Closca Mihai-Marinel

Bine v-am gasit!

31 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am gasit!

Bine v-am gasit!


Fatu Narcis

Bine-ai venit! Iesiri multe si placute!

In afara plaselor de tantari, la usa sunt eficiente cozile de motan. Gasesti la Viorel - admin.

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ivanescu

Bun venit !

Distribuie această postare


Link către postare
Adrian_AElfo

Bun venit Mihai!

Pentru inceput iti recomand sa rezolvi toate problemele electrice de la rulota, un scurt nu este prea placut. Panouri voltaice au mai fost montate de rulotisti, trebuie sa stabilesti un buget si ce putere ai nevoie.

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ivanescu

Sincer ? Ca si inca nerulotist nu stiu daca merit atata atentie dar multumesc pentru aprecieri  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Closca Mihai-Marinel

Foarte tare treba cu scurt(circuitul ...probabil)! Momentan va anunt ca n-are cine sa faca scurt fiindca rulota nu-i cuplata la ...curent. Are instalatia facuta pentru 220V merg toate becurile si toate prizele atunci cand o cuplez la 220. Problema e pe campiile, dalurile si padurile patriei und n-am decat sa bag stecherul in boscheti. tamp Ca sa am lumina cat de cat am folosit 8 lampi de gradina cu incarcare solara si mai ales un felinar d camping cu 34 de leduri care se incarca de la soare( dar putem sa-l incarc si la priza la masina, la 220 si la manivela). Acum am un acumulator de 80Ah la care voi monta o banda cu leduri si un intrerupator ca sa stau ca-n Las Vegas. Asta in prima faza.

Etapa a doua va cuprine panou solar, controler, acumulator cu gel, Truma vent pe 12 v, si alte brizbrizuri despre care incerc sa-mi fac o idee acum.

Adrian V.

Va rog sa continuati acesta discutie la sectiunea tehnica .

Merci !  :-)

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.