Stircu

Recomandar pentru vizitarea judetului Buzau

10 postări în acest subiect de discuţie despre Recomandar pentru vizitarea judetului Buzau

Recomandar pentru vizitarea judetului Buzau

Stircu

Salutare iar,

Imi poate face cineva cateva recomandari pentru a vizita  obiective in judetul Buzau? Ma refer la \barajul Siriu, focul viu, Vulcanii noroiosi, Sfinxul, eventual doresc sa ajung pe un varf usor accesibil trovantii, rezervatia naturala d echihlimbar parca.. etc.

Imi amintesc ca acum multi ani  mergand pe  un drum national Brasov - Buzau  am oprit , am mers maxim 100 de metrii si am gasit vulcani noroiosi. Pe harta nu vad asa ceva :). 

 

Doresc in 2 zile sa parcurg cat mai multe obiective si totodata sa conduc cat mai putin . ( maximul de efect  cu minimul de efort). De la parcare pana la obiectiv maxim 1000 de metrii pt ca  vin cu 3 copii mici!

Va multumesc!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

Vad ca ati inclus cam toate obiectivele arhicunoscute, dar lipseste... ceva. O... planificare! Da, asta lipseste! Pare ca doriti s-o facem noi, in functie de nevoile dumneavoastra, i.e. "in maxim 1ooo metrii" (sic)! :105:

 

@Mihai-Arad, nu doresti sa-i planifici traseul?! Vezi ca Vulcanii Noroiosi, au denumirea "tehnica" de Pâcle (Mari/Mici), in caz ca nu stiai... :default_109:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

Observ ca pe acest forum exista " carcotasul" bineinteles c aare un rol important lafel ca ceilalti!

 

Cautam Bibilografie .Nu ma asteptam la un copy paste de la cineva care a fost! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Salutare @Stircu 

:default_109: sau sa-ti spun "nicileta22" (?)

 

grafik.png.b5f2ca782302cc0fa2a6cbd8b63511f5.png

 

grafik.png.b69fdc29a6ac7777dc958c113ec45d91.png

 

Uite, aici gasesti "Atractii turistice | jud. Buzau".

""Judetul Buzau este un tezaur care ascunde in fiecare coltisor cate ceva magic. Daca esti dornic de explorare, vei descoperi obiective turistice in Buzau inedite""

Bafta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Te salut @NRLaurentiu 

La 2.5.2024 la 15:38, NRLaurentiu a scris:

 

@Mihai-Arad, nu doresti sa-i planifici traseul?! Vezi ca Vulcanii Noroiosi, au denumirea "tehnica" de Pâcle (Mari/Mici), in caz ca nu stiai... :default_109:

Ah, nuuuuu... nici vorba.

Nu doresc sa-i "condeiez" traseul "niciletei22" [exact asa, cu "n" mic si 22 in coada] ... din varii motive.

 

Chiar, nu stiam de denumirea tehnica... Multumesc!

:salutare!:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

vroiam s apun fotografii, dar renunt! ms de ajutor....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

domnilor gramaticieni sau cu 2i cum  va intitulati! Sunt foarte  interesat sa stiu la c einstitutie de invatamant ati (sau a-ti cum scrie unui ) absolvit . Sunteti sau (santeti) in tema cu asa de multe fineturii ale gramaticii.  deci 1 kilometru sau 10chilometri...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

Concluzie : Am facut o tura frumoasa in perioada sarbatorilor de Paste ( asta daca nu se scrie Pasti) As pputea posta  traseul si cateva fotografii cu obiectivele vizitate doar daca este cineva intereat!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal
în urmă cu 10 ore, Stircu a scris:

Concluzie : Am facut o tura frumoasa in perioada sarbatorilor de Paste ( asta daca nu se scrie Pasti) As pputea posta  traseul si cateva fotografii cu obiectivele vizitate doar daca este cineva intereat!

Salutare @Stircu:salutare!: Bine înțeles că suntem interesați! De asta există forumul că să postăm cu cea ce putem să ajutăm unul pe altul și nu numai! 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Ionita

Este o zona interesanta in care ai ce sa vezi dar nu prea gasesti locuri care sa se preteze la o campare cu rulota...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.