Gabriel Schuster

Vand compresor Danfoss la 12/24 VDC

4 postări în acest subiect de discuţie despre Vand compresor Danfoss la 12/24 VDC

Vand compresor Danfoss la 12/24 VDC

Gabriel Schuster

Vand compresor Danfoss BD 35 F cu functionare la tensiunea 12/24 VDC, impreuna cu modulul electronic de comanda si filtru de umezeala nou. Aspect si functionare ireprosabila. Pretabil la transformarea unui frigider pana in 100 litri pentru tensiunea de 12 VDC.

Se poate face proba la ridicare in Bucuresti.

Pret 1000 ron.

j07aHD.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eugen David

Fain compresor!

Sa dea randament pe frigiderul meu? Are doar 50l ! Spui ca este pretabil pana la 100l volumul frigiderului.

Pe ce se bazeaza aceasta afirmatie?

Are 12 functionare la 12 si 24 de v, dar nu se vede nimic scris de putere, cat o fi consumand oare?

Acum daca a fost montat pe un agregat de 100l motorul trebuie sa fie mai de putere decat pe unul de 50l, cazul meu!

mCknnPY.jpg

[img width=300 height=400]http://i.imgur.com/vKgBXOK.jpg

Ai putea sa pui o poza cu baza de fixare si dimensiuni intre gauri?

As vrea sa vad cum as putea sa-l adaptez?

Bineinteles am sa consult si eu un frigotehnist inainte!

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster

Datele tehnice necesare sunt intradevar in acel link. Atentie, compresorul gasit pe ebay.it mai are nevoie de modulul electronic, care costa aproape cat compresorul in Germania. Eu am cumparat compresorul pt a modifica un frigider de 80 litri, dar din pacate nu am avut timpul necesar. Intre timp am cumparat o lada frigorifica Waeco cu compresor ( acelasi tip) si nu mai am nevoie de acesta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.