Vizitator

1 si 8 Martie 2015

43 postări în acest subiect de discuţie despre 1 si 8 Martie 2015

1 si 8 Martie 2015

Radu Posirca

deras Scuze daca supar pe cineva.........dar vad ca se pune mare accent pe mancare.

Stam cateva zile nu? Am glumit....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Am discutat cu cei de la restaurant si varianta de meniu aleasa este cea din attach.

Acest meniu se incadreaza in 65RON/pers si cred ca acopera o paleta destul de larga de preparate si gusturi.

Pentru tort/desert suntem lasati sa aducem ce vrem , de unde vrem , numai sa fim multumiti. Asadar , cei care stiu vreo cofetarie sau laborator care are produse bune sa ne spuna oferta si ce preturi sunt. Ar fi de preferat un tort "usor" , adica ceva de fructe , diplomat, sau niste platouri cu miniprajituri (tarte cu fructe , amandine , savarine).

TOTAL EXCLUS produse de plastic de la oricare super-market.

Bautura , desemenea, este la alegerea si latitudinea noastra cata si de care fel sa aducem. In plus se poate comanda la bar orice din meniul pus la dispozitie de restaurant , daca vreti va face si vin fiert.

Va fi desemnat/angajat un ospatar dedicat pentru salonul nostru , asa ca servirea se va face la masa "la botul calului".

Colegul Cristi Grecea si-a anuntat si el prezenta , telefonic, asa ca am ajuns la 9 familii.

Deocamdata se mai pot inscrie doritori , fie ca sunt prieteni, rude , colegi, etc.....

In alta ordine de idei , ar trebui sa punem niste bani drept avans si sa ii dam pentru rezervarea ferma. O sa caut o solutie cat mai la indemana pentru toata lumea. Daca aveti vreo idee.........dati-i drumu' !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel G

bsb Parerea mea ca si meniul si pretul este OK ne vedem la ora 18 si-un pic fix  xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Gata, ne-am aranjat ploile la serviciu asa ca vom fi liberi in sambata respectiva... superok

Motiv pentru care trece-ne si pe noi pe lista Adrian, eu si sotia... :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Cu mare drag , si mai ales cu placere , Daniel.

Daca ai ceva de adaugat vis-a-vis de organizare te rog sa imi spui. :-)

Am ajuns la 11familii. superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator dorunegru

Bei cuscre pentru nea Ionel sa faca un efort , un macrou la gratar si o juma de lamaie .

Ce facem cu bautura ? Fetele deja tipa ca se vor usca de sete !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Credeam ca ati citi topicul de la inceput si ati si retinut ce am scris vis-a-vis de bautura.

Nu-i imic , va mai scriu inca o data ca sa aveti proaspata informatia.

Eu voi aduce asa cum am promis cei 10ltr de vin alb demisec de Murfatlar (daca vreti rosu sau roze , va rog sa imi spuneti) , doua bax-uri de apa Borsec la 1.5ltr , 1ltr. palinka , o sticla de whisky (Jack Daniels sau Ballantines, la alegerea vostra) si cred ca mai am si niste visinata home-made.

Spuneti-mi ce altceva mai vreti , trimiteti banii si eu ma duc sa cumpar ce vrea "cucul" vostru, sau "pasarica" fetelor alora care sunt uscate de dorul bauturii .

Este simplu !

Nu vreau sa va vad ofiliti pe niciunii.

Astept propunerile pentru celelate bauturi si pentru  desert.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Eu n-am nici-o preferinta si nici-o pretentie vis-a-vis de organizare, meniu, bauturi...Ma supun hotararii majoritatii si sunt sigur ca nu voi face nici foamea, nici setea si ca ne vom distra si ne vom simti bine impreuna... xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Astept:

- lista suplimentara pentru bauturi

- oferte pentru prajituri

- modalitatea pe care o alegeti sa platim un avans pentru rezervarea ferma

Multumesc !  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Posirca

xll . Pe lista cu băuturi ma treceÈ›i  si pe mine cu una de 18 ani (Ghivas  Regal) si pentru fete visinata .

