G.J.George

Membru nou

11 postări în acest subiect de discuţie despre Membru nou

Membru nou

G.J.George

Povestea mea si cum am ajuns la rulota.

In 2013 am cumparat un teren in suprafata de 47 arii, l-am amenajat cum am crezut de cuviinta si aveam nevoie de o cabana.

Mobilier am  din renovarea casei unde locuiesc, cabana construiesc nu e problema dar mie imi trebuia repede.

Mai repede ca o rulota nu aveam ce sa aleg . Am inceput sa caut rulota, pana la 1000E, pana la 1500E, pana la 2000E, si nu am gasit pe placere.

Apoi am gasit una la 2490 inmatriculata, zic : hai sa o iau macar o trag dupa masina si nu mai platesc transport suplimentar. Zis si facut .

Mers vazut placut cumparat. Asa m-am ales cu un knaus azur 600 fabricatie 1984 inmatriculat prima data in 2006.

Am impresia ca a stat undeva intr-un hambar, deoarece deabia am reusit sa scot stratul gros de praf de pe plafon. Pe interior nu exista urme de uzura iar plita si chiuveta nu cred ca au fost folosite vreodata.

ceva poze in curand.

G.J.George -Kunnendorf, jud Alba

qso17m.jpg

Distribuie această postare


Link către postare

Cristian Popa

Salut George,

Faina rulota, ar fi pacat sa nu o si plimbi, binenteles in functie de posibilitati, permis, masina...

Oricum bine ai venit printre noi!  wcm

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

bun-venit

Bun venit in comunitate!

Sa stapanesti sanatos rulota achizitionata!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
G.J.George

Asta e problema, de cand am dus rulota la gradina, m-am imbolnavit . Imi place foarte mult. desi am o locuinta mult peste media de suprafata locuita si amenajata dupa ultimele standarde in domeniu, in ultima luna am cam dormit la rulota.

Aceasta rulota o sa ramana definitiv pe pozitia actuala urmand ca in viitorul apropiat sa achizitionez o   Autorulota RIMOR    asta pentru a putea merge dintr-o parte in alta mai lejer.

Imi cer scuze pentru modestie dar am vrut sa subliniez cat de repede prinde microbul.

Deoarece rulota nu mai pleaca de pe pozitie cele care nu mai sunt de folos, cu acordul adminilor, o sa le pun la vanzare.

Distribuie această postare


Link către postare
G.J.George

.......si iata ce se intampla noaptea la rulota, chiar si pe temperaturi nu tocmai placute.%7Boption%7D

post-606-14355620450676_thumb.jpg

post-606-14355620450676_thumb.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu Cica

Domnu ! wcm

Aveti dupa am vazut un , , ecran, , de cinema dintre cele mai , , scumpe, , dar asta e mobil macar si are si patru fetze! deras

Deci se pot urmari 4 filme simultan! :)

Sa speram ca nu o sa aiba aceesi , , soarta, , si camperul !

Toate bune !

Distribuie această postare


Link către postare
G.J.George

in prezent se lucreaza la un ecran care sa il putem monta si afara si la interior. greu cu calculele, cum sa fie mai lat decat lung si invers fara sa intorci foaia. ptg tamp

15y9doz.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu Cica

Da stiu ca nu te lasi ! :)

Cred ca pt o buna vizionare din interior ai demontat mobilierul ?AI pastrat poate numai soba si paturile?

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Radu

Adi..te ajut cu generator biggrin, tocmai mi-am tras un Kipor ig 2600 superok

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Radu

George, generatorul meu este la odihna :), e in repaus , il protejez acum si plus de asta al meu este pt lucrari mai complicate nu pentru un simplu videoproiector :) :)

Chemati-ma cu el cand aveti ceva mai mult de facut deras deras .... Oare crezi ca al meu ar fi facut fata ??? ptg

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin S

Dar cu mine ce aveti ? Cu ce v-am deranjat eu? Eu aveam alta treaba , faceam impachetari cu ziare nu ma amestec eu in probleme d'astea cu generatoare..........

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.