru toti cei care vor sa vina : Va rog sa va anuntati prezenta si ziua sosirii !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Rotaru

Adrian eu am toata vointa sa fiu prezent. Din ceea ce am citit ( sper ca nu prost ) locurile sunt destul de limitate, asa ca trece-ma cu un atelaj.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adi Enache

Daca vine Ciprian din Barlad vin si eu chiar daca nu imi e aproape.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

@Marius ,

Oricat de limitate sunt locurile vom gasi un coltisor pentru toata lumea  biggrin

Deja esti pe lista celor prezenti cu un loc .

@Adi ,

Tizule , eu nu pot sa iti spun sa nu vii . Doamne fereste! Prezenta este 100% benevola.

Daca tu simti ca trebuie sa fi prezent si "ti se mai si aliniaza planetele favorabil " esti bine venit  wcm

Placerea este de partea mea  xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Deocamdata , Cel de Sus este cu noi.

Din cate se pare vremea va da semne de revenire , si de intrare pe un fagas normal ( normal pentru noi astia de vrem sa iesim). )|/  /ll  xll

Asadar , de miercuri incolo va astept cu "adeziunile" la intalnirea de saptamana viitoare. Eu zic ca este timp destul de "negociat" cu sefii de acasa si cu cei de la munca, si ca miercuri puteti da un raspuns clar.

Cei care isi anunta prezenta sunt rugati sa spuna si de cand vin - de vineri sau de sambata , ca sa stim cum sa ne organizam in spatiul de acolo.

Ca de obicei , prezenta nu este obligatorie si vine doar cine poate, cine are timp , cine are chef.

Tot ca de obicei , cei care nu pot veni sau nehotaratii sunt rugati sa se abtina de la comentarii sau scuze.

Multumesc tuturor !  :-)

se6pfa.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Deocamdata , astrele ne sunt favorabile.

Planetele se aliniaza corespunzator . Doamne ajuta !  /ll

if23di.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Abia acum am realizat ca pe 23 aprilie este Sf.Gheorghe , asa ca vom sarbatori pe toti cei care poarta acest nume .

Deci , un motiv in plus sa ne vedem si sa bem  xll , cu masura bineinteles.

In continuare ramane rugamintea de a va anunta prezenta, deoarece trebuie sa aranjam cat mai judicios rulotele. Cred ca ar fi bine sa spuneti si care dintre voi vrea sa-si monteze cortul , pentru ca unele locuri sunt cam inguste (deocamdata!).

Ma folosesc de acesta ocazie pentru a va ruga ca macar 2-3 dintre voi sa mai aduca ceva unelte ( cazma , lopata , sapa) ; asa, intre 2 beri si un gratar sa mai aranjam putin locul. Eu voi incerca sa fac rost si de o drujba ca sa mai "coafam" copacii , eventual sa mai facem 2-3 locuri pentru rulote.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Rotaru

Adrian, ustensile nu am. Contribui doar cu lucrul manual. Un loc cu posibilitatea întinderii cortului ar fi bun, mai ales pentru fi-mea. AÈ™a că dacă se poate .... MulÈ›umesc anticipat.  xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

S-a marcat !  nay

Un loc pentru Marius Rotaru , cu ceva spatiu extra pentru cort.

Vii de vineri dupaamiaza sau de sambata dimineata ?

Fa flotari si genoflexiuni , ca pentru tine o sa aduc eu scule  w;?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adi Enache

Adrian daca tot te-am "amenintat" cu venirea mea o sa ma tin de cuvant.

O sa ajung vineri seara.

Avem ceva pe acolo sau trebuie sa venim cu toate?

@ Ciprian Rosca vii si tu ca vreu sa aflu can-can-ul din Barlad... biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

@Cristian

Bre , doar 2 sape , si un tarnacop ?

Mai da-i asa : o roaba , un compactor , scara telescopica , bormasina , flex , ham de electrician si scoabe , casca , manusi , salopeta , cizme , vesta reflectorizanta, o stropitoare , si...................cam atat  deras

@Adi Enache

Tizule , esti binevenit si te astept cu placere . Nu ma sperii eu de amenintari mai grave , daramite de asta cu venirea ta.

Ca si conditii , acolo nu avem apa si curent , dar :

- apa se mai poate lua de la balastiera din zona ( este la 300-400m de noi)

- curent ; nu-i bai  , am eu un generator de 850W . Crezi ca ne trebuie mai mult ?

Lemne de foc avem destule pe acolo , si din cate arata prognoza meteo nu cred ca o sa le gasim ude si implicit greu de aprins.

Pentru aprovizionare este un MegaImage la 7-8Km , in Domnesti , iar in sat sunt vreo 2magazine de unde la limita mai putem lua o bere , o apa minerala , un suc . De preferat ar fi ca pe partea de aprovizionare sa venim "cu lectiile facute".

