Teodorescu.florin

Dimensiune cort

6 postări în acest subiect de discuţie despre Dimensiune cort

Dimensiune cort

Teodorescu.florin

Salutare tuturor!

De curand m-am hotarat sa cumpar un cort mai mare ptr rulota mea, Elddis Hurricane GTX, a carei dimensiune de prindere pe sina este de 8.2 m, prin masurarea sinei de la pct. A la pct. B.

Acum, raspunsurile clare si la obiect a urmatoarei mele intrebari, cu siguranta vor fi considerate de folos ca si informatie utila cititorilor ce au dubii, asemeni mie:care este marja de + si - in achizitionarea cortului raportat la distanta masurata din sol in sol, conform attach-ului?

Oare mi se va potrivi mie un cort al carei dimensiune de prindere este de 8, 4m?

:-)

25qesk6.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Din cate cunosc, -/+ este in jur de 15 cm pe laterala.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teodorescu.florin

Vanzatorul este din Bucuresti, eu sunt din Ploiesti.

Neavand posibilitatea sa ma duc acasa la vanzator cu rulota (deja am pregatit-o de "hibernare"), am de gand sa verific/inspectez la vanzator cortul, sa-l intind undeva pe un teren drept si curat toate componentele cortului, inclusiv betele...iar daca totul este asa cum mi-a spus la telefon (fara rupturi, mucegai, fermoarele sunt functionale), am sa-lcumpar.

Multumesc ptr raspuns.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Mult succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teodorescu.florin

Da, despre ala e vorba.

Anuntul l-am luat de pe un site cu denumirea schimbata de curand (nu vreau sa fac reclama  bsb).

Am sunat, am vorbit cu omul si m-a indrumat in zona Kaufland Sebastian...dimensiunea este de 8.4 (sau cel putin asa mi-a spus), pret 135 euro, usor negociabil (asta mi-a spus-o el fara ca eu sa ii cer asta - nu sunt genul sa negociez la telefon inainte sa vad marfa).

Zilele astea am sa ajung prin Bucuresti cu treburi ptr servici...am sa ii dau totusi un telefon...

Multumesc oricum ptr. intentie.

:-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.