Cristian A

Vand router

9 postări în acest subiect de discuţie despre Vand router

Vand router

Cristian A

      Vand router Wireless 4G LTE TP-LINK TL-MR150, Single-Band 300 Mbps, Micro SIM, negru.  Are in plus, pe langa sursa originala pe 220 Vca si sursa de alimentare pe 12 Vcc. L-am folosit 2 ani in rulota.   Functioneaza cu cartela de tip nanoSIM, merge cu viteza de max 150 Mbps download, suporta pana la 30 de utilizatori conectati simultan, are si 4 porturi LAN.  Eu l-am utilizat cu cartela de la Vodafone, cu internet nelimitat si am fost multumit. Antenele originale se pot schimba cu unele mai mari sau de alt tip, pentru un internet mai rapid sau putin mai bun in zone cu semnal slab.

     Pretul e de 200 lei, fix.  Prefer sa-l predau, cu proba, in Cluj-Napoca.

 

     Pentru alte detalii:  Router Wireless 4G LTE TP-LINK TL-MR150, Single-Band 300 Mbps, Micro SIM, negru https://www.emag.ro/router-wireless-4g-lte-tp-link-tl-mr150-single-band-300-mbps-micro-sim-negru-tb01/pd/DKZW9WMBM/?utm_medium=ios&utm_source=mobile app&utm_campaign=share product

IMG_0731.jpeg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin P.

Salut Cristi, ma interesează pe mine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A
2 minute în urmă, Alin P. a scris:

Salut Cristi, ma interesează pe mine.

Salut !  Ti-l pastrez si inchid anuntul ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

S-a vandut. Se poate inchide anuntul.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

Salut. Inainte de a inchide anuntul, va rog, de unde ati cumparat acel adaptor de la 12 V la 9 V? Am si eu exact acelasi model de router, si as vrea un adaptor din asta!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Eu am luat de aici (vezi postarea mea de pe topicul "ce am mai cumparat pentru...", cea cu dezumidificatorul).

Ultima comanda a ajuns in doua saptamani. Cred ca gasesti si local, dar la alt pret...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A
în urmă cu 11 ore, Roland Stanciu a scris:

Salut. Inainte de a inchide anuntul, va rog, de unde ati cumparat acel adaptor de la 12 V la 9 V? Am si eu exact acelasi model de router, si as vrea un adaptor din asta!

  Salut! De la Vitacom Cluj.  Sursa de alimentare e de la 12V la  intrare,  iar la iesire are comutator cu pozitii fixe de la 1, 5 pana la 12 V, la intervale de 1, 5V.  E bun si ca alimentare la orice merge cu 1, 2, …pana la 8 baterii AA sau AAA si care e intr-o pozitie fixa, de exemplu eu am mai pus unul la o statie meteo, in loc de trei baterii. 

IMG_0733.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

M-am hotarat sa vand si antena externa folosita. E o antena omnidirectionala, cu frecventa intre 600 si 4900 MHZ, cu castig de 18 dB, pentru routere cu doua antene.  E destul de mare , cca 40 cm fara catargul de aluminiu care mai are un metru, cablurile au 3 metri, fiecare.  E buna in zonele cu semnal mai slab. In orase sau zone unde e semnal bun , fata de antenele originale are routerului nu se vede o crestere semnificativa a calitatii netului, dar in zone off, se vede o imbunatatire.  Pretul e de 150 lei, cu tot cu catargul de  un metru. 

IMG_0734.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

S-au dat și antena.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.