Georgegogu

Sfat achizitie antena tv/radio pentru rulota

4 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat achizitie antena tv/radio pentru rulota

Sfat achizitie antena tv/radio pentru rulota

Georgegogu

Buna seara!
Am nevoie de un sfat din partea celor mai expermentati, am nevoie de antena TV si radio.

In rulota am TV+reciver fara antena, la fel si radioul, nu are antena deloc.
Nu stiu ce sa fac, sa cumpar o antena terestra sau pentru satelit?

Am vazut ca exista pe piata si antene duale tv-radio cu amplificator.

Ce parere aveti?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Parerea mea este sa renunti la ideea de a le lua . Din punctul meu de vedere sunt nefolositoare.

Hai ca un radio sa zici ca ai mai asculta asa facand altele pe langa rulota sau cand stai la un pahar"de vorba" , dar la un televizor cand crezi ca ai avea timp sa te uiti ?

Foloseste functia de "Cautare" a forumului si da "antena satelit". Cu siguranta o sa gasesti discutii mai mult decat interesante , de la achizitie la orientare, canale , etc..........

Bafta !

:default_fac_cinste:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator Anonim

Exista posibilitatea de a achizitiona antena de satelit, receiver, un abonament la Focus, putina orientare si ai TV (cred ca si cateva radio)!

Terestru, nu cred ca vei prinde ceva, din pacate!

Daca te decizi sa iei satelit, te pot ajuta cu cateva idei!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Ploiesteanu

Si eu tot un sistem Focus sat va recomand dar nu cu abonament daca il veti folosi strict  numai la rulota .Va recomand cartela reincarcabila , se gaseste la magazine de electronice gen.Domo, Altex.Cartela are 3 luni incarcate , dupa cele 3 luni se incarca prin SMS la un nr de tel.care este scris pe cartela..Ca si receptor gasiti pe

OLX, TOCMAI , second hand.Daca aveti un televizor mai performant atunci va recomand un receptor Amiko Micro HD SE

si vedeti programe hd. Antena satelit sa fie 80 cm, unde gasiti cartela gasiti si antena, si un LNB bun 01 db, si un trepied .Despre orientare ce sa va spun, cel mai bine este sa va explice cineva si facind orientarea , adica sa vedeti pas cu pas cum se face, altfel daca nu aveti cunostinte cit de cit cam greu.Daca mai aveti nevoie de informatii suntem aici si eu si colegi mei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.