Cris

Fixarea obiectelor în rulota

3 postări în acest subiect de discuţie despre Fixarea obiectelor în rulota

Fixarea obiectelor în rulota

Cris

Buna,

Am și eu o întrebare de începător. Cum fixati voi diverse obiecte in rulota. Am reținut..... Greutatea ar trebui pusa pe mijloc, sa fie echilibrata rulota in mers. Dar cum le imobilizez? Aici mă refer la masa, scaune, rezervor apa gri, etc. Aștept sugestiile voastre. Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Liviu Suto

Embrace the freedom of casual encounters on the best dating app in town!
Free connections, it won't be boring
Verified Females
Finest casual Dating

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei.N
La 5/24/2024 la 15:46, Cris a scris:

Buna,

Am și eu o întrebare de începător. Cum fixati voi diverse obiecte in rulota. Am reținut..... Greutatea ar trebui pusa pe mijloc, sa fie echilibrata rulota in mers. Dar cum le imobilizez? Aici mă refer la masa, scaune, rezervor apa gri, etc. Aștept sugestiile voastre. Multumesc

La rulota noastră exista un loc prevăzut, în interiorul spațiului din față unde stă butelia de gaz,  cu un fel de chinga cu care se asigura acel rezervor de apă gri. Tot acolo mai am o ladă frigorifică pt plajă (din aceea cu pastile de amoniac), o trusă de scule, protecție pt proțap și alte chestii ușoare cum ar fi cheia de roți, cric sau cumpănă (boloboc).

 

Scaunele si masa pt camping le punem în compartimentul de sub pat, iar pe lângă ele mai pun paturi pt plajă, hamace și alte lucruri ușoare. Cortul îl țin la noi frigiderul este poziționat opus ușii de intrare, iar sub banca din dreapta lui este poziționat rezervorul pt apă curată, pompa și locul pt boiler.

In banca de lângă ușă depozitez încălțăminte și cortul. Partea băncii dinspre fereastră mare a rulotei este prevăzută cu un rezervor de apă suplimentar pe care încă nu l-am conectat (dar în timpul mersului ar fi mereu gol). 
 

Masa rulotei o ținem în poziția culcată și pe ea punem pernele băncilor de la zona de masă.


În spațiile de depozitare din partea de sus ținem foarte puține haine ce stau tot timpul în rulotă. Dacă mai puneți chestii grele în interiorul rulotei este recomandat să le puneți pe podea, oarecum deasupra punții. 
 

Vă las aici un link cu câteva recomandări, sper să nu supăr adminul sau moderatorii. 
 

Bagajele mai grele și gentile cu haine le ținem, de fel, în mașină pe timpul deplasării. 
Nicidecum nu consider ca modul în care procedăm noi este perfect, însă din ceea ce am citit este un mod destul de corect.

  • Like 1
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.