Macsim

Noul membru al familiei: Carado I338

17 postări în acest subiect de discuţie despre Noul membru al familiei: Carado I338

Noul membru al familiei: Carado I338

Macsim

Buna ziua! Noua achizitie Carado I338! Productie decembrie 2022.

Revin cu dotari si detalii!

IMG-20230514-WA0003.jpg

IMG-20230514-WA0002.jpg

IMG-20230514-WA0001.jpg

IMG-20230514-WA0000.jpg

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan C.

@Macsim Superba! Sa va ofere clipele visate!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim
în urmă cu 3 ore, Macsim a scris:

Buna ziua! Noua achizitie Carado I338! Productie decembrie 2022.

Revin cu dotari si detalii!

Detalii tehnice: motorul de pe Ducato de 2.2 140 cai.

Dotari: 4 locuri in centuri, tanc apa proaspata 120l, ape gri 100l, invertor CarBest 2000w(4000w at peak) cu selector de prioritate, baterii suplimentare 2x110Ah Agm gel, combi truma 6, tv 21"+ antena parabolica automata Teleco, urmeaza montaj clima suplimentara Dreiha+ panouri fotovoltaice 3x175w victron. Suport 3 biciclete, unitate media cu ecran de 10" cu androi, router 4g Teltonika RUTX12 dual sim si dual modem. Cam atat imi amintesc!

IMG-20230514-WA0003.jpg

IMG-20230514-WA0002.jpg

IMG-20230514-WA0001.jpg

IMG-20230514-WA0000.jpg

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Felicitări pentru achiziție! Să aveți parte de ea! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu-Betty

Taaare faină căsuța voastră❗️🤗

Să o folosiți sănătoși în cât mai multe ieșiri frumoase❗️:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Sa o stăpânești sănătos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim

Mulțumim mult!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Felicitări pentru achiziția motorhomului, sa aveți parte numai de vacanțe minute cu el.

Inviato dal mio CPH2251 utilizzando Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea Muntean

Felicitări, arata super!!!

Sa va bucurați de ea, ani îndelungați 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim

Pana acum suntem super incantați. De la 28 Aprilie pana azi are 2050 de km. O singura problema…are momente când baga gaze de eșapament înăuntru. Din compartimentul motor! Cred ca e o problema la îmbinarea dintre galeria de evacuare si eșapament!luni ajunge la reprezentant pentru montaj panouri si clima…si ne ocupam si de problema asta!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim

Va salut! Am montat doua panouri victron de câte 175w. Mppt 100/50A , Smart shunt 500A si B2B Orion de 30A. Mppt-ul e de 50A pentru ca urmează un al treilea panou de 175w si baterii LiFePo4! Dar sa va povestesc  cât de cinstiti sunt nemții! In specificații era scris(printre altele) antena automata Teleco cu diametru de 65cm. In realitate e de 45 cm. Tot in specificații scria: tanc ape gri izolat si încălzit… ghinion…nu e asa! Nu e greșeala dealerului. Cu astea a venit din fabrica! Sau făcut poze si o adresa către producător! Sunt curios ce vor Răspunde!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Sa o stăpânești sănătos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

@Macsim Imi pare rau pentru inconvenient. Oricum ramane o bijuterie la care multi dintre noi doar visam. Sejururi minunate in continuare!

acum o oră, Macsim a scris:

Dar sa va povestesc  cât de cinstiti sunt nemții!

