Pop Grigore

Salutare tuturor.

7 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare tuturor.

Salutare tuturor.

Pop Grigore

Bună ziua .Abia ce am întrat în posesia unei autorulote Ducato Knaus din 88, cred ca varianta lunga, sa zic, are 6m.Mai am de scos numerele și rovigneta și as putea merge la drum.....Dar vai cum arata......Am luat o de la o cunoștință , asa ca știu cam ce s-o făcut la ea, pe parte de motor.Adica ambreiaj nou, electromotor, distributie, rulmenti, garnituri motor....dar estetic lasă de dorit.In interior cam știu  ce am de facut, mai greu îmi va fi în cabina și aici nu știu de unde voi face rost de piese...Voi reveni cu fotografii curand....voi face un filmuleț cu modificările aduse.Urmeaza sa fac o lista și un buget ....

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Andrei.N

Salut si bun venit! 
Eu sunt foarte curios de o prezentare, haideți cu poze și detalii. Piesele se vor găsi, pas cu pas, și veți aduce autorulota în starea dorită. Cel puțin sunteți împăcat ca tehnic o aveți gata de drum.

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi

Inviato dal mio CPH2251 utilizzando Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Lungu Marin

Bun venit printre noi!

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Salutare @Pop Grigore și bun venit în această comunitate! Partea cu motor,   transmisie și rulare este cea mai ușor de întreținut. Cu partea de rulotă este mai dedicat și costisitor! 

 Așteptăm prezentarea căruței în topicul dedicat!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Pop Grigore

Multumesc.Urmeaza sa deschid un topic cu modificările ce vor avea loc....și vor fi multe...Mie partea cu motorul mi se pare cea mai complicata.Vreau sa scot o mașină de care sa ma folosesc ani buni de acum incolo, chiar dacă trebuie sa demontez tot motorul, defapt chiar am în vedere acest lucru.Astept întâlnirea cu mecanicul......mai greu cu piesele.....oglinda , stop.....încerc sa recondiționez cam tot ce se poate.Am făcut rost de bord și caut un kit de servo , pt ca asta mi se pare extrem de important...având în vedere ca rulota are 6metri și ceva.Revin.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Ciprian Mirescu

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.