Vlad T.

Stabilizator tensiune 12V

7 postări în acest subiect de discuţie despre Stabilizator tensiune 12V

Stabilizator tensiune 12V

Vlad T.

Salutare tuturor.

 

Pentru autorulota fratelui meu, as avea nevoie de un sfat. Are nevoie de ceva stabilizator de tensiune care să scoată 12V pentru sistemul de încălzire întrucât acesta intra în blocaj când tensiunea depășește aproximativ 15V. Uneori acest lucru se întâmplă din cauza sistemului automat de desulfatare a bateriilor care creste voltajul undeva in jur de 16V. Ar vrea sa isi pună un regulator sau stabilizator de tensiune care să mențină 12V pe linia de alimentare a sistemului de încălzire. Siguranța care merge spre acesta este de 10A. 

Va rog să mă ajutați cu sugestii, eventual și link-uri spre produse de genul (in privat, daca regulamentul nu permite chestiuni de genul.)

 

Mulțumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

@Vlad T. , daca ati fi cautat, ati fi gasit fix ceea ce doriti: explicatii, link-uri etc. intr-un topic deschis chiar de mine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Laurentiu, decat sa -l dojenesti ca nu a cautat lincul tau, cred ca -l ajuta mai mult , sa indici unde il poate gasi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@Ilie Minea  , in primul rand, daca nu as dojeni, as perpetua status-qvo-ul de a primi mura'n gura si dupa cum cred ca ati observat a devenit o regula, din pacate.

In al doilea rand, pe telefon cautarea este greoaie si prefer sa scriu doua randuri.

Poate nu sunt intotdeauna diplomat in exprimare, dar si indolenta unora este pe masura.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Cauta pe google coborator de tensiune.Eu am cumpărat  si sunt foarte multumit.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 1 oră, Lungu Marin a scris:

coborator de tensiune

Si cand ajunge noaptea la 11, 7 V, ce face?! Vorbesc strict de sfatul pe care i l-ati dat: coborator...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

La mine functioneaza si cand este la 11, 2vnu sunt sigur că va funcționa si la dânsul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.