Marius

Cumpar rulota 5-6 persoane

13 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar rulota 5-6 persoane

Cumpar rulota 5-6 persoane

Marius

Salutare tuturor!

Sunt in cautarea unei rulote pentru 5-6 persoane, cu separator intre patul "matrimonial" si restul, cu un singur ax, cu cort, restul dotarilor fiind cele standard.

Bugetul este undeva in jur de 2500 euro, asadar astept oferte in caz ca e cineva interesat sa renunte la casa pe roti  pa-pa

O zi buna!

Marius

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Salut!

Consider ca in primul rand sa-ti faci o prezentare in sectiunea dedicata prezentari membrilor, sa saluti ca ai intrat in comunitate si apoi sa postezi, asa cum se cere in Regulile din forum.

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Daca doresti un astfel de model, nu ai specificat ce an sa fie, putem face impreuna o deplasare in Olanda si vei achizitiona rulota dorita.

In situatia ca esti hotarat, discutam la un telefon.

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius

Multumesc pentru raspuns!

Studiez inca vreo saptamana (sa treaca si perioada asta de ger), si postez aici.

M-ar fi interesat totusi sa iau una direct din Romania, nu prea imi permite timpul sa lipsesc mult din tara, dar vedem.

In continuare daca mai sunt si alte persoane interesate, in acest buget, ne putem misca repede.

Multumesc inca odata, o zi buna!

Marius

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Nu este nicio problema.

Si in tara sunt destul de multe rulote, totul este sa nu te grabesti si neaparat in momentul cand o cumperi, sa fie un cunoscator cu tine. Asta in situatia ca nu ai mai avut o alta rulota inainte.

Citeste topicurile din forum despre achizitionare rulota, afla cat mai multe si mult succes!

superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius

@george70

Salut, George, am cu ce s-o trag, am si permis adecvat, iar la dotarile standard am sa fac un short list, in principiu ma intereseaza un confort minim pentru o familie si copii. Si cort :). Citesc de vreo cateva luni forumul, dar informatia e atat de vasta incat chiar e nevoie de un rulotist cu "vechime" pentru un sfat bun. Ma mai documentez, multumesc de sfaturi!

O zi buna,

Marius

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Eu unul ma indoiesc sa gasesti rulota de 5-6 persoane doar pe o singura axa.

Poate sa fiti toti mici si sfrijiti ca chinezii ca sa incapeti intr-una din asta cu doua spatii de dormit .

Sincer , la banii astia nu te astepta sa gasesti mare lucru decat daca vorba lui George nu cumva mergi la biserica si iti pune Dumnezeu mana in cap.

Dotarile standard la o rulota din anii 80, pana in 90 , nu pot fi decat : frigider , aragaz , Truma ( cel mai probabi cu ventilatia pe 220V) ,   apa rece la baie si bucatarie , si in cel mai fericit caz WC fix si nu mobil.

In nici un caz sa nu te gandesti la : boiler , plase tantari la geamuri si trape, redresor , batrie proprie, cupla anti-balans, etc.........

Modelul care il cauti nu este foarte des intalnit , dar si asa incearca sa vezi cateva rulote inainte sa o cumperi.

Bafta !  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius

Mai reducem numarul de persoane in cazul asta :) Ca la buget e cam greu sa ajustez... Oricum, speranta moare ultima  biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius

OK, una pentru 4 persoane ar fi suficienta, argumentele domnului George m-au convins :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius

Pot edita cumva titlul postului, de la 5-6 persoane sa trec la 4? Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Nu este nevoie sa se editeze, deoarece postarile din topic, duc oricum spre o concluzie finala.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius

Salut, ai putea sa imi trimit cateva poze cu rulota, interior + exterior?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.