Cristian S.

Infolieri cu folie lichida

3 postări în acest subiect de discuţie despre Infolieri cu folie lichida

Infolieri cu folie lichida

Cristian S.

Ce parere aveti?
Ar fi perfect pentru rulote j;

Plasti Dip cauciucheaza, imbraca, protejeaza, confera aderenta, sigileaza, marcheaza si impiedica alunecarea.
Produsul garanteaza o flexibilitate de pana la 400%, chiar si in conditii extreme, cu temperaturi de la -34 pana la + 93 grade Celsius.
Nu se faramiteaza si nu crapa, este rezistent la uzura, dar si la umiditate, acizi, saruri, baze.
Plasti Dip adera pe metal, lemn, sticla, piatra, cauciuc, beton, panza, funie, carbon, plastic armat cu fibra de sticla (GRP), tesaturi, vata de sticla si de aceea este ideal pentru aplicatii in automobilism, lucru manual, casnice, gradinerit, hobby, marina.
Timp de uscare: 1 ora, in functie de numarul de straturi aplicat si de grosimea acestora.

Pentru detalii click pe

  Plasti-Dip    

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Barac Catalin

Cristian S iti multumesc , cautam demult asa ceva am probleme cu rulota mea(panoul de fata)cred ca ar fi cea mai tare solutie (sa vedem cat costa tot)am trimis deja mesaj astept raspuns, va tin la curent f;

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Este o solutie pentru expozitii, iar nu pentru exploatare normala.

Eu va sfatuiesc sa nu va irositi banii pe asa ceva, mai ales la rulote. Este un fel de vopsea mata (cred ca e un polimer), are doar rol estetic, temporar.

Rezistenta la zgarieturi este foarte mica, in caz de deteriorare se repara greu spre imposibil, cu urme foarte vizibile.

Nu adera la suprafata pe care se aplica, adica se poate curata relativ usor dupa un timp.

Verdict: FITZÃ americãneascã

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.