Emil Naghi

Aparat cu lumina albastra impotriva tantarilor si lampa de veghe.

12 postări în acest subiect de discuţie despre Aparat cu lumina albastra impotriva tantarilor si lampa de veghe.

Aparat cu lumina albastra impotriva tantarilor si lampa de veghe.


Emil Naghi

:) :) :) Deci zici ca:

citat.............  "Ii si cheama la el fara nici un dubiu. Partea interesanta este ca ii cheama pe toti din zona, iar unii mai tembeli mai intai se opresc pe la tine ca sa se hraneasca."

Nici o jmekerie cu el, nu ????

Credeam si eu ca scap de tzantari :(

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Rotaru

Varianta cu sunete de anumite frecvente nici la mine nu a functionat. Ce am vazut ca foloseau prin delta si cu rezultate erau "afumatorile" alea sub forma de spirala. Cred ca si cele de la Raid dau rezultate ( poti improviza aparatul punand pastila pe un bec cu incandescenta ) dar cele spirala sigur dau rezultate - daca nu s-or fi corcit si alea.  tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Emil Naghi

Coane Jorj, afumatorile alea nu-mi plac, mai ales acum ca m-am lasat de fumat, cand le vad cum fumega imi vine sa bag tigara in gura.

Autanul ala nu prea merge pe pielea bronzata(arsa) vara la mare.

De aceea trageam sperante la dispozitivul ala electric. :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Rotaru

Domne pe mine si cu Autan ma musca, e adevarat ca mai putin si mai cu scarba!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

isor

nC1pMPo.jpg

Si fiindca tot l-am cam folosit in "foisor", am cumparat altul!

[img width=300 height=400]http://i.imgur.com/chKWbKe.jpg

Sa vina numai vremea lor! tamp:)tamp

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

hi

Cel putin, ma umple de satisfactie cand intra cate "unul mai prost si se prajeste"! :) :) :)

Ma simt razbunat! aw  superokaw

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Enache

Din experienta propie va pot spune ca sunt foarte bine protejat in interiorul  rulotei ( lasand usa sau geamuri deschise peste noapte ) cu un astfel de dispozitiv ( cel mic din imagine ) Cand stau afara in cort sau sub terasa folosesc acele spirale sau lumanari speciale ptr alungat tantarii . Si acestea ofera o foarte buna protectie . Dar .... depinde foarte mult si de persoana care trebuie protejata ( vezi grupele de sange ) Unele sunt mai expuse altele mai putin la muscaturile de tantari .

Enache M

Brasov

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teodorescu.florin

Eu asta vara la mare, pe langa perdele obligatorii de insecte, in interiorul rulotei, m-am folosit de o informatie luata de pe YT :

Acum...nu stiu ce sa zic:ori chiar si-a facut efectul, ori tantarii erau atat de bine educati incat nu ciupeau persoanele in stare de ebrietate... xll...important e ca in interiorul rulotei pe timpul serii nu am avut tantari.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nelu_tm

Eu mi-am luat un aparat asemanator vara trecuta dar...nici un tantar nu s-a prajit. Nu s-au apropiat de lumina albastra nici macar din gresala.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Beldiman Marius

Anul trecut, înainte de a pleca la mare am luat un aparat cu neon albastru care funcționează cu 4 baterii rotunde mari de la Lidl cu vre-o 45 lei. I-am făcut proba la mare...rezultatul: nesatisfăcător! Mai bine zis se duceau muștele si țânțarii la el numai daca stingeam toate luminile!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.