Vizitator

Pescuit

139 postări în acest subiect de discuţie despre Pescuit

Pescuit

Catalin Ionescu

Buna seara, sunt un pasionat al pescuitului, referitor la balti cu acces la rulota  am remarcat baltile din comuna Berceni  si la 50 km de Bucuresti baltile de la Naipu si Albele.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Eusebiu Cretu

Weekend-ul trecut, Serbia

20170705_143238.jpg

20170706_154613.jpg

20170625_070757.jpg

20170705_132058.jpg

• Like 2
  • Upvote 5

Link către postare
Eusebiu Cretu

Sacosul Turcesc, Timis.

20170430_123548.jpg

20170506_202241.jpg

20170507_154007.jpg

20170507_155738.jpg

• Upvote 5

Link către postare
Eusebiu Cretu

Si scopul iesirii ...

20170617_075325.jpg

20170617_085924.jpg

20170617_105624.jpg

20170617_121139.jpg

20170617_145257.jpg

• Like 1
  • Upvote 7

Link către postare
Daniel P

Ramai mut cand vezi asemenea capturi...:default_doh:

Felicitari @Eusebiu Cretu ! :bravo:

Link către postare
Eusebiu Cretu

Multumesc @Daniel P!

Pe baltile de pescuit  Catch & Release, astfel de exemplare nu  reprezinta ceva neobisnuit!

• Upvote 1

Link către postare
Sorin  Leitoiu

Ce ar mai fi de comentat :OK::bravo:!!

Link către postare
Matei Angelescu

Unditza si momeala au fost gata de actiune, dar pestele parea sa fie invitat la alta masa, de fiecare data... :) Unii oameni nu sunt facuti pentru pescuit, oricat s-ar stradui.

• Like 5
  • Upvote 1

Link către postare
Dascalu Marius

Buna seara (18.06 in Romania) -@ Doi Nomazi. Sunt unul din cei care v-au apreciat postarile de pe alt forum despre barci si care in continuare va "invidiaza" pentru independenta si pentru iesirile in natura.

In alta ordine de idei ma inscriu si eu in partea cu pescuitul, numai ca doar la capitolul Dunare si Delta. Dupa redescoperirea Deltei, pentru mine, la iazuri, nu prea e chemare .

Modificat de Dascalu Marius
  • Like 2
  • Upvote 1

Link către postare
Matei Angelescu
La 2/1/2018 la 11:07, Dascalu Marius a scris:

Buna seara (18.06 in Romania) -@ Doi Nomazi. Sunt unul din cei care v-au apreciat postarile de pe alt forum despre barci si care in continuare va "invidiaza" pentru independenta si pentru iesirile in natura.

In alta ordine de idei ma inscriu si eu in partea cu pescuitul, numai ca doar la capitolul Dunare si Delta. Dupa redescoperirea Deltei, pentru mine, la iazuri, nu prea e chemare .

Salut. Eu nu sunt pasionat de pescuit, dar camarada mea de drum este foarte incantata sa mai scoata cate un peste proaspat din adancuri... :) A fost amuzant in timpul ultimei vizite in Florida keys ca s-au molipsit si maica-mea si soacra-mea de pasiunea pescuitului si stateau toate trei pe cheul casei animate de entuziasmul incepatorului. N-a prins nici una din ele vreun pestisor, iar eu doar am privit amuzat. Din pacate, nu apar fazele cu pescuitul in video jurnalul de atunci, dar e pe apa... :)

• Like 2
  • Upvote 3

Link către postare
Vasilescu Mircea

Buna seara.Eusebiu Cretu am vazut din pozele puse aici pe forum ca pescuiesti si in afara tarii(Serbia).Ma intereseaza daca ma poti ajuta cu informatii despre balti pe unde ai fost .Doresc in toamna , sa fac o iesire de 1 saptamana la un pescuit dar nu sunt hotarat inca unde .Din ce am cules eu informatii in Serbia si Bosnia ar fi locatiile pentru a avea o partida reusita cu capturi capitale.

Link către postare
Matei Angelescu
La 2/12/2018 la 18:08, Vasilescu Mircea a scris:

Buna seara.Eusebiu Cretu am vazut din pozele puse aici pe forum ca pescuiesti si in afara tarii(Serbia).Ma intereseaza daca ma poti ajuta cu informatii despre balti pe unde ai fost .Doresc in toamna , sa fac o iesire de 1 saptamana la un pescuit dar nu sunt hotarat inca unde .Din ce am cules eu informatii in Serbia si Bosnia ar fi locatiile pentru a avea o partida reusita cu capturi capitale.

Salut Mircea.

Imi cer scuze, doar in dimineata asta am vazut postarea ta. 

Imi pare rau, nu am informatii recente si utile despre ape in Europa.

Cele bune.

• Like 1

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Marius Dan
      de Marius Dan
      Salutare tuturor! Merg de ceva vreme la strand Sofronea linga ARAD.Apa e grozava !! Intrare 10 lei.Parcare mare cu umbra, posibil offcamping.La 1km de strand se afla o balta care tine de Sanpaul, aviz pescarilor! Mincare in incinta.Sunt 2 bazine, cel mare deschis.Bazinul mic e acoperit si are linga el dusuri, cabine, etc.Apa are cam 38grade.Cel mai grozav a fost asta iarna cind ningea afara...Mai sunt magazine alimentare in localitatiile de mai sus sau Arad.Si acum pozele de azi, scuzati calitatea.Loc linistit, pensionari, familisti cu copii.In penultima poza e o pensiune/restaurant si la barza magazinul satesc! Drumuri bune 

• Sorin  Leitoiu
      de Sorin Leitoiu
      !!
      Incepe sa se vada vacanta si la mine.Cel mic a terminat cu capacitatea , urmeaza sa prindem liceul pe care il vrem, intre timp suntem la Murighiol la o mica pescuiala.
      Sper ca observati tinuta speciala pe care o abordez pentru a inpresiona pestii 
      Ce sa va spun , am cumparat lipitori si rame de 250 ron, bere de 150 ron...bine ca avem frigider, si am prins 3 pestisori de 30 ron 
      Pentru curiosi intrarea este 10 lei pe zi de persoana daca se pescuieste la Dunare, se poate trece numai prin ferma piscicola respectiva si 50 ron pe zi daca pescuiesti in ferma , dar cu eliberarea pestelui .
      In rest numai de bine 

• Daniel Ivan
      de Daniel Ivan
      Salutare,
      Ma intereseaza daca vreunul din membrii forumului cunoaste ceva zone de offcamping, pe malul Dunarii, in Judetul Mehedinti, pana spre Portile de fier 2, unde se poate pescui, dar in zona sa fie si acces la apa pentru copii, sa poata face baie.Poate rulotistii din Turnu Severin sa ma ajute cu ceva informatii.
      Multumesc anticipat.
    • Alinluca
      de Alinluca
      Ma bate gandul ca la sfarsitul spatamanii sa fac o iesire cu familia la un peste pe Dunare, in zona Giurgeni.
      Stie cineva daca Dunarea este mare si daca sunt zone inundate?
      Poate ati avut iesiri mai dese in zona si recomandati alte zone frumoase pentru peste.

• Laurentiu
      de Laurentiu
      Maine dimineața plec de la mare si vreau sa stau la pescuit pe Dunăre pana duminică. I-mi puteți recomanda o zona accesibila dar in care sa fiu si in siguranță pe lângă Hârșova ?
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.