 

Daca facem o comparatie intre anunturile de vanzare RV-uri (si nu numai), pe mobile.de (ca tot romanul stie doar de emag si mobile.de) vedem mentionate cu poze in detaliu despre micile probleme, zgarieturi, adancituri etc, pe cand la noi se umbla cu smecherii, poze vechi, cand arata mult mai bine, kilometraj dat inapoi etc,  despre deficiente nici un cuvant, totul e perfect,   ca nou, si la unul din 1900 toamna. Daca le vede clientul bine, daca nu, si-a luat teapa. Asa suntem noi, ne dam cinstea pentru cativa banuti in plus si ne bucuam nespus cand ne iese, cica am fost destepti ca l-am fraierit pe cate unul.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim

@Viorel K ai dreptate! Dar…dacă era vinovat dealerul, ziceam ca asa suntem noi romanii! Dar “cinstitul Neamț” sa facă de astea? Îți spun sincer, la fiecare problema am discutat cu dealerul si totul s-a rezolvat rapid! Cu fabricantul e mai greu! Din sursa sigura știu…același CARADO I338…același preț doar ca a fost vândut in UK. La problemele semnalate producatorul Răspunde in 24 de ore! La asta vândut in RO producatorul nu a răspuns după o săptămâna! Deci? După 4 ani de trăit in Germania îți spun sincer ca serviciile oferite de romani in România sunt de mai buna calitate! 

  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Salutare

@Macsim Felicitari pentru achizitie!

 

:default_109:, cum ai reusit? Ma (mai) uit si eu in "globul-magic" si nu vad nika?

La 14.6.2023 la 8:27, Macsim a scris:

Din sursa sigura știu…același CARADO I338…același preț doar ca a fost vândut in UK. La problemele semnalate producatorul Răspunde in 24 de ore! La asta vândut in RO producatorul nu a răspuns după o săptămâna! Deci?

 

Ai cumparat-o de la "PRODUCATOR" sau de la un Dealer (autorizat)?

De ce-ar trebui sa-ti raspunda "Producatorul" la telefon pentru problemele semnalate? Ai luat legatura cu Dealerul de unde ai achizitionat_o?

Stiu ca, in Germania astfel de probleme se rezolva cu/prin Dealer,   prin procedura numita "KULANZ" (a nu se confunda cu Garantia!)

 

La 14.6.2023 la 8:27, Macsim a scris:

După 4 ani de trăit in Germania îți spun sincer ca serviciile oferite de romani in România sunt de mai buna calitate! 

 

""Was bedeutet Garantie und Kulanz?
Gewährleistung: definiert eine zeitlich befristete Nachbesserungsverpflichtung ausschließlich für Mängel, die zum Zeitpunkt des Verkaufs, oder einer Reparaturausführung bereits bestanden.Kulanz bezeichnet allgemein ein Entgegenkommen zwischen Vertragspartnern nach Vertragsabschluss und damit einen Rechtsverzicht.
""

 

Dar, ... avem si drepturi (ca deh, UE)

 

"" Drepturile cumpărătorilor

Normele europene privind protecția consumatorilor caută să garanteze că atunci când achiziționați produse și servicii în UE dispuneți de informații clare despre produsul sau serviciul achiziționat, prețul său, costurile de transport și livrare, precum și de informații despre drepturile care vă revin dacă apar probleme.....""

 

Bafta!

 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei.N
La 6/14/2023 la 9:27, Macsim a scris:

@Viorel K ai dreptate! Dar…dacă era vinovat dealerul, ziceam ca asa suntem noi romanii! Dar “cinstitul Neamț” sa facă de astea? Îți spun sincer, la fiecare problema am discutat cu dealerul si totul s-a rezolvat rapid! Cu fabricantul e mai greu! Din sursa sigura știu…același CARADO I338…același preț doar ca a fost vândut in UK. La problemele semnalate producatorul Răspunde in 24 de ore! La asta vândut in RO producatorul nu a răspuns după o săptămâna! Deci? După 4 ani de trăit in Germania îți spun sincer ca serviciile oferite de romani in România sunt de mai buna calitate! 

Ce îmi place când mai apare cate o persoană care spune lucrurilor pe lume în ceea ce-i privește pe nemți….mai spun și eu prietenilor ca Germania despre care se vorbește nu este nimic mai mult decât o legendă. Totuși, oamenii sunt oameni peste tot și sunt foarte mulți dintre ei ce sunt corecți și joacă fair-play.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.