Roland Stanciu

Pe unde trageti cablu la antena în rulota?

8 postări în acest subiect de discuţie despre Pe unde trageti cablu la antena în rulota?

Pe unde trageti cablu la antena în rulota?

Roland Stanciu

Intrebare pentru cei care aveți TV în rulota: pe unde trageti cablu de la antena satelit în rulota? Am rulota Weinsberg 450 FU. M-am tot învârtit în jurul ei, parca nu as vrea sa găuresc rulota! Voi cum ați procedat?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dascalu Marius

Eu ca să nu mai dau gauri mi-am montat o priza multifuncțională de la exis. Are mai multe întrări, 230, 12 v, cablu, TV, dar trebuie schimbat cablul de alimentare al rulote.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Eu am dat o gaurica in portbagaj si pe acolo am tras cablul.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
în urmă cu 5 ore, Dascalu Marius a scris:

Eu ca să nu mai dau gauri mi-am montat o priza multifuncțională de la exis. Are mai multe întrări, 230, 12 v, cablu, TV, dar trebuie schimbat cablul de alimentare al rulote.

O idee excelenta. Mulțumesc mult.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Am pus o mufa tv in compartimentul buteliilor,  pe peretele care da spre pat, de fapt sub pat (tot acolo, in dreapta buteliilor, am pus si o priza de 12V si una de 220 - acumulatorii, controlerul si invertorul sunt sub pat) . Usa se poate inchide lejer cu cablu de antena cu tot.  De la mufa merge pe sub pat, pe langa perete, pozat, si merge in sus, prin peretele dinre pat si blatul cu chiuveta si iasa la 30 cm de tavan, unde e tv pe suport rabatabil - se roteste si spre patul mare si spre masa cu bancheta. Tot la un 450 FU. Pana am facut toate astea, am bagat cablul de antena prin aerisirea din fata, care da tot sub pat. E o plasa goasa, ca de tantari, si printr-un colt am bagat cablul-de fapt acolo era mufa de legatura.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
în urmă cu 1 oră, Cristian A a scris:

Am pus o mufa tv in compartimentul buteliilor,  pe peretele care da spre pat, de fapt sub pat (tot acolo, in dreapta buteliilor, am pus si o priza de 12V si una de 220 - acumulatorii, controlerul si invertorul sunt sub pat) . Usa se poate inchide lejer cu cablu de antena cu tot.  De la mufa merge pe sub pat, pe langa perete, pozat, si merge in sus, prin peretele dinre pat si blatul cu chiuveta si iasa la 30 cm de tavan, unde e tv pe suport rabatabil - se roteste si spre patul mare si spre masa cu bancheta. Tot la un 450 FU. Pana am facut toate astea, am bagat cablul de antena prin aerisirea din fata, care da tot sub pat. E o plasa goasa, ca de tantari, si printr-un colt am bagat cablul-de fapt acolo era mufa de legatura.

Mulțumesc. O alta idee buna. Am sa studiez propunerea asta în wekendul asta.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
în urmă cu 3 ore, Vlad Iliescu a scris:

 

E, asta chiar e o soluție profesionala! Mulțumesc mult.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.