Razvy_91

Concediu | Strand Nyirbator - Ungaria

13 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu | Strand Nyirbator - Ungaria

Concediu | Strand Nyirbator - Ungaria

Razvy_91

Weekend-ul asta am in plan sa ma duc la vecinii nostri  biggrin , mai exact la Nyirbator.

Am inteles ca ii un strand foarte curat , la fel si camping-ul.

Multi romani care au fost acolo au ramas placut impresionati.

Daca mai sunt doritori , astept un semn  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Razvy_91

Ce sa mai .... nu se compara cu romania.

Un camping extrem de curat, foarte accesibil (apa, curent), dusuri si wc-uri foarte curate.

La fel pot sa zic si despre strand + ca preturile sunt foarte ok.

Pentru o noapte cu rulota + masina + 2 zile la strand (2 persoane) + curent  am platit 5700 forinti (aprox 80-85 ron)

UdVcVL3.jpg

8eJhYHR.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

daca mai sunt doritori , eu sunt dispus in oricare weekend  yby

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

In weekend-ul acesta am fost din nou la strandul asta . Am fost 4 persoane si am platit 9900 forinti in total (aprox 140 lei) pe 2 zile la strand , o noapte cu rulota+masina , curent , taxa de turism . Mancarea este relativ ieftina acolo (900 forinti meniul zilei)

Ce sa mai .... concediul ii clar ca o sa-l fac acolo !

yNdTwAy.jpg

Mi-ar placea sa fim mai multi cu rulote pe acolo  )|/

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

M-as "combina" cu ei dar nu vad activitate din partea lor  ])]

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian M

...Din Banat..din Arad...din pacate bugetul alocat pt. rulota de anul asta a picat :(..chiar si planul B de o combinatie sa pot achizitiona o rulota a picat ..) dar reportam pe la anul....oricum va urmaresc cu interes postarile pe forum si ma bucur ca existati...

..tot va fi ea..eu sper  ptg

Distractie va doresc... xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

De fiecare data cand am fost la Nyirbator a fost plin de romani cu cortul . 80% din camping erau romani

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

In data de 15, 16, 17 august o sa fiu din nou acolo ! Va astept

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

Vin din nou cu niste pareri (de bine)  biggrin . Pentru 3 zile si 2 nopti cu rulota + masina , 2 persoane ,   am platit incredibila suna de 9800 ft (140 lei) . In banii astia am avut parte si de servicii spa . Wellnes-ul se taxeaza cu 500 ft / zi (7 lei aprox )

hj3LPxY.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

  hi , Fumoase locuri, frumoase preturi , cam jumatate costurile raportate la Felix , unde am platit 50 lei campare +10 lei curent (la 5 zile ai inca una gratuita) , intrare la Apolo 25 lei dar la Strand Pades 15 lei.

Distanta de la Deva -Nyirbator =385 km , la Felix prin Arad =300km , pe cand Sieni-Nyirbator=110 km (chiar se merita iesiri in toate weekend-urile ).

Pentru anul viitor am sa programez si eu macar o saptamana acolo , si poate vom fi parteneri  nay .

App ce apa este acolo , mie imi face bine Felix-ul , dar asta nu inseamna ca nu mai sunt si altele , dar am tot mers la Felix fiind asa mai conservator de felul meu.

Pentru mine  nu se justifica un concadiu de cateva zile in Turcia, Grecia sau Croatia , de ce nu si Bulgaria fiind cu inca 500 de km mai departe decat bucurestenii , nu mai zic de voi care aveti inca vreo 250 de km in plus.

App cel de-al treilea cum ar fi parcat pentru a fi impreuna ? Sau ar fi ramas de unul singur !

Numai bine ! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

Este apa termala (2 bazine afara si 2 in interior) . Unul dintre cele interioare are jacuzzi (ceva mai slabut , dar are) + ca are si jeturi din alea ce vin cu presiune de sus . Pe langa astea , oamenii cazati in camping (indiferent de cort, rulota, casute) platesc 500 FT (7 lei si ceva) pe zi pentru wellness !!! Wellness-ul contine cateva saune + 2 bazine mici cu apa + camera cu sare .

Referitor la drum , stiu o scurtatura  biggrin . Dus-intors economisesc 30 km . Anul viitor nu stiu daca o sa fac vre-o iesire ...

PS: v-am trimis un pm . scuze de postarea asta inafara subiectului  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Razvy_91

Hello . sambata am in plan sa merg din nou la nyirbator . Daca sunt doritori , rog sa postati aici  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.