Daca ai nevoie de indicatii pentru traseu te rog nu ezita sa ma suni . NU te lua dupa GPS-uri si alte din astea ca s-ar putea sa te caiesti  tamp tamp tamp

@Ciprian Rosca

Coane , si daca nu vii tu sa zici ca esti prezent pentru ca vreau sa-l vad pe conu Jorj cum vine frumusel in pas de balerina si ne toarna in pahare macar un spritz , ca deh! , doar este in preajma zilei lui de nume .  xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

Functie de regina MAMA spun PREEEEEEEEEZENT      f;  xll    nay  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Spunei Mariei Sale , ca o pup si o astept , va astept.

Pe ea cu o ciocolata si pe tine cu o tzuika .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

Mariana iese sambata dimineata, nu stiu ora, dar cand iese o pun in trocarici si vin acolo  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Regret ca nu mai e nici o cale prin care sa pot ajunge la Tantava în acest weekend.Motivul este sciatica soacrei , am internat-o in spital la Iasi si Cristina face naveta Iasi-Barlad , zilnic. De abia Vineri o externez.  Imi vine sa ma urc pe pereti de ciuda!  tamp  tamp  tamp

Asta e :Nu sunt reguli în viaţă, ci numai soartă.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Lasa Ciprian, nu fi trist! Gandeste pozitiv : femeia aia ti-a dat fata de nevasta si daca ea nu era, cine stie pe ce drum o apucai! Vremea se incalzeste si vor fi iesiri in fiecare weekend ; tu sa ai bunavointa! Nu fi ingrijorat, ca beutura n-o sa se strice! Are cine sa se ocupe de problema. :)superokhi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Pana in momentul asta , din cate am citit si am inteles, cei care sunt 100% apt combatanti ar fi :

- Adi Enache , Sibiu

- Marius Rotaru , Ploiesti

- Doru Radu (alias Baciu) , Bucuresti

- Eu , cu nevasta , catel , purecel , si eventual "ciorile"

- Mihai , un coleg "proaspat" , Bucuresti

- Nea Gigi Borteanu  Bucuresti (cel mai probabil doar la un gratar)

Am ratar pe cineva ? 

Mai sunt si alti amatori ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel G

Actualizare lista:

- Adi Enache , Sibiu

- Marius Rotaru , Ploiesti

- Doru Radu (alias Baciu) , Bucuresti

- Eu , cu nevasta , catel , purecel , si eventual "ciorile"

- Mihai , un coleg "proaspat" , Bucuresti

- Nea Gigi Borteanu  Bucuresti (cel mai probabil doar la un gratar)

-Ionel Generalu, Bucuresti :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

O iesire reusita , la care au fost 6 echipaje ( 1autorulota + 5rulote) . Ni s-au alaturat doar pentru cate un gratar si o gura de aer primavaratec , urmatorii : Viorel Neagu impreuna cu familia + socrii si o familie de prieteni ,   colegul "mircea" impreuna cu sotia , "inegalabilul' Cristi Bucataru impreuna cu Zana,   si nea Gigi Borteanu impreuna cu o familie de prieteni.

Am avut un weekend cu vreme excelenta, de vineri pana duminica seara la ora 19.30 cand "am ridicat ancora".

Ne-am distrat , am facut gratar , ciorba la ceaun , foc de tabara , am trecut si la ceva reparatii la Truma lui Marius , la pompa de apa de la WC-ul rulotei mele , am sapat , am udat cam toate florile si plantele care le-am sadit in aceasta primavara si nu in ultimul rand am ecologizat zona de campare. In urma ecologizarii am strans 3 saci de gunoi mari (de 200ltr.) cu diverse PET-uri si plastice si un sac mai mic (de 100ltr.) numai cu borcane si sticla de sticla .

@Adi Enache

Tot respectul pentru tine ca ai batut drumul de la Sibiu la Bucuresti ca sa ne intalnim  nay

@mircea

Sper ca mare parte din intrebarile tale referitoare la rulote si-au gasit raspunsul si rezolvarea in practica.

In cazul in care te mai putem ajuta cu ceva te rog nu ezita sa ne soliciti.

@Mihai PepsiMic

Sper ca nu te-am speriat prea tare , si ca in viitor vei mai fi prezent la intalnirile care le facem.

Lui Mihai i-am facut contul "pe loc" ....... :) ; o premiera in forumul nostru.

2wgxjjs.jpg

[img width=300 height=400]http://i57.tinypic.com/nb59k.jpg

[img width=533 height=400]http://i58.tinypic.com/167573l.jpg

[img width=533 height=400]http://i62.tinypic.com/34h6lue.jpg

[img width=533 height=400]http://i58.tinypic.com/o6tx.jpg

[img width=533 height=400]http://i61.tinypic.com/25f4xua.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.