Cu toate ca prefer palinca de la Adi si vin de Teleorman de la nea Marian.

Cat despre avans propune tu Adi si eu sunt de acord.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Daca aduci si tu visinata , nu are sens sa o mai car si eu.

Oricat de insetate ar fi fetele astea ale noastre nu cred ca o sa bea 2litri  :) . Le serbam , nu le "impachetam".  wx

Nea Marin vine cu trenul si nu prea are cum sa-l care, asa ca ramane vinul care l-am promis eu . In cazul in care credeti ca trebuie suplimentat cantitativ sau calitativ (adica rosu sau roze) va rog sa imi spuneti ca sa vin pregatit.

Ca si avans eu am propus sa fie de 50RON/familie , iar astazi m-am intalnit cu nea Marin si cu Ionel G. si am luat banii de la ei.

Radu , tu daca imi spui o sa trec pe la tine pe la serviciu si o sa-i iau pentru tine si pentru Daniel.

Ceilalti sa imi spuna cum prefera sa facem : ne intalnim ? sau mi-i depun in cont ?

Nu am primit nici o propunere in ceea ce priveste desertul. Ar fi doua variante : sa facem un tort la o cofetarie recomandata sau sa luam platouri cu mini-prajituri.

Pentru a sti cat mai exact ce facem (numar meniuri comandate, cantitate bauturi si desert) , trebuie sa primesc din partea fiecaruia dintre voi confirmarea de prezenta si deasemenea avansul.

Multumesc !

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Astazi o sa merg la Casa Mica sa dau un avans cu banii care s-au strans pana acum .  superok

In continuare ii rog pe cei care au anuntat initial ca vin dar nu au dat avansul sa se hotarasca si sa imi spuna daca au renuntat sau nu la idee.

Asa cum am spus si la inceput , poate participa oricine la acest eveniment ; faptul ca am postat si aici si pe facebook consider ca "dschiderea" este catre toata lumea nu doar catre rulotisti sau membri forum.

La lista celor prezenti se adauga si prietenul meu Cornel Mihaescu , zis Julius Ceasornicarul.  biggrin

Asta este un alt admirator de-al nostru , de-al rulotistilor. :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Astazi am fost si am platit un avans pentru rezervarea ferma a locatiei "La biblioteca" de la Casa Mica.

Deasemenea am dat OK pentru varianta de meniu ce am ales-o.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Pe lista s-a adaugat bunul meu prieten Bebe Olteanu , si cu olteanca Valeria ( Vali olteanca)  biggrin

Am ajuns la 11 familii pana in prezent.

Saptamana viitoare va trebui sa confirm cu numarul exact de persoane.

Daca pana la data limita nu mai confirma nimeni prezenta voi declara lista inchisa. ])]

Cu parere de rau, cei care nu isi anunta prezenta nu vor avea acces in locatie. Daca nu s-a inteles ratiunea pentru care trebuie stiut din timp numarul de persoane nu are rost sa motivez acum. :*

O parte din banii de avans ii voi folosi pentru a lua doua platouri de mini-prajituri.

Voi incerca sa fie o paleta cat mai bogata , mai colorata si mai gustoasa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Conform cu cele convenite impreuna cu cei de la restaurant confirmarea numarului de persoane se va face pana miercuri ora 09.00

Pana in prezent am primit avansul de la 11 perechi, asa ca pe toti cei care vor confirma in continuare ii rog sa ia in consideratie si plata avansului.

Cu scuzele de rigoare, dupa acest termen NU mai sunt acceptate inscrieri.

Multumesc :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Nu imi este frica pentru cate stiu dus la Atheneum  superok

:)derasawbiggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Daca dintre cei prezenti sunt care au mai facut poze in afara de mine , ii rog sa mi le trimita pe mail ca sa le pun intr-un slide.

Multumesc !

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.