Roland Stanciu

Cumpăr gratar portabil pe gaz Activa 12810

15 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpăr gratar portabil pe gaz Activa 12810

Cumpăr gratar portabil pe gaz Activa 12810

Roland Stanciu

Vreau sa cumpăr un grătar Activa 12810. Grătarul e cel din pozele de mai jos:

gratar-pe-gaz-portabil-multifunctional-activa-12810_7003077.jpg.32bbd2d33903091c9091df2ac8259b54.jpggratar-pe-gaz-portabil-multifunctional-activa-12810_7003074.jpg.0b0259b94446223a3c8fa29916761d90.jpg

 

Acest gratar a fost de vânzare pe mai multe site-uri românești (Emag, Dandana etc), însă nici unul nu îl mai au în stoc. Si nici unul nu mi-a dat un termen de livrare clar, spunând ca nu știu când mai aduc!

Aduce cineva acest model de gratar? Menționez ca vreau exact tipul asta de gratar.

Mulțumesc anticipat. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

Salutare @Roland Stanciu 

 

în urmă cu 1 oră, Roland Stanciu a scris:

 [...]însă nici unul nu îl mai au în stoc. Si nici unul nu mi-a dat un termen de livrare clar, spunând ca nu știu când mai aduc!

Aduce cineva acest model de gratar?

Gasesti p'aici , aici ... sau aici ! Nu cunosc "termeni|conditii de livrare".

Bafta!

 

LE.

De ce ... ?

în urmă cu 1 oră, Roland Stanciu a scris:

Menționez ca vreau exact tipul asta de gratar.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

De ce vreau tipul asta de gratar? Pentru ca e 3 în unul. Il poți folosi ca aragaz, grătar și cuptor. Soția mea are un fix, sa nu gătim în rulota. Si cam are dreptate, ultima data au trebuit 2 zile sa iasă mirosul de mâncare din rulota.

Asa ca vreau sa iau ceva cu care sa gătim afara. Iar asta e și grill și cuptor și aragaz! Plus ca e relativ mic.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
39 minute în urmă, Mihai-Arad a scris:

Salutare @Roland Stanciu 

 

Gasesti p'aici , aici ... sau aici ! Nu cunosc "termeni|conditii de livrare".

Bafta!

 

 

Mulțumesc frumos. Din păcate nici unul din site-urile tale nu ma ajuta. Pe Amazon nu îl au pe stoc. Pe Ebay spune ca are nu știu ce defecte, ambalaj deteriorat, zgârieturi.... nu prea ma risc.

Al doilea site, cel din Germania,   nu trimit în România!  Ufff ... Mai caut!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adi Aloman

@Roland Stanciu, am avut unul similar si se ducea foarte repede butelia de gaz, pe care nici n-o gasesti asa usor. Eram in Grecia si am cautat de-am turbat si tot n-am gasit. Trebuie sa ai si asta in vedere.

Mai apoi mi-am luat un Cadac Safari Ches 2 https://www.reycamping.ro/cumpara/gratar-pe-gaz-safari-chef-30-cu-butelie-tip-cartus-hp-2371?utm_source=portal&utm_medium=web&utm_campaign=google_xml&gclid=Cj0KCQjw8qmhBhClARIsANAtbofmBfrlGvr88Hipqb1HCGpXu0-6y5yRStev927J7SQqfACYJ4F_Q2QaAi47EALw_wcB. E foarte tare, cauta filmulete si vezi ce poate sa faca :)

Am facut un stut pt furtun si il pot conecta atat la butelia mica cu valva ( ce se gaseste peste tot in magazinele de bricolaj), cat si la o butelie de rulota.

 

Succes!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Partea de aragaz este similara cu cele de la Decathlon. Sunt convins ca rezervele sunt cele care seamana cu un spray, 20 lei bucata. Se gasesc si la toate magazinele de camping din vest, deci nu cred ca e o problema cu rezervele de gaz.

https://www.decathlon.ro/p/cartus-de-gaz-cu-valva-cp-250-pentru-arzator-220-g/_/R-p-X8335676?mc=8335676

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

Problema rezolvata radical. Am zis sa nu ma încurc cu jumătăți de măsură. 

Cumparat un cuptor în toată regula:

IMG-20230407-WA0007.jpg.c8a8b2ad408b85ad8d941f2afd354a2e.jpgIMG-20230407-WA0003.jpg.dc6080f6a9bb8f0a6e70bcfd0e531a7b.jpg

 

Și un gratar-aragaz:

 

IMG-20230407-WA0022.thumb.jpg.ddcf2b1febaedc502d34793ed54bfb0e.jpgIMG-20230407-WA0021.thumb.jpg.81e848560fb304ec3e739756757152ea.jpg

Modificat de Fejer Antal
  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Excelent!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

E o poveste lunga. Am cumpărat rulota în august anul trecut, apoi am adus-o acasă. Imediat ce am ajuns mi-am chemat soția sa o vadă. A coborât s-a uitat peste tot, era încântată. Wow dus. Wow toaleta. Wow frigider. Wow aragaz. Apoi îmi pune o intrebare: unde are cuptorul? Ups. Pai nu are. Nu prea a fost încântată,   deoarece 90% din mâncărurile pe care ea le gătește sunt la cuptor! Asa ca m-am gândit sa ii fac o surpriza și sa ii cumpăr un cuptor real. Ca sa poată sa se simtă "ca acasa" cu rulota! 

Eu voiam ceva 3 în unul (gratar/aragaz/cuptor)... Dar cred ca e mai bine asa. Nu știu dacă găseam asa ceva. Totuși ca să nu mai gătim în rulota, am luat și un grătar/aragaz de la Campingaz.

Nu știu dacă ați observat,   dar pozele sunt făcute în garaj! De ce? Nu am dus cuptorul în casa, soția încă nu știe de el. Va fi surpriza de Paște,   sau mai bine zis cadoul de iepuraș! 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

V-ati dotat acum. :bravo:
Vrem poze si cu preparatele dupa ce il dati in lucru!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
în urmă cu 8 ore, Gabriel I a scris:

V-ati dotat acum. :bravo:
Vrem poze si cu preparatele dupa ce il dati in lucru!

Bineînțeles. Punem, cum sa nu!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Roland Stanciu am văzut cam târziu acest topic... Îmi pare rău.

Eu am cumpărat de la un coleg din Suceava un aragaz cu un ochi, foarte bun, atașez poze. Mic, extrem de ușor de instalat.

Butelii găsesc cu ușurință în bazarul din Suceava, costă până în 10 lei, se vând și la baxuri de 20 - 30 de butelii.

Aragazul a costat 70 de lei. Dacă dorești, îți dau numărul lui Cătălin, am vorbit deja cu el, îți poate vinde și ție unul, mai are. Nu este exact ca modelul din poza ta, dar e grozav, de calitate și incredibil de practic și eficient! Cătălin spunea că butelia ține până la trei ore de folosință. Pozele 1- 4

 

La 8.4.2023 la 17:50, Roland Stanciu a scris:

Totuși ca să nu mai gătim în rulota, am luat și un grătar/aragaz de la Campingaz.

 

De ce să nu gătim în rulotă? Atunci, pentru ce am cumpărat rulota? Acum, să nu fiu înțeles greșit, e clar că nu ne apucăm să fierbem 20 de porții de ciorbă, dar nici nu se poate să nu ne folosim de aragaz/ cuptor și absolut toate dotările rulotei. Având rulotă englezească, avem cuptorul original, integrat. Șansa noastră.

În februarie - știi, te-am sunat și am vorbit la telefon - am mers la Vatra Dornei, la schi. Afară au fost zile la rând minus 22 de grade. Deși aveam arzător la mine, disc + altele, am preferat să gătim în rulotă. Cine ar fi stat afară la asemenea temperaturi? Abia se putea respira!

Cu toate acestea, cu prima ocazie când ne întâlnim, te chem la mine în rulotă și îți arăt că rulota este impecabilă, inclusiv în zona bucătăriei și o am/ o folosesc integral de aproape patru ani.

Și noi avem un organizator de bucătărie în cortul rulotei sau sub terasă pe care punem un aragaz conectat la butelie, cu un ochi sau două (avem două diferite). Așa cum am spus mai sus, am și un arzător de 10 kw cu disc și am luat și un mic aragaz independent.

Tot timpul anului gătim numai afară, dar dacă nu este posibil sau vrem să fim comozi, folosim și rulota. 

A se înțelege foarte clar: gătim în rulotă, DAR produse semipreparate, cele care sunt rapid gata.

În rulotă, deasupra zonei de bucătărie, am o trapă cu ventilator. E genială jucăria! Scoate absolut tot aburul din rulotă.

 

Să avem cu toții o zi bună!

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Aragaz.jpg

arzator.jpg

Disc.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

Florin multumesc de info dar deja am luat. Cum am scris mai sus am vrut un cuptor bunicel si nu improvizatii. De asta am ales modelul asta. Multumesc de info cu buteliile, si cuptorul asta tot butelii tip spray foloseste. Momentan am 2 din Dedeman.

20230407_163154.thumb.jpg.6ae16b498f98d583632efb33a1d803f3.jpg

Cat priveste gatitul in rulota ...  cand am fost la Borsa am facut o omleta cu carnati in rulota. Doua zile a mirosit rulota a oua prajite. Am zis pas de atunci!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
La 09.04.2023 la 14:33, Gabriel I a scris:

V-ati dotat acum. :bravo:
Vrem poze si cu preparatele dupa ce il dati in lucru!

Mi-am adus aminte de intrebarea dvs. Și cum azi a fost folosit ... cartofi la cuptor cu bucatele de bacon. Totul bagat în punga. Au fost minunați!

IMG-20230604-WA0002.thumb.jpg.9318eba94eafd528fd54bf4ed025b12f.jpg

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.