Viorel K

Alarma campervan

1 postare în acest subiect de discuţie despre Alarma campervan

Alarma campervan

Viorel K

Sunt in conversia unei dube. In graba si multitudinea de probleme am uitat de alarma. Sunt in faza de montare placajul pe pereti,  doar podeaua si tavanul sunt puse si (abia) acum m-am gandit ca daca ar fi sa pun alarma, cam acum e momentul, ulterior fiind probleme de tragere ascunsa a firelor. Nu ma pricep la alarme, am avut doar pe masini puse din fabrica dar imi inchipui ca traseele firelor pot fi o problema, tehnica si estetica. Daca gresesc, va rog sa ma corectati.

In al doilea rand, ce alarma? Am vazut si alarme dedicate camperelor dar cam scumpicele (cele de la Pandora) si nu stiu daca se merita. Merg oare adaptate cumva cele auto? Duba a venit cu un gps-traker pe care nu l-am folosit ca nu avea rost sa platesc cat timp mai mult sta pe loc, si daca tot e, la o adica cred ca ar merge pe post de alarma la furtul masinii. Nu stiu cat de destept e, nici nu stiu unde e montat sa vad marca si modelul. Daca merge, depinde ce ziceti si voi, ar mai trebui o alarma la efractie in completare. Nu vreau sa ma carpesc la extrem, vreau o solutie buna la un pret rezonabil, daca pot scoate, daca nu, pana la urma pun si una de camper